Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0 - Strona 47
Strona 47 z 55 PierwszyPierwszy ... 374546474849 ... OstatniOstatni
Wyniki 461 do 470 z 548

Temat: Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0

  1. #461
    Bywalec tomeekm awatar
    Dołączył
    01-11-2010
    Wpisy
    309
    Punkty
    56

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez agnes76 Zobacz wiadomość
    brak pliku xml lub kodowanie pliku niepoprawne
    @agnes76 - przy róznych próbach uzyskałem taki komunikat instalując na Joomli 1.0.x International Edition wersję komponentu przeznaczoną dla wersji Joomla 1.5. Zatem czy na pewno instalujesz wersje komponentu szkoły przeznaczoną dla Joomla 1.0.x?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #462
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Wersję com_basicschool_2.1b.pl.zip daje się zainstalować bezproblemowo na Joomla! 1.0.15 jednak sądzę, że uzasadnionym byłoby przemyślenie migracji strony do nowszej wersji Joomla! 1.5.22, biorąc pod uwagę rozwojowy charakter Waszej strony. Niedługo może się okazać, że będą problemy w znalezieniu dodatków do starszej wersji. Nie sądzę też, by sam proces migracji był zbyt kłopotliwy, ponieważ strona w większości oparta jest na podstawowych komponentach i ich migracja może być skutecznie przeprowadzona z wykorzystaniem komponentu mtwMigrator.

  4. #463
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-06-2008
    Wpisy
    41
    Punkty
    11

    Domyślny

    Wiecie co pierwszy raz spotkałam się z czymś takim. Chciałam zrobić eksperyment i spróbować zainstalować paczkę do joomli 1.5. Więc ją pobrałam i z głupoty rozpakowałam. Co mnie zdziwiło, to, że po rozpakowaniu miała ona foldery i pliki a te paczki które ściągałam ostatnio po rozpakowaniu miały tylko jeden plik. Nawet się zastanawiałam jak to możliwe, że taki komponent działa tylko na jednym pliczku. Więc ściągłam dzisiaj jeszcze raz i rozpakowałam i się zdziwiłam bo były pliki i foldery. Wniosek z tego taki, że coś mi komp szwankuje i nie pobierał mi paczek poprawnie chociaż wyrzucał komunikat, że pobrano całość. Pobierałam te paczki z różnych stron. Może jakiś wirus. Bardzo to dziwne. W każdym bądź razie dzisiaj komponent zainstalowałam bez problemu. Teraz zacieram ręce i siadam by go uruchomić. Dziękuje wszystkim za chęć pomocy. pozdrawiam.

  5. #464
    Debiutant
    Dołączył
    09-03-2011
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny Brak uprawnień do tej części BasicSchool !!!

    Witam pomóżcie, zainstalowałem basicschool 2.0, ale nie mogę otworzyć żadnej sekcji z panelu kontrolnego zawsze pokazuje komunikat
    • Brak uprawnień do tej części BasicSchool !!!
    dzięki z góry Jurek

  6. #465
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Co rozumiesz przez pojęcie sekcja w odniesieniu do komponentu BasicSchool? Tworzyć tam można jedynie przedmioty, klasy, uczniów, oceny itd. Dostęp do poszczególnych elementów jest określony w konfiguracji komponentu, zakładka Konfiguracja.

  7. #466
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Trudno coś pomóc, jeśli wiadomo tylko tyle. Uprawnieni do konfiguracji komponentów są administratorzy główni serwisu i osoby przez nich upoważnione.

  8. #467
    Debiutant
    Dołączył
    09-03-2011
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki , że się odaezwałeś
    zainstalowałem basischool 2.1 bez problemu, mam joomlę 1.5.22
    ale nie mogę wejść do panelu kontolnego
    możesz pomóc?
    komunikat:
    • Brak uprawnień do tej części BasicSchool !!!

  9. #468
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Czy masz uprawnienia głównego administratora, czy administratora?
    Jeśli masz uprawnienia administratora, to mogłeś bez problemów zainstalować komponent BasicSchool, ale nie masz uprawnień do jego konfigurowania. Główny administrator powinien wskazać w konfiguracji-->Nauczyciele użytkowników mających występować w randze Nauczycieli. Następnie w zakładce Konfiguracje przypisać poszczególnych Nauczycieli do konkretnych uprawnień. Podając Ciebie w tej zakładce w grupie Administrator (dostęp na prawach administratora) określa się Twoje prawa do konfiguracji BasicSchool.
    Ostanio edytowane przez alex51 : 11-03-2011 15:05

  10. #469
    Debiutant
    Dołączył
    09-03-2011
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Główny administrator

  11. #470
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Aktualna wersja komponentu BasicSchool to 2.5. Nie wiem, czy komponent został dobrze zainstalowany, skoro nie zgłasza się po kliknięciu w menu.

Strona 47 z 55 PierwszyPierwszy ... 374546474849 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •