Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0 - Strona 49
Strona 49 z 55 PierwszyPierwszy ... 394748495051 ... OstatniOstatni
Wyniki 481 do 490 z 548

Temat: Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0

  1. #481
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-09-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez R&R Zobacz wiadomość
    ...zapał do dzienniczka szybko minął gdy okazało się że związane jest to z wprowadzaniem danych i dodatkową pracą bez wynagrodzenia. Sądząc po informacji otrzymanej jeszcze z dwóch szkół, zdaje się że podobna sytuacja wystąpiła również w innych placówkach. Zatem obecnie wydaje mi się, że tylko w pojedynczych klasach wychowawcy sporadycznie korzystają z komponentu...
    W mojej szkole dane do dzienniczka internetowego wprowadzane są we wszystkich 15. klasach. Zajmują się tym tylko wychowawcy. Jest to dla nich dodatkowy obowiązek. Gdy analizowałem wejścia użytkowników, okazało się że obecne klasy trzecie (rodzice, uczniowie, opiekunowie) nie korzystają zbyt często z możliwości sprawdzania ocen w internecie, ale... Klasy pierwsze mają już bardzo dużą liczbę wejść.

    Wychowawcy wprowadzają oceny do dzienniczka, nie wypełniają jednak frekwencji. Trochę byłoby z tym za dużo pracy. Jednak sam dzienniczek sprawuje się super w użytkowaniu.

    Dzięki dla autora

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #482
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-05-2008
    Wpisy
    32
    Punkty
    12

    Domyślny

    Dzięki za wspaniały komponent. W naszej szkole korzystamy z niego już od dłuższego czasu bez większych problemów.
    Chciałbym zmodyfikować uprawnienia nauczycieli, a mianowicie na naszej stronie mamy komponent do przygotowywania testów i quizzów, w jaki sposób udostępnić dodatkowy komponent dla grupy administratorzy.
    tzn link mam i wszystko działa dla super-administratora jednak nauczyciele (administratorzy) którzy od razu po zalogowaniu się na zaplecze mają BasicSchool nie mają dostępu do tego komponentu (brak czynności).
    Myślę że trzeba zmienić coś w pliku administrator\mod_menu\mod_menu.php jednak wolałbym nie eksperymentować.

    Z góry dzięki za pomoc.

  4. #483
    Bywalec iros awatar
    Dołączył
    17-11-2007
    Wpisy
    116
    Punkty
    12

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Beentree Zobacz wiadomość
    Odpowiedź dla zspwitkowo
    Cytując pomoc BS:

    Jak wspomniano wyżej, wprowadzanie danych w komponencie możliwe jest wyłącznie w części administracyjnej Joomla, zatem użytkownikom, którzy mają mieć możliwość wprowadzania danych należy w serwisie przydzielić dostęp do zaplecza Joomla w ograniczonym zakresie np. na prawach Manedżera. Dodatkowo, aby ograniczyć dostęp tej grupie użytkowników tylko do komponentu BasicSchool, można dokonać przedstawionej niżej modyfikacji w plikach Joomla:
    - w pliku helper.php znajdującym się w katalogu administrator\includes\, w funkcji findOption() po pierwszej instukcji warunkowej, tj. po linii 41, należy dodać kolejny warunek: kod: // for manager only BasicSchool
    if ( $option != 'com_login' && $user->get('gid') == 23 ) {
    $option = 'com_basicschool';
    }
    - w pliku mod_menu.php znajdującym się w katalogu administrator\mod_menu\ należy zamienić: kod: if ( $hide ) {
    modMenuHelper::buildDisabledMenu();
    }
    else {
    modMenuHelper::buildMenu();
    }
    na następujący: $user = & JFactory::getUser();
    if ( $hide || $user->get('gid') == 23 ) {
    modMenuHelper::buildDisabledMenu();
    }
    else {
    modMenuHelper::buildMenu();
    }

    jeżeli stosowałeś tę poradę to w pliku helper.php trzeba dodać jeszcze dostęp do drugiego komponentu, wydaje mnie się.

  5. #484
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-05-2008
    Wpisy
    32
    Punkty
    12

    Domyślny

    Faktycznie wystarczyło dodać wpis w pliku helper.php
    Dzięki za szybką odpowiedź.
    Pozdrawiam

  6. #485
    Debiutant
    Dołączył
    30-04-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Czy powstała już wersja komponentu przeznaczona dla Joomla 1.7.x ?

    Pozdrawiam

  7. #486
    Debiutant
    Dołączył
    01-09-2011
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam!

    Jako zupełnie zielony użytkownik Joomli, mam kilka pytań odnośnie tego komponentu i częściowo Joomli jako takiej.

    edit - trochę podłubałem i już sporo rzeczy wiem, ale pytania są inne ;)

    1 - po zalogowaniu ucznia na stronie, po podaniu imienia/nazwiska oraz pinu, pokazuje się strona z kartą ucznia, ale... wygląda ona tak:

    Zdaje się, że coś, gdzieś się zgubiło ;)

    2 - po kliknięciu na dowolną z kart pojawia się komunikat:


    Z góry dziękuję za pomoc..
    Ostanio edytowane przez relu84 : 02-09-2011 10:42

  8. #487
    Debiutant
    Dołączył
    12-06-2010
    Skąd
    Sosnowiec
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Bardzo dobry komponent ! Gratuluje autorowi.

    Użytkuje go od jakiegoś czasu i napotkałem dwa problemy. Może koledzy jakoś już sobie z tym poradzili ?

    1. Bardzo by mi się przydał dodatkowy podział na grupy z WF - najprościej chyba jest dołożyć dodatkowe dwiei grupy. Podział na grupy dla WF jest u nas oddzielny niz na języki, czy przedmioty zawodowe.

    2. Zdarza się, że jedna grupa już idzie do domu, a druga ma jeszcze jedną lub dwie godziny zajęć. Taka sytuacja powoduje error we frekwencji, który nie jest dla mnie do przejścia.

    Będę wdzięczny za ewentualne porady.

    pozdrawiam serdecznie

  9. #488
    Nowicjusz
    Dołączył
    07-07-2010
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    ad. 1
    Odnośnie wf-u. Nie widzę problemu, by we właściwościach ucznia przypisać go na przedmiocie w-f do grupy 1 (np. chłopcy), albo do grupy 2 (np. dziewczyny). Jednak układając plan lekcji trzeba pamiętać o tym, że jest taki podział i dać np.
    wf/[okienko],
    gdy chłopcy mają w-f, a dziewczyny już nie, albo

    [okienko]/w-f,
    gdy chłopcy już kończą, a dziewczyny mają jeszcze w-f.

    ad.2
    Gdy któraś grupa kończy lub zaczyna wcześniej to drugiej grupie należy wstawić okienko. W pomocy wszystko jest wyjaśnione. Schemat jest taki
    grupa1/grupa2

    A więc dla przykładu grupa 2 ma w-f i informatykę, a grupa pierwsza w tym czasie nie ma nic. Potem cała klasa ma j. polski. Wygląda to tak w planie lekcji:
    [okienko]/w-f
    [okienko]/informatyka
    j.polski

    Wtedy z frekwencją nie ma problemów
    Mam nadzieję, ze o to chodziło

  10. #489
    Debiutant
    Dołączył
    12-06-2010
    Skąd
    Sosnowiec
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    ad.1
    Są dwa podziały na grupy. Jeden podział to grupy językowe i na przedmioty zawodowe (po połowie). Drugi podział to WF (chłopcy i dziewczęta). Poradziłem sobie tak, że zrobiłem zamiast jednego przedmiotu WF, dwa - WF ch. i WF dz. po czym wykluczyłem z jednej grupy chłopców, a z drugiej dziewczyny. Działa

    ad.2
    No rzeczywiście jakoś mnie przyćmiło. Dziękuje pięknie za podpowiedź.

    Jeszcze mi pozostał 3 problem. Co zrobić z frekwencją dla lekcji wychowawczej, która odbywa się co drugi tydzień ?

    pozdrawiam serdecznie

  11. #490

Strona 49 z 55 PierwszyPierwszy ... 394748495051 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •