Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0 - Strona 6
Strona 6 z 55 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Wyniki 51 do 60 z 548

Temat: Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0

  1. #51
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez marcinmg Zobacz wiadomość
    To co mam konkretnie poprawić, żeby się wyświetlały zakładki, bo tak to ten komponent nie zupełnie spełnia swoją rolę?
    Chyba się źle zrozumieliśmy - sugeruję że już sam wcześniej dokonałeś modyfikacji komponentu lub joomla powodującej taki błąd

    Cytat Wysłane przez marcinmg Zobacz wiadomość
    Czy zakładki wyświetlają się zawsze nawet jak nie ma ocen i czy ogłoszenia są w specjalnej zakładce, może jakiś zrzut ekranu, żebym wiedział jak to chociaż wygląda
    Standardowo powinny się wyświetlac zakładki: semestrów 1 i 2, frekwencji oraz dodatkowo zależnie od ustawień konfiguracji jeszcze zakładki planu lekcji i ogłoszeń. Zakładki semestrów powinny byc widoczne niezależnie od tego czy były wpisane jakiekolwiek oceny.

    Cytat Wysłane przez marcinmg Zobacz wiadomość
    No i działa ale nie w IE 7 w innych przegladarkach działa ale zakładki wyświetlane są jedna pod drugą.
    W mojej instalacji kolejne zakładki pojawiają się niezależnie od tego czy używam firefoxa, operę, czy IE6 lub IE 7.
    A swoją drogą - czy panel admina i zakładki np. w konfiguracji komponentu widoczne są prawidłowo?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #52
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-02-2008
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Problem rozwiązany powodem był szablon e108, konkretnie plik stylu układu graficznego pokrewny j107 nie powoduje tego błędu.

  4. #53
    Debiutant
    Dołączył
    24-11-2007
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam,

    Czy istnieje możliwość dodania do skali wpisywanych ocen skrótu 'nb' (nieobecny) lub proszę napisać w którym pliku znajdują się oceny w celu zmodyfikowania ww.

    Pozdrawiam

    Wojtek

  5. #54
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Cahir Zobacz wiadomość
    Witam,

    Czy istnieje możliwość dodania do skali wpisywanych ocen skrótu 'nb' (nieobecny) lub proszę napisać w którym pliku znajdują się oceny w celu zmodyfikowania ww.
    W pliku bs.jscripts.php w okolicy linii 500 jest wpisana zmienna: markallow="123456+-";
    Dodaj na końcu Twój dwuliterowy kod "nb".


    edit [16.04.2008]:
    Przygotowałem kolejną wersję komponentu, którą oznaczyłem jako 2.1beta (nie do końca przetestowałem komponent w przypadku aktualizacji z wcześniejszych wersji).
    W nowej wersji dokonano następujących zmian:
    - wprowadzono nowy panel umożliwiający porównanie i podgląd danych statystycznych poszczególnych klas w zakresie średniej ocen i frekwencji
    - dodano opcję statystyki liczby odwiedzin uczniów i rodziców do indywidualnej karty ucznia
    - w panelu frekwencji dodano możliwość odznaczenia pojedynczej lekcji jako nieprzeprowadzonej
    - zmieniono strukturę plików komponentu - w przypadku aktualizacji zalecane jest skorzystanie z paczki instalacyjnej UPDATE

    W pliku UPDATE.php zawarto informacje o sposobie aktualizacji komponentu z wcześniejszych wersji komponentu.

    paczki instalacyjne do pobrania tutaj
    Ostanio edytowane przez R&R : 17-04-2008 16:20

  6. #55
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-09-2006
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny po aktualizacji

    Okazuje się, że aktualizacja do najnowszej wersji przebiegła bez problemów. Baza doskonale się zaktualizowała. Komponent działa bez problemów, a nowości są jak najbardziej wskazane i przydatne. We wskazanym pliku bs.jscripts.php proponuję na stałe dopisac zw (dotyczy to np. w-fu), nb czy np. U mnie po dopisaniu śmiga, że hej...

  7. #56
    Bywalec iros awatar
    Dołączył
    17-11-2007
    Wpisy
    116
    Punkty
    12

    Domyślny Zaktualizowałem i ...

    jest pięknie. Coraz bardziej mnie osobiście ten komponent odpowiada. Szczególne dzięki za statystyki logowania i odznaczanie nieprzeprowadzonych lekcji.
    Superrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!

  8. #57
    Bywalec iros awatar
    Dołączył
    17-11-2007
    Wpisy
    116
    Punkty
    12

    Domyślny Niestety

    Pochwaliłem i niestety...

    Po zdefiniowaniu grup uczniów we frekwencji wywaliło coś takiego


    Jakieś sugestie??

    Te warningi pojawiają się u osób przypisanych do grupy 2. Chociaż nie we wszystkich dniach.
    Ostanio edytowane przez iros : 18-04-2008 12:28

  9. #58
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez iros Zobacz wiadomość
    Pochwaliłem i niestety...
    Po zdefiniowaniu grup uczniów we frekwencji wywaliło coś takiego
    .....
    Jakieś sugestie??
    Te warningi pojawiają się u osób przypisanych do grupy 2. Chociaż nie we wszystkich dniach.
    Chyba wynika to z faktu, że w Twoim planie lekcyjnym, mimo że dzielisz godziny lekcyjne na grupy przedmiotowe znakiem ' / ' to po tym znaku nie zawsze jest wpisana nazwa przedmiotu - właśnie dla grupy 2 .
    Odpisz proszę, czy rzeczywiście o to chodzi.

  10. #59
    Bywalec iros awatar
    Dołączył
    17-11-2007
    Wpisy
    116
    Punkty
    12

    Domyślny

    Rzeczywiście pojawia się to wtedy, gdy pierwsza grupa ma zajęcia a druga w tym czasie ma wolne, albo przychodzi do szkoły godzinę później, albo z niej wcześniej wychodzi.

  11. #60
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez iros Zobacz wiadomość
    Rzeczywiście pojawia się to wtedy, gdy pierwsza grupa ma zajęcia a druga w tym czasie ma wolne, albo przychodzi do szkoły godzinę później, albo z niej wcześniej wychodzi.
    Ok! sprawę rozwiążę pod koniec tygodnia - niestety aktualnie nie mam czasu

    edit:
    W załączniku przedstawiam zmodyfikowane pliki do wersji 2.1, które należy nadpisać:
    Załączone pliki Załączone pliki
    Ostanio edytowane przez R&R : 27-04-2008 21:12

Strona 6 z 55 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •