Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0 - Strona 52
Strona 52 z 55 PierwszyPierwszy ... 2425051525354 ... OstatniOstatni
Wyniki 511 do 520 z 548

Temat: Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0

  1. #511
    Debiutant
    Dołączył
    08-12-2007
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez R&R Zobacz wiadomość
    Mam również pytanie do użytkowników - jak wykorzystujecie komponent, czy w ogóle go wykorzystujecie w sytuacji gdy obowiązują przepisy w sprawie prowadzenia elektronicznego dziennika, których ten dzienniczek bądź co bądź nie spełnia.
    Niestety z przykrością stwierdziełem po analizie nowelizacji Rozporządzenia MEN z dn. 16 lipca 2009 iż wymagany jest eksport danych w formacie XML czego prawdopodonie w tym dzienniczku zrobić się nie da. Szkoda bo liczyłem na darmowe narzędzie. Pozostają tylko rozwiązania płatne.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #512
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Eksport danych w formacie XML nie będzie pewno dużym problemem dla Autora komponentu (co wcale nie znaczy, że się zań wypowiadam). To chyba nie jedyna "niekompatybilność"?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #513
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Rzeczywiście eksport danych byłby całkiem możliwy do realizacji, jednak w dalszym ciągu komponent nie spełniałby wymogów rozporządzenia

  5. #514
    Debiutant
    Dołączył
    08-12-2007
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    A może trochę więcej informacji o jaką część chodzi. Czego zasadnioczo nie spełnia? Jeśli można zapytać?

  6. #515
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Generalnie komponent nie zastępuje tradycyjnego dziennika - np. nie zapisuje tematów lekcji.
    Nie spełnia też warunku dotyczącego sporzadzenia wydruków aby w wyniku otrzymać dziennik w formie papierowej.
    No i oczywiście eksport danych jw.
    Dzienniczek był raczej projektowany w celu umożliwienia rodzicom bieżącego wglądu do ocen uczniów

  7. #516
    Debiutant
    Dołączył
    04-08-2012
    Wpisy
    1
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam,
    Próbuję zainstalować com_basicschool_2.5pl_for_J.1.5.zip na J! 1.5.26, jednak wyskakuje mi błąd zapytania SQL:
    Kod:
    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`' at line 27 
    i zapytanie:
    Kod:
    CREATE TABLE `jos_bschoolconfig` (      `id` int(2) NOT NULL auto_increment,      `heading` varchar(150) NOT NULL default '',      `schooldescr` text NOT NULL,      `configyear` varchar(100) NOT NULL default '',      `termconfig` tinyint(1) NOT NULL default '1',      `announcconf` tinyint(1) NOT NULL default '1',      `announcuser` varchar(255) NOT NULL default '',      `markconf` tinyint(1) NOT NULL default '1',      `averageconf` tinyint(1) NOT NULL default '1',      `pointsmark` tinyint(1) NOT NULL default '0',      `maxweightmark` tinyint(2) NOT NULL default '100',      `accessconf` tinyint(1) NOT NULL default '0',      `connectuser` tinyint(1) NOT NULL default '1',      `absentconf` tinyint(1) NOT NULL default '1',      `adminuser` varchar(255) NOT NULL default '',      `classuser` varchar(255) NOT NULL default '',      `lessonuser` varchar(255) NOT NULL default '',      `teacher` varchar(255) NOT NULL default '',      `planconf` tinyint(1) NOT NULL default '1',      `planhours` varchar(255) NOT NULL default '',      `semesters` varchar(255) NOT NULL default '',      `freedays` varchar(255) NOT NULL default '',      `holiday` varchar(200) NOT NULL default '',      `modify` varchar(60) NOT NULL default '',      PRIMARY KEY  (`id`)    ) TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`;
    Jakieś sugestie?


    -----EDIT-----
    Problem rozwiązany. W pliku admin/helpers/install.sql w każdym zapytaniu SQL podmieniłem
    Kod:
    TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`
    na:
    Kod:
    ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8
    Ostanio edytowane przez mousepl : 04-08-2012 13:29

  8. #517
    Debiutant
    Dołączył
    01-01-2011
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ja sobie poradziłem z problemem braku możliwości zapisywania tematów lekcji... poprzez kombinowanie Stworzyłem osobną klasę, którą nazwałem ADMIN, dzięki czemu wyskakuje na samym początku listy. Następnie jako uczniów w tej klasie wpisałem nazwy wszystkich klas w szkole. Nauczyciele po wejściu do komponentu wchodzą do zakładki ZACHOWANIE I UWAGI i obok każdej pozycji w klasie ADMIN mają miejsce na wpisanie notatek z lekcji, dzięki czemu mamy dostęp do informacji o tym co było realizowane podczas poszczególnych zajęć przez cały rok szkolny (dodatkowo pojawia się data, godzina i imię uzytkownika, co znacznie ułatwia przepływ informacji gdyż wszystkie klasy mają u nas 2 nauczycieli i czesto zdarzaja się zastępstwa). Jasne że byłoby idealnie gdyby była osobna opcja zapisu tych informacji, ale wszyscy się przyzwyczailiśmy i jesteśmy zadowoleni W taki sam sposób dodałem do całości program nauczania do każdego poziomu i dzięki temu mamy wszystko w jednym miejscu
    Przy okazji, ogromne podzękowania dla twórcy komponentu!

    - - - Updated - - -

    pytanie z innej beczki: czy da się w jakiś małoskomplikowany sposób zmienić wygląd okienka do logowania? nie marudzę tylko uważam że idealnie byłoby gdyby to było coś mega prostego i lekkiego

  9. #518
    Debiutant
    Dołączył
    06-09-2011
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez R&R Zobacz wiadomość
    Prace nad komponentem w wersji dla joomla 2.5 są w toku. jeżeli nie będzie "niespodzianek" to przedstawię go w sierpniu.
    Widzę, że masz dwumiesięczny poślizg. Możesz napisać kiedy uda Ci się skończyć. Pozdrawiam

  10. #519
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-10-2008
    Wpisy
    11
    Punkty
    11

    Domyślny

    Ja mam pytanie dotyczące frekwencji. U żony w szkole zainstalowałem wersję BS 2.5 na Joomli 1.5. Większość nauczycieli jest zadowolona (inni nie, bo mają dodatkową prace ;-) Mam kłopot z frekwencją u jednego ucznia. Ma zaznaczone - Religia - nie uczęszcza. W bazach pole lsnoption ma wartość Religia="3". Mimo wszystko ten uczeń nie ma ikonki charakterystycznej dla "nie uczęszczania". Jest jeszcze trzech uczniów, którzy nie chodzą na religię. U nich wszystko jest dobrze. Co może być przyczyną tego problemu - może ktoś się z czymś takim już spotkał.

  11. #520
    Debiutant
    Dołączył
    13-04-2007
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam. Mam zainstalowany komponent i mam mały problem w wersji 2.5 - po wpisaniu na zapleczu ocen w rubryce zachowanie i uwagi - to po zalogowaniu się od frontu w wrubryce Zachowanie nie wyświetla się nic natomiast oceny wyświetlane są w rubryce Uwagi. Ja zrobić żeby w rybryce Zachowanie wyświetlały się oceny z zachowania? Proszę o pomoc.

Strona 52 z 55 PierwszyPierwszy ... 2425051525354 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •