Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0 - Strona 54
Strona 54 z 55 PierwszyPierwszy ... 44452535455 OstatniOstatni
Wyniki 531 do 540 z 548

Temat: Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0

  1. #531
    Przeglądacz fenix75 awatar
    Dołączył
    03-08-2006
    Wpisy
    54
    Punkty
    40

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez R&R Zobacz wiadomość
    Prace nad komponentem w wersji dla joomla 2.5 są w toku. jeżeli nie będzie "niespodzianek" to przedstawię go w sierpniu.
    Niestety nie planuję wykonać pakietu aktualizacyjnego (za dużo pracy), zatem będzie to pakiet do nowej instalacji.
    Mam również pytanie do użytkowników - jak wykorzystujecie komponent, czy w ogóle go wykorzystujecie w sytuacji gdy obowiązują przepisy w sprawie prowadzenia elektronicznego dziennika, których ten dzienniczek bądź co bądź nie spełnia.
    Witam,
    Chciałem dowiedzieć się na jakim etapie są obecnie prace nad komponenem dla joomla 2.5? Dziś dowiedziałem się że jako jeden z rodziców który potrafi zrobić stronę www, mógł bym to zrobić (firma chciała 1500-2000 netto), w trakcie spotkania z rodzicami padła własnie propozycja dziennicza ucznia.
    eeee, yyyyyy, mmmmmm, właściwie to nie wiem co tu napisać

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #532
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-05-2008
    Wpisy
    32
    Punkty
    12

    Domyślny

    Witam.
    Chciałbym zmienić kilka parametrów dzienniczka. (Joomla 1.5; BS - 2,5)
    Domyślna waga oceny to 10 - chciałbym zmienić na 1.
    Jak dodać czarny kolor do ocen (wybierając wagę oceny bez wyboru jej koloru, ocena jest w kolorze białym.
    Pozdrawiam.

    - - - Updated - - -

    Jeszcze jeden problem.
    Oceny cząstkowe można wprowadzać z klawiatury normalnej i numerycznej, natomiast oceny semestralne tylko z klawiatury normalnej. W sumie nie jest to wielki problem, ale jest to dość dziwne.

  4. #533
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-01-2013
    Wpisy
    14
    Punkty
    4

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez gim2ost Zobacz wiadomość
    Witam.
    Chciałbym zmienić kilka parametrów dzienniczka. (Joomla 1.5; BS - 2,5)
    Domyślna waga oceny to 10 - chciałbym zmienić na 1.
    Jak dodać czarny kolor do ocen (wybierając wagę oceny bez wyboru jej koloru, ocena jest w kolorze białym.
    Pozdrawiam.

    - - - Updated - - -

    Jeszcze jeden problem.
    Oceny cząstkowe można wprowadzać z klawiatury normalnej i numerycznej, natomiast oceny semestralne tylko z klawiatury normalnej. W sumie nie jest to wielki problem, ale jest to dość dziwne.
    Nie jestem nauczycielem , jak sprawdzić wagę ocen (że np: wynosi 10) - z czego to wynika? W której zakładce to się pokazuje i do czego się używa?

    Czy chodzi Ci o czarne tło kolumny z ocenami?

  5. #534
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-01-2013
    Wpisy
    14
    Punkty
    4

    Domyślny

    Jeśli chcesz zmienić kolor czcionki którą są wypisane oceny to jest to tu:
    /assets/css/mark.css w klasie css nazwanej table.allmark ustawione jest
    color: #504E70;
    jeśli ma być czarne to powinno być
    color: #000;

    ja sobie dodałem pogrubienie - jest wyraźniejsza
    do tej klasy dodaj:
    font-weight: bold;

  6. #535

  7. #536
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-01-2013
    Wpisy
    14
    Punkty
    4

    Domyślny

    Do komponentu dodałem:
    - obsługę 3 grup lekcyjnych (taka sytuacja się pojawiła)
    - dodawanie tematów lekcji wpisanych z klawiatury lub wybieranych z bazy (baza tematów z pliku Excell) tematów dla każdego nauczyciela, dla każdego przedmiotu inna , także różne tematy w grupach
    - zapowiadanie prac klasowych , sprawdzianów (odpowiednia inf. pojawia się w panelu ucznia)
    pliki do podmiany gratis dla zainteresowanych

  8. #537
    Debiutant
    Dołączył
    08-02-2013
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam i dołączam się do grona zadowolonych uzytkowników komponentu.
    W zeszłym tygodniu pojawił sie jednak problem z wpisywaniem ocen z j. polskiego. Nie mogę dopisac kolejnych ocen - wyskakuje błąd:

    "You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'ORDER BY st.number ASC, st.id ASC' at line 1 SQL=SELECT st.id, st.number, mrk.id AS mrkid, mrk.mark2 AS mark, mrk.endmark2 AS endmark, p.id AS markparamid, p.bcolor2 AS bcolor, p.markweight2 AS markweight, p.markshortdescr2 AS markshortdescr, p.markdescript2 AS markdescript FROM zqz4d_bschool_students AS st LEFT JOIN zqz4d_bschool_mark AS mrk ON st.id = mrk.studentid AND mrk.lesson = 1 LEFT JOIN zqz4d_bschool_mark_param AS p ON p.classid=1 AND p.lessonid=1 WHERE st.id = ORDER BY st.number ASC, st.id ASC"
    Inne przedmioty ok tylko w polskim od niedawna brak możliwości zapisu jakichkolwiek zmian??? polonistka sporo wpisała tekstowych oznaczeń i bawiła sie formatowaniem kolorów, ale czy to powód błedu w bazie. Jak rozwiązać problem?
    Pomocy !

  9. #538
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-01-2013
    Wpisy
    14
    Punkty
    4

    Domyślny

    Ta sytuacja jest spowodowana umieszczeniem w opisie kolumny z ocenami niedozwolonego znaku " (tj:cudzysłów) Aby to naprawić trzeba użyć phpMyAdmin i w tabeli ***_ bschool_mark_param usunąć wszystkie znaki cudzysłów.

  10. #539
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-01-2013
    Wpisy
    14
    Punkty
    4

    Domyślny

    Odpowiedż do sytuacji opisanej przez kol. belfer57

    Ta sytuacja jest spowodowana umieszczeniem w opisie kolumny z ocenami niedozwolonego znaku " (tj:cudzysłów) Aby to naprawić trzeba użyć phpMyAdmin i w tabeli ***_ bschool_mark_param i kolumnie markdescript2 usunąć wszystkie znaki cudzysłów.Pozdrawiam.

  11. #540
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-01-2013
    Wpisy
    14
    Punkty
    4

    Domyślny

    A i jeszcze jedna uwaga:
    1.)Nie włączamy cach'e w konfiguracji joomla - bo istnieje możliwość podglądu nieswoich ocen przez ucznia.
    2.)jeśli macie szansę używajcie https (są darmowe generatory certyfikatów z ca) i dla bezpieczeństwa zainstalujcie sobie zabezpieczenie przed łamaniem haseł logowania (plugin do pobrania stąd )

Strona 54 z 55 PierwszyPierwszy ... 44452535455 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •