Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0 - Strona 3
Strona 3 z 55 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 548

Temat: Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0

  1. #21
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez iros Zobacz wiadomość
    Kilka słów na temat wprowadzania frekwencji.

    1. Spóźnienia. Jeśli zaznaczę spóźnienie ucznia na lekcję, to nie mogę zaznaczyć, na którą lekcję się spóźnił, bo liczy mu ją jaką nieobecną nieusprawiedliwioną.
    Jeżeli spóźni się tego dnia na dwie różne lekcje to tego nie da się już umieścić.
    Założyłem, że uczeń może się spóźnić do szkoły - tj. na pierwszą lekcję. Nie przewidywałem opcji że uczeń spóźnia się na lekcje, kiedy właściwie jest już w szkole , ale rzeczywiście może i tak być że spóźnia się na kolejne lekcje w ciągu dnia.
    Cytat Wysłane przez iros Zobacz wiadomość
    2. Jeżeli w szkole są podziały na grupy i jedna grupa kończy wcześniej niż druga to ten moduł frekwencję liczy już nieprawidłowo. Nie da się go wykorzystać do spisywania frekwencji do dziennika "papierowego".
    .
    Faktycznie nie przewidziałem tego :o
    Rozważałem podział klasy na grupy ale zawsze zakładałem że grupy mają zajęcia równolegle.
    W tej chwili nie mam pomysły na rozwiązanie tego problemu.
    Sprawa może być skomplikowana - pewnie w niektórych szkołach klasy są podzielone na 3 grupy... eeh trudno jest przewidzieć każdy przypadek

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Bywalec iros awatar
    Dołączył
    17-11-2007
    Wpisy
    116
    Punkty
    12

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez R&R Zobacz wiadomość
    Założyłem, że uczeń może się spóźnić do szkoły - tj. na pierwszą lekcję. Nie przewidywałem opcji że uczeń spóźnia się na lekcje, kiedy właściwie jest już w szkole , ale rzeczywiście może i tak być że spóźnia się na kolejne lekcje w ciągu dnia.

    Faktycznie nie przewidziałem tego :o
    Rozważałem podział klasy na grupy ale zawsze zakładałem że grupy mają zajęcia równolegle.
    W tej chwili nie mam pomysły na rozwiązanie tego problemu.
    Sprawa może być skomplikowana
    Nie programuję w php, ale... W tej chwili nieobecność zaznacza się wykrzyknikiem, czy byłaby możliwość wprowadzić cztery oznaczenia np. N - dla nieusprawiedliwionych nieobecności, U - dla usprawiedliwionych, S- dla spóźnień i np. X - dla lekcji, które nie odbyły się w tej grupie, bo akurat ta grupa miała wolne. Oznaczenia N i U liczyłby do frekwencji a X odejmował od godzin przeprowadzonych.

    Tym bardziej, że jeżeli nauczyciel jest chory i któraś lekcja wypadła to tego chyba też nie da się zaznaczyć i odliczyć z frekwencji.

    Tak mi to przyszło do głowy. Nie wiem czy jest to do zrobienia. Jeśli nie zapomnijcie o tym.

  4. #23
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-09-2007
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam wszystkich
    Komponent BasicSchool v.2 jest bardzo dobry, w wersji 1 brakowało właśnie frekwencji. No ale oczywiście nie może się obyć bez problemów, przynajmniej w moim przypadku. Proszę o pomoc, co mogę zrobić z tym fantem, dzień nie jest oznaczony jako wolny. Inne dni są ok, tylko ten dzisiejszy, nie wiem co to może być?

    Witam
    Sprawa już jest nie aktualna. Dzisiaj 4-go jest ok, zaś dzień dzisiejszy (5-go) jest wyświetlany jako wolny. Wynika z tego, że bieżący dzień tak ma :-)

    Pozdrawiam
    JFront
    Attached Images Attached Images
    Ostanio edytowane przez jfront : 05-03-2008 08:47

  5. #24
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-10-2006
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny Logowanie uczniów rodziców do dzienniczka

    Witam, czy i jak mozna sprawdzic przez np. wychowawce lub administratora czy logował sie ktoś z rodziców lub uczniów na strone w celu sprawdzenia ocen ? Pozdrawiam Wojtek

  6. #25
    Bywalec iros awatar
    Dołączył
    17-11-2007
    Wpisy
    116
    Punkty
    12

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez laserek Zobacz wiadomość
    Witam, czy i jak mozna sprawdzic przez np. wychowawce lub administratora czy logował sie ktoś z rodziców lub uczniów na strone w celu sprawdzenia ocen ?
    1. Można się zalogować na konto ucznia, bo przecież wychowawca ma loginy i hasła i tam widać, ale rodzic później będzie widział naszą datę i godzinę logowania.
    2.
    Cytat:
    Pierwotnie wysłane przez iros
    Czy możliwe byłoby dorzucenie statystyk odwiedzających. Oczywiście ogólne statystyki można znaleźć. Chodzi mi o statystyki każdego ucznia. Widać ostatnie logowanie, ale i ile razy się logował poszczególny uczeń. Ewentualnie klasami, ile razy logowano się z tej klasy itp.
    Cytat Wysłane przez R&R Zobacz wiadomość
    Na razie nie planuję implementacji takich statystyk w komponencie.
    Głównym przeznaczeniem komponentu jest prezentacja wyników edukacyjnych uczniów i komunikacja z rodzicami.
    Wybacz, ale jest to komponent darmowy i trudno żebym go dostosowywał dla każdego użytkownika indywidualnie.
    http://www.joomla.pl/forum/showpost....&postcount=135

    Ale może coś się zmieni. Bo nadal uważam, że przydałoby się zliczanie kto, ile razy i kiedy ostatnio był na stronie. Ja jestem wszystkimi czterema nogami za!

  7. #26
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez jfront Zobacz wiadomość
    ...ale oczywiście nie może się obyć bez problemów, przynajmniej w moim przypadku. Proszę o pomoc, co mogę zrobić z tym fantem, dzień nie jest oznaczony jako wolny. Inne dni są ok, tylko ten dzisiejszy, nie wiem co to może być?

    Witam
    Sprawa już jest nie aktualna. Dzisiaj 4-go jest ok, zaś dzień dzisiejszy (5-go) jest wyświetlany jako wolny. Wynika z tego, że bieżący dzień tak ma :-)
    Nie powinno tak być - dzień wolny powinien być zaznaczony jako wolny wyłącznie w przypadku podania takiej daty w panelu konfiguracyjnym lub zapisu właśnie w panelu frekwencji. Z Twojego zdjęcia wynika że nie zaznaczyłeś tego dnia jako wolny w panelu frekwencji, zatem albo podałeś jakąś datę w panelu konfiguracji albo pojawił się jakiś błąd w skrypcie
    Czy mógłbyś napisać:
    Czy zapis danego dnia z zaznaczonym checkboxem wolnego dnia i później ponowny zapis z odznaczonym polem nie rozwiązuje problemu?
    Czy w panelu konfiguracji nie są wpisane jakieś daty lub cyfry w polach dni wolnych?
    Czy na pewno Swoją wersję komponentu ściągnąłeś z tego forum?
    Czy może ktoś jeszcze ma tego typu problem?

    Cytat Wysłane przez iros Zobacz wiadomość
    Ale może coś się zmieni. Bo nadal uważam, że przydałoby się zliczanie kto, ile razy i kiedy ostatnio był na stronie. Ja jestem wszystkimi czterema nogami za!
    Może coś się zmieni ...

  8. #27
    Bywalec iros awatar
    Dołączył
    17-11-2007
    Wpisy
    116
    Punkty
    12

    Domyślny Dzień wolny

    Taki obrazek, opisany przez jfront, wyświetla się tylko aktualnego dnia.
    Dzisiaj jest 06.03.08 otwieram komponent wchodzę do frekwencji i przy dniu 06.03.08 tak jest. Następnego dnia widać już wszystkie budki i jest OKI. Wynika z tego tylko tyle, że frekwencję można uzupełniać dopiero następnego dnia, bo nie sądzę aby rozpoznawał godziny i zmieniało się to już po zakończeniu lekcji, nie sprawdzałem.
    Nie jest to nazbyt uciążliwe, trzeba tylko jeden dzień poczekać. Frekwencję z poniedziałku wpisywać we wtorek, z wtorku w środę, ze środy w czwartek itd.

    Cytat Wysłane przez R&R
    Może coś się zmieni ...
    Bardzo mnie to ucieszyło :o

  9. #28
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny poprawka dnia wolnego

    Jeszcze raz przeanalizowałem kod skryptu i znalazłem błąd powodujący, że aktualny dzień zaznaczany jest jako "dzień wolny".
    poprawka w załączniku:
    Załączone pliki Załączone pliki

  10. #29
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-02-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam pytanie a raczej problem , nie moge zainstalować komponentu na darmowym serwerze OVH , na płatnym na OVH wchodzi bez problemu , co może być przyczyną ? dostaje taki komunikat :
    Wczytaj component - Niepowodzenie
    Nie można utworzyć katalogu"/home/r/o/d/rodzicekotlin/www/components/com_basicschool/"
    [ Dalej... ]

  11. #30
    Bywalec iros awatar
    Dołączył
    17-11-2007
    Wpisy
    116
    Punkty
    12

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez R&R Zobacz wiadomość
    Jeszcze raz przeanalizowałem kod skryptu i znalazłem błąd powodujący, że aktualny dzień zaznaczany jest jako "dzień wolny".
    poprawka w załączniku:
    SUPER!!!

    Cytat Wysłane przez jarek28 Zobacz wiadomość
    Wczytaj component - Niepowodzenie
    Nie można utworzyć katalogu"/home/r/o/d/rodzicekotlin/www/components/com_basicschool/"
    Proszę mnie poprawić jeśli się mylę. Do komunikowania z serwerem przy instalowaniu komponentów służą skrypty CGI? Bo jeśli tak to konta 60free na OVH mają ustawiony limit tych skryptów. Być może w tym momencie ich serwer był zbyt obciążony. Ile razy próbowałeś?

Strona 3 z 55 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •