Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0 - Strona 5
Strona 5 z 55 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Wyniki 41 do 50 z 548

Temat: Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0

  1. #41
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez jarek28 Zobacz wiadomość
    Przestudiowałem pomoc oraz cały wątek na forum. Mam pytanie jak dopisać większą liczbę nauczycieli. Gdyż w konfiguracji zakładka nauczyciele , wyświetla się lista wszystkich użytkowników zarejestrowanych i z nich mogę wybrać tylko jedną osobę , która wyświela się w dostępie. Nie bardzo rozumiem jak mam w takim przypadku mam dopisać kolejnych nauczycieli.( storzyć grupę)
    Najpierw zarejestrowac nowego uzytkownika w Joomla (tradycyjnie) a dopiero potem w komponencie zrobic z niego nauczyciela ;) Szkoda ze w zyciu nie jest to takie proste i trzeba ukonczyc studia

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #42
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-09-2007
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez jarek28 Zobacz wiadomość
    ...Nie bardzo rozumiem jak mam w takim przypadku mam dopisać kolejnych nauczycieli.( storzyć grupę)
    Witam :-)
    W celu wskazania użytkowników jako nauczycieli należy użyć klawisza 'Ctrl' (przytrzymać) i klikać myszką na kolejnych użytkownikach/nauczycielach. Umożliwia to zaznaczenie większej ilości obiektów, podobnie jest z przedmiotami.

    Pozdrawiam

  4. #43
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-02-2008
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Czy można sprawdzić oceny od frontu, bo teraz mam tak, że podpiąłem komponent do menu i wyświetla się okienko do wpisania pinu, jestem zalogowany jako administrator a wyświetla mi się tylko zakładka ogólne, co robię źle?
    Ostanio edytowane przez marcinmg : 27-03-2008 14:45

  5. #44
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez marcinmg Zobacz wiadomość
    Czy można sprawdzić oceny od frontu, bo teraz mam tak, że podpiąłem komponent do menu i wyświetla się okienko do wpisania pinu, jestem zalogowany jako administrator a wyświetla mi się tylko zakładka ogólne, co robię źle?
    Od frontu jak najbardziej można przeglądać oceny i dane uczniów, podając oczywiście imię i nazwisko konkretnego ucznia oraz kod PIN.
    Nie wiem dlaczego w Twoim przypadku nie wyświetlają się kolejne zakładki semestrów, frekwencji oraz dodatkowo zależnie od ustawień konfiguracji jeszcze zakładki planu lekcji i ogłoszeń, bo takie zakładki powinny się standardowo pojawiać.
    Według załączonego zdjęcia nie są generowane żadne błędy, zatem albo masz wyłączone w konfiguracji php i joomla raportowanie błędów lub dokonałeś jakiś modyfikacji w skrypcie.
    W przypadku gdy nie modyfikowałeś skryptu, sprawdź proszę, opcję raportowania błędów, włącz tę opcję w przypadku gdy była wyłączona i wówczas zobacz czy nie są generowane błędy na stronie z kartą ucznia. Podaj też wersję joomla, której używasz.

    Czy ktoś jeszcze spotkał się z takim problemem?

  6. #45
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-02-2008
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Błędów brak, ale co ciekawe jak ustawię, żeby nie były wyświetlane oceny to nie pojawia się rysunek dzienniczka z polami do wpisywania pinu - nie wiem czy to normalne zachowanie dodatkowo w wersji 1.1 było to samo. Wersja Joomla! 1.0.13
    PHP działa na: Windows NT ZSBERG2005 5.2 build 3790
    Wersja MySQL: 4.1.8-nt
    Wersja PHP: 4.3.10
    Serwer WWW: Microsoft-IIS/6.0
    Interfejs serwera PHP: cgi-fcgi
    Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.13 Stable [ Sunglow ] 21 July 2007 16:00 UTC
    Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; Avant Browser; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.30; InfoPath.2; .NET CLR 3.0.04506.648; InfoPath.1)

    Istotne ustawienia PHP: RG Emulation (Emulacja Register Globals): WYŁ
    Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]: WYŁ
    Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]: WŁ.
    Safe Mode [Tryb bezpieczny]: WYŁ
    File Uploads [Wczytywanie plików]: WŁ.
    Session auto start [Automatyczny start sesji]: WYŁ
    Session save path [Ścieżka zapisu sesji]: C:\PHP\sessiondata
    Short Open Tags [Krótkie znaczniki]: WŁ.
    Output Buffering [Buforuj dane wyjściowe]: WYŁ
    Open basedir [Katalog bazowy]: Brak
    Display Errors [Wyświetlaj błędy]: WŁ.
    Obsługa XML: Tak
    Obsługa Zlib: Tak
    Wyłączone funkcje: Brak
    Ostanio edytowane przez marcinmg : 27-03-2008 20:41

  7. #46
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez marcinmg Zobacz wiadomość
    Błędów brak, ale co ciekawe jak ustawię, żeby nie były wyświetlane oceny to nie pojawia się rysunek dzienniczka z polami do wpisywania pinu - nie wiem czy to normalne zachowanie dodatkowo w wersji 1.1 było to samo.
    Tak jest - jeżeli zapiszesz w konfiguracji, że panel publikacji ocen ma być niedostępny, to nie jest wyświetlany dzienniczek z formularzem do logowania.

    Natomiast co do problemu niewyświetlania kolejnych zakładek na indywidualnej karcie ucznia, to sprawdziłem komponent jeszcze raz, również na wersji joomla 1.0.13 i kolejne zakładki wyświetlają się prawidłowo.
    Nie przychodzi mi nic innego do głowy - poza modyfikacją przez Ciebie komponentu lub samej joomla.

    Czy ktoś jeszcze spotkał się z problemem nie wyświetlania kolejnych zakładek na indywidualnej karcie ucznia ?

  8. #47
    Debiutant
    Dołączył
    27-03-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam wszystkich. Po zainstalowaniu pojawił się problem, niby komponent działa ale pojawił się taki komunikat:
    Warning: main(/srv/www/htdocs/joomla/components/com_basicschool/language/english.php): failed to open stream: No such file or directory in /srv/www/htdocs/joomla/administrator/components/com_basicschool/admin.basicschool.php on line 24

    Warning: main(/srv/www/htdocs/joomla/components/com_basicschool/language/english.php): failed to open stream: No such file or directory in /srv/www/htdocs/joomla/administrator/components/com_basicschool/admin.basicschool.php on line 24

    Warning: main(): Failed opening '/srv/www/htdocs/joomla/components/com_basicschool/language/english.php' for inclusion (include_path='.') in /srv/www/htdocs/joomla/administrator/components/com_basicschool/admin.basicschool.php on line 24

    Co począć - help - pozdrawiam

  9. #48
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ura24 Zobacz wiadomość
    Witam wszystkich. Po zainstalowaniu pojawił się problem, niby komponent działa ale pojawił się taki komunikat:
    Warning: main(/srv/www/htdocs/joomla/components/com_basicschool/language/english.php): failed to open stream: No such file or directory in /srv/www/htdocs/joomla/administrator/components/com_basicschool/admin.basicschool.php on line 24...
    Prawdopodobnie używasz joomla w angielskie wersji językowej, przyznam szczerze że nie testowałem komponentu w wersji angielskiej, co prawda plik taki istnieje ale zawiera polskie teksty. Problem dotyczy błędnych ścieżek do tego pliku - sprawę poprawię w kolejnej wersji komponentu.
    Jeżeli używasz języka angielskiego w joomla po prostu zmień ścieżki w podanych liniach pliku admin.basicschool.php.
    Natomiast gdy zmienisz w konfiguracji joomla opcję językową na PL błędy nie będą generowane.

  10. #49
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-02-2008
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie przychodzi mi nic innego do głowy - poza modyfikacją przez Ciebie komponentu lub samej joomla.
    To co mam konkretnie poprawić, żeby się wyświetlały zakładki, bo tak to ten komponent nie zupełnie spełnia swoją rolę?

    Czy plik php.ini trzeba zmodyfikować, sam nie wiem bo poza tym wszystko inne działa

    Czy zakładki wyświetlają się zawsze nawet jak nie ma ocen i czy ogłoszenia są w specjalnej zakładce, może jakiś zrzut ekranu, żebym wiedział jak to chociaż wygląda

    No i działa ale nie w IE 7 w innych przegladarkach działa ale zakładki wyświetlane są jedna pod drugą.
    Ostanio edytowane przez marcinmg : 28-03-2008 00:22

  11. #50
    Debiutant
    Dołączył
    27-03-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez R&R Zobacz wiadomość
    Prawdopodobnie używasz joomla w angielskie wersji językowej, przyznam szczerze że nie testowałem komponentu w wersji angielskiej, co prawda plik taki istnieje ale zawiera polskie teksty. Problem dotyczy błędnych ścieżek do tego pliku - sprawę poprawię w kolejnej wersji komponentu.
    Jeżeli używasz języka angielskiego w joomla po prostu zmień ścieżki w podanych liniach pliku admin.basicschool.php.
    Natomiast gdy zmienisz w konfiguracji joomla opcję językową na PL błędy nie będą generowane.
    Oki już działa - e katalogu language nie miałem żadnych plików z językami po ich dograniu wszystko śmiga aż miło!
    Dzieki - Pozdrawiam

Strona 5 z 55 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •