Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0 - Strona 2
Strona 2 z 55 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 548

Temat: Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0

  1. #11
    Bywalec iros awatar
    Dołączył
    17-11-2007
    Wpisy
    116
    Punkty
    12

    Domyślny

    Przepraszam inkos gapa ze mnie.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-09-2006
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie, problem z bazą nie miał raczej nic wspólnego z komponentem. Mój dostawca kei.pl wymieniał z soboty na niedzielę MySql na wersję 5.0.37. to było powodem wywalenia się bazy. Jeśli chodzi o frekwencję to u mnie to nie działa. Jedyny przycisk, który nie jest aktywny, chyba, że robię coś nie tak...

    już wiem, bez podania planu lekcji przycisk nie działa... a sama frekwencja.. cóż jestem pod wielkim wrażeniem!!! Doskonałe!!! Oto mi chodziło... Teraz już wiem na czym polegał ten przeskok z 1 na 2!
    Ostanio edytowane przez waldemdy : 13-02-2008 11:16

  4. #13
    Bywalec iros awatar
    Dołączył
    17-11-2007
    Wpisy
    116
    Punkty
    12

    Domyślny PINy uczniów

    Ostatnio wychowawca klasy zgłosił mi pewien problem dotyczący zmiany PINu dostepu.

    Od początku. Nauczyciele mają status Manager dostępu do zaplecza Joomli. Ograniczyłem nauczycielom dostęp tylko do tego komponentu.
    Ten konkretny nauczyciel w komponencie ma status Publikatora, Operatora I i Operatora II. Jest wychowawcą klasy.
    Po otworzeniu Menedżera uczniów i wybraniu ucznia ze swojej klasy, której jest wychowawcą, pole z PINem jest nieaktywne i pojawia się tekst "Nie masz uprawnień do zmiany..".
    Ma ktoś jakąś sugestie?

    P.S.
    I jeszcze jedna kwestia. Jeżeli wpisuję frekwencję, to na karcie ucznia spóźnia się ona o jeden dzień, tzn. jeżeli zaznaczę, że nie było go w szkole 06.02 przez 6 godzin, to po zalogowaniu na kartę ucznia pokazuje, że nie było go 05.02.
    Ostanio edytowane przez iros : 15-02-2008 13:20

  5. #14
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez iros Zobacz wiadomość
    Ostatnio wychowawca klasy zgłosił mi pewien problem dotyczący zmiany PINu dostepu.

    Od początku. Nauczyciele mają status Manager dostępu do zaplecza Joomli. Ograniczyłem nauczycielom dostęp tylko do tego komponentu.
    Ten konkretny nauczyciel w komponencie ma status Publikatora, Operatora I i Operatora II. Jest wychowawcą klasy.
    Po otworzeniu Menedżera uczniów i wybraniu ucznia ze swojej klasy, której jest wychowawcą, pole z PINem jest nieaktywne i pojawia się tekst "Nie masz uprawnień do zmiany..".
    Ma ktoś jakąś sugestie?
    Sugestie są takie: zgodnie z opisem w panelu pomocy uprawnienia do zmiany PIN posiada tylko administrator komponentu. Uważam, że nadanie takich uprawnień większej liczbie osób może doprowadzić do "przypadkowych" niekontrolowanych zmian

    Cytat Wysłane przez iros Zobacz wiadomość
    I jeszcze jedna kwestia. Jeżeli wpisuję frekwencję, to na karcie ucznia spóźnia się ona o jeden dzień, tzn. jeżeli zaznaczę, że nie było go w szkole 06.02 przez 6 godzin, to po zalogowaniu na kartę ucznia pokazuje, że nie było go 05.02.
    Błąd w skrypcie :o
    Korzystam z funkcji Joomla formatującej datę a to wiąże się z uwzględnieniem offsetu czasu ustawionego w danym serwisie.
    Jeżeli masz ustawiony offset czasu na -1 to zmienia się data o jeden dzień wstecz., ponieważ w bazie data danej absencji zapisana jest z godziną 00:00.
    W tej chwili nie mam czasu, ale może wieczorem przedstawię poprawkę

    edit:
    plik z poprawką błędnej daty frekwencji:
    Załączone pliki Załączone pliki
    Ostanio edytowane przez R&R : 15-02-2008 22:37

  6. #15
    Bywalec iros awatar
    Dołączył
    17-11-2007
    Wpisy
    116
    Punkty
    12

    Domyślny

    Dzięki.
    Sugerowałem się tym co było napisane na karcie ucznia: (aby zmienić PIN musisz skontaktować sie z wychowawcą klasy). Ale takich przypadków jest raczej mało.

    Data już jest w porządku. Tak trzymać!!!

  7. #16
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-10-2006
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny jak wyczyscic przypadkowo zapisany dzien wolny

    Witam, przypadkowo zapisałem 19.02.2008 luty jako dzien wolny w frekwencji i nie mogę go teraz wyskasować, proszę o pomoc , jakies wskazówki jak to mozna wyczyscic , gdzie to jest przechowywane ? , z góry wielkie dzieki

  8. #17
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-10-2006
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny bład w skrypcie

    dotyczy daty 19.02.2008 wtorek - pojawia sie w frekwencji jako dzien wolny i nie ma mozliwosci zmiany, w bazie wpisu nie ma , jesli np. ustawie przerwa swiateczna od 17-20.02.2008 to we wszsystkie dni poza 19.02.2008 jest wpis przerwa a w 19.02.2008 dzien wolny , prosze o pomioc, nie znam az tak dobrze skryptów, pozdrawiam

  9. #18
    Debiutant
    Dołączył
    11-02-2008
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mój problem dotyczy wpisywania ocen, podczas testowania komponentu, zauważyłam, że po wpisaniu oceny w danej klasie (do pustej tabeli), a następnie próbie usunięcia jej i zapisania zmian (pusta tabela) wyskakuje komunikat "nie wpisano żadnych ocen".
    Wygląda na to, że nie można zapisywać pustej tabeli z ocenami. Co zrobić w przypadku gdy np. nauczyciel wpisał do pustego formularza ocenę uczniowi, po czym okazało się że pomylił się i chce takowa usunąć. Usunięcie spowoduje, zapisywanie przy pustym formularzu. Ekstremalny przypadek, aczkolwiek co użytkownik to nowe pomysły i możliwości

  10. #19
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez laserek Zobacz wiadomość
    Witam, przypadkowo zapisałem 19.02.2008 luty jako dzien wolny w frekwencji i nie mogę go teraz wyskasować, proszę o pomoc , jakies wskazówki jak to mozna wyczyscic , gdzie to jest przechowywane ? , z góry wielkie dzieki
    A spróbowałeś odznaczyć pole dnia wolnego i wówczas zapisać dane na karcie z frekwencją?

    Cytat Wysłane przez laserek Zobacz wiadomość
    dotyczy daty 19.02.2008 wtorek - pojawia sie w frekwencji jako dzien wolny i nie ma mozliwosci zmiany, w bazie wpisu nie ma , jesli np. ustawie przerwa swiateczna od 17-20.02.2008 to we wszsystkie dni poza 19.02.2008 jest wpis przerwa a w 19.02.2008 dzien wolny , prosze o pomioc, nie znam az tak dobrze skryptów, pozdrawiam
    Aby uzyskać pomoc nie koniecznie musisz zapisywać posta jednego pod drugim ;)
    Proszę - spróbuj zapisać dane na karcie z frekwencją bez zaznaczonego pola checkbox ustawiającego dany dzień jako dzień wolny od zajęć.
    Napisz czy działa

    Cytat Wysłane przez Ziutka81 Zobacz wiadomość
    Mój problem dotyczy wpisywania ocen, podczas testowania komponentu, zauważyłam, że po wpisaniu oceny w danej klasie (do pustej tabeli), a następnie próbie usunięcia jej i zapisania zmian (pusta tabela) wyskakuje komunikat "nie wpisano żadnych ocen".
    Wygląda na to, że nie można zapisywać pustej tabeli z ocenami. Co zrobić w przypadku gdy np. nauczyciel wpisał do pustego formularza ocenę uczniowi, po czym okazało się że pomylił się i chce takowa usunąć. Usunięcie spowoduje, zapisywanie przy pustym formularzu. Ekstremalny przypadek, aczkolwiek co użytkownik to nowe pomysły i możliwości
    Tak jest, nie można zapisać pustej tabli ocen. Przedstawiony przez Ciebie przypadek jest raczej mało prawdopodobny, ponieważ nauczyciel wybierając do wpisania klasę i przedmiot z pewnością będzie zamierzał wpisać jakieś oceny, natomiast jeżeli wpisując oceny wpisze błędną ocenę jednemu uczniowi zamiast kolejnemu, nie będzie problemu. Ważne aby w danej klasie została wpisana jakakolwiek ocena. Rzeczywiście ekstremalny przypadek ale chyba tylko w trakcie testowania .
    Jeżeli inni użytkownicy będą zgłaszać problem to zmodyfikuję skrypt.
    Ostanio edytowane przez R&R : 19-02-2008 17:58

  11. #20
    Bywalec iros awatar
    Dołączył
    17-11-2007
    Wpisy
    116
    Punkty
    12

    Domyślny frekwencja

    Kilka słów na temat wprowadzania frekwencji.

    1. Spóźnienia. Jeśli zaznaczę spóźnienie ucznia na lekcję, to nie mogę zaznaczyć, na którą lekcję się spóźnił, bo liczy mu ją jaką nieobecną nieusprawiedliwioną.
    Jeżeli spóźni się tego dnia na dwie różne lekcje to tego nie da się już umieścić.

    2. Jeżeli w szkole są podziały na grupy i jedna grupa kończy wcześniej niż druga to ten moduł frekwencję liczy już nieprawidłowo. Nie da się go wykorzystać do spisywania frekwencji do dziennika "papierowego".

    To są tylko uwagi, nie żebym chciał jakiś zmian, ale....

Strona 2 z 55 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •