Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0 - Strona 53
Strona 53 z 55 PierwszyPierwszy ... 3435152535455 OstatniOstatni
Wyniki 521 do 530 z 548

Temat: Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0

  1. #521
    Debiutant
    Dołączył
    25-01-2010
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam. Mam takie pytanko. Czy jest możliwe takie skonfigurowanie komponentu, żeby np można było stworzyć takiego użytkownika, aby mógł jedynie wchodzić w poszczególne grupy przedmiotowe, natomiast nie mógł wprowadzać jakichkolwiek zmian. Chodzi mi tu o postać Obserwatora, który jedynie może podglądać oceny, generować wydruki, przeglądać frekwencje, ale nie może nic zmieniać.

    A jeszcze jedno pytanko: Czy można tak skofigurowac Basic School, żeby stworzyć takiego użytkownika, żeby widział tylko poszczególne grupy? Tak aby np. widział Grupe 1 , a nie widział na liście Grupy 2 ?
    Ostanio edytowane przez LukasProfit : 08-11-2012 21:21 Powód: dodatkowe pytanie

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #522
    Debiutant
    Dołączył
    25-01-2010
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam,

    A jak zrobić żeby operator widział tylko panele - Przegląd Ocen i Frekwencja?

  4. #523
    Debiutant
    Dołączył
    25-01-2010
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam,

    W jaki sposób dokonać zmiany, tak aby w obecności domyślnie nie było puste pole tak jak jest do tej pory tylko znak "+", nieobecny jako N, usprawiedliwiony jako U ?

  5. #524
    Debiutant
    Dołączył
    25-01-2010
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam,

    A jak zrobić, żeby uprawnienia do wpisywania frekwencji miał także nauczyciel uczący w grupie?. Mam taką sytuację że w jednej grupie uczą się tylko jednego przedmiotu, ale nauczycieli jest kilku, i tylko wychowawca może wpisywać frekwencję a chciałbym żeby mogli też nauczyciele.

    Albo jak zrobić żeby można było wprowadzić więcej wychowawców np 2 lub 3

    Czy ktoś tu na tym forum żyje? i mógłby odpowiedzieć choć na 1 pytanie?
    Ostanio edytowane przez LukasProfit : 21-11-2012 22:17 Powód: dodatkowe pytanie

  6. #525
    Debiutant
    Dołączył
    28-11-2012
    Wpisy
    1
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam
    Mam problem z zainstalowaniem modułu.
    Pojawia się komunikat:


    • JInstaller::install: Błąd SQL DB function failed with error number 1064
      You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM' at line 22 SQL=CREATE TABLE `jos_bschoolconfig` ( `id` int(2) NOT NULL auto_increment, `heading` varchar(150) NOT NULL default '', `schooldescr` text NOT NULL, `configyear` varchar(60) NOT NULL default '', `termconfig` tinyint(1) NOT NULL default '1', `announcconf` tinyint(1) NOT NULL default '1', `announcuser` varchar(80) NOT NULL default '', `markconf` tinyint(1) NOT NULL default '1', `accessconf` varchar(30) NOT NULL default '0', `adminuser` varchar(80) NOT NULL default '', `classuser` varchar(80) NOT NULL default '', `lessonuser` varchar(80) NOT NULL default '', `teacher` varchar(250) NOT NULL default '', `planconf` tinyint(1) NOT NULL default '1', `planhours` varchar(200) NOT NULL default '', `semesters` varchar(200) NOT NULL default '', `freedays` varchar(200) NOT NULL default '', `holiday` varchar(200) NOT NULL default '', `modify` varchar(60) NOT NULL default '', PRIMARY KEY (`id`) ) TYPE=MyISAM;



    Może ktoś z Was zna przyczynę ?

  7. #526
    Debiutant
    Dołączył
    05-12-2012
    Wpisy
    1
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam serdecznie. Przeczytałem wszystkie posty dotyczące tego komponentu i 2 użytkowników zadało pytanie dotyczące wpisywania zachowania i nie uzyskali odpowiedzi. Dlatego ponawiam pytanie: czy można zrobić aby wpisane w zakładce punkty z zachowania były drukowane wraz z ocenami na wywiadówkę? Obecnie drukowana jest tylko frekwencja i oceny, natomiast zachowanie tylko semestralne. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

  8. #527
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-09-2007
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez LukasProfit Zobacz wiadomość
    Witam,

    A jak zrobić, żeby uprawnienia do wpisywania frekwencji miał także nauczyciel uczący w grupie?. Mam taką sytuację że w jednej grupie uczą się tylko jednego przedmiotu, ale nauczycieli jest kilku, i tylko wychowawca może wpisywać frekwencję a chciałbym żeby mogli też nauczyciele.

    Albo jak zrobić żeby można było wprowadzić więcej wychowawców np 2 lub 3
    Witam
    Przyłączam się do powyższego pytania, takie rozwiązanie to dla mnie marzenie
    Proszę o info w tej sprawie.

  9. #528
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-10-2008
    Wpisy
    11
    Punkty
    11

    Domyślny

    Mam pytanie dotyczące zmiany semestru i zmiany planu. Jeżeli po zmianie semestru zmieni się plan lekcji, to jak będzie liczona frekwencja za semestr I. Dla przykładu w poniedziałek w semestrze I było 6 godzin, a w semestrze II jest ich tylko 5. Co z uczniem, który notorycznie urywał się z ostatniej godziny w poniedziałek. Jak mu zostanie policzona ta ostatnia godzina.
    Może ktoś się z tym już spotkał i rozwiązał ten problem. Ja nie pracuję w szkole, tylko moja żona. Byłbym wdzięczny za pomoc.

  10. #529
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-01-2013
    Wpisy
    14
    Punkty
    4

    Domyślny problem z instalacją Basicschool

    Cytat Wysłane przez grafi_tg Zobacz wiadomość
    Witam
    Mam problem z zainstalowaniem modułu.
    Pojawia się komunikat:


    • JInstaller::install: Błąd SQL DB function failed with error number 1064
      You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM' at line 22 SQL=CREATE TABLE `jos_bschoolconfig` ( `id` int(2) NOT NULL auto_increment, `heading` varchar(150) NOT NULL default '', `schooldescr` text NOT NULL, `configyear` varchar(60) NOT NULL default '', `termconfig` tinyint(1) NOT NULL default '1', `announcconf` tinyint(1) NOT NULL default '1', `announcuser` varchar(80) NOT NULL default '', `markconf` tinyint(1) NOT NULL default '1', `accessconf` varchar(30) NOT NULL default '0', `adminuser` varchar(80) NOT NULL default '', `classuser` varchar(80) NOT NULL default '', `lessonuser` varchar(80) NOT NULL default '', `teacher` varchar(250) NOT NULL default '', `planconf` tinyint(1) NOT NULL default '1', `planhours` varchar(200) NOT NULL default '', `semesters` varchar(200) NOT NULL default '', `freedays` varchar(200) NOT NULL default '', `holiday` varchar(200) NOT NULL default '', `modify` varchar(60) NOT NULL default '', PRIMARY KEY (`id`) ) TYPE=MyISAM;



    Może ktoś z Was zna przyczynę ?
    Przyczyną jest inna składnia nowej wersji Mysql'a na twoim serwerze - Należy:
    1.rozpakować paczkę *.zip
    2.w pliku instalacyjnym -
    -dla wersji 2.1 w basicschool.xml
    -dla wersji 2.5 w /admin/helpers/install.sql
    zamienić (np: w notatniku) wszystkie słowa TYPE na ENGINE (spacje od sąsiednich słów mają pozostać takie same, do zamiany jest około 10-12 sztuk) - zapisać zmieniony plik pod tą samą nazwą
    3.po zapisaniu zaznaczyć wszystkie składniki instalatora i p.p.m użyć "dodaj do archiwum" z opcją "zip"
    4.tak przygotowany instalator powinien wejść.

  11. #530
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-01-2013
    Wpisy
    14
    Punkty
    4

    Domyślny

    Przy okazji wielkie podziękowania dla autora komponentu, włożył w to dużo pracy.Wg. mnie spokojnie nadaje się do używania w każdej szkole.Jest bardzo prosto i przejrzyście napisany.Adaptuję go dla LO , m.in. dodaję możliwość wpisywania tematów lekcji z bazy tematów (innej dla każdego nauczyciela) ładowanej z pliku excell.Jak skończę mogę się podzielić dla zainteresowanych.
    W tej wersji trzeba jeszcze dopisać moduł statystyk , ale to na później.

Strona 53 z 55 PierwszyPierwszy ... 3435152535455 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •