Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0 - Strona 7
Strona 7 z 55 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Wyniki 61 do 70 z 548

Temat: Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0

  1. #61
    Bywalec iros awatar
    Dołączył
    17-11-2007
    Wpisy
    116
    Punkty
    12

    Domyślny Frekwencja a nowy plan

    Witam.
    Po pierwsze dzięki za poprawki teraz działa wszystko oki. Pokazują się takie ładne kłódeczki.
    Po drugie mam pytanko.
    Zbliżają się matury i w szkołach ponadgimnazjalnych zmiany planów. I tego dotyczy moje pytanie.
    Czy po wprowadzeniu planu lekcji, w menedżerze klas, we frekwencji zapamięta do tego momentu stary plan, czy całą frekwencję przerobi według nowego planu?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #62
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez iros Zobacz wiadomość
    Witam.
    Po pierwsze dzięki za poprawki teraz działa wszystko oki. Pokazują się takie ładne kłódeczki.
    Właśnie się zorientowałem że w paczce z poprawką nie dodałem zmodyfikowanego pliku absence.css dla frekwencji, zatem załączam go teraz.
    Cytat Wysłane przez iros Zobacz wiadomość
    Po drugie mam pytanko.
    Zbliżają się matury i w szkołach ponadgimnazjalnych zmiany planów. I tego dotyczy moje pytanie.
    Czy po wprowadzeniu planu lekcji, w menedżerze klas, we frekwencji zapamięta do tego momentu stary plan, czy całą frekwencję przerobi według nowego planu?
    Jeżeli frekwencja zostanie zapisana z daną wersją planu, to liczba obecności i nieobecności oraz spóźnień za te dni będzie zapisana zgodnie z tą wersją planu, czyli również dane statystyczne za te dni będą zgodne z tą wersją planu i tak pozostaną niezależnie od zmian planu lekcji.
    Natomiast prezentacja graficzna w panelu frekwencji bazuje na aktualnie wprowadzonym planie. Zatem po zmianie planu lekcji prezentacja graficzna godzin lekcyjnych oraz obecności i nieobecności z dni, które zapisano z poprzednią wersją planu, nie będzie odpowiadać rzeczywistości.
    Jednak kolejne dni frekwencji można bez przeszkód zapisać z nowym planem lekcyjnym - dane statystyczne będą prawidłowo sumowane.

    Aby uniezależnić prezentację graficzną frekwencji od zmian planu lekcji trzebaby zapisywać plan lekcji za każdy dzień roku szkolnego, a to spowodowałoby chyba znaczny przyrost bazy danych.
    .
    Załączone pliki Załączone pliki

  4. #63
    Debiutant
    Dołączył
    15-05-2008
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny Zakładka frekwencja i in.

    1. Czy jest możliwe usunięcie zakładki z frekwencją w przypadku gdy nie będzie się wpisywać nieobecności.
    2. Czy można zmienić tytuł MENEDŻER SZKOLNY na jakiś inny.
    3. Czy można zmienić tekst informujący, żeby kontaktować się z wychowawcą w razie zmiany PINu. Jestem jedyną osobą w szkole, która zajmuje się dzienniczkiem. Nie chcę, żeby rodzice biegali do wychowawców.
    Jeśli jest to możliwe - jak to zrobić?

  5. #64
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez mahony Zobacz wiadomość
    1. Czy jest możliwe usunięcie zakładki z frekwencją w przypadku gdy nie będzie się wpisywać nieobecności.
    Masz na myśli zakładkę z frekwencją od frontu ?
    Nie przewidziałem takiej opcji - musisz zmodyfikować plik basicschool.html.php. Spróbuj usunąć lub "zakomentować" linie od 263 do 299
    Cytat Wysłane przez mahony Zobacz wiadomość
    2. Czy można zmienić tytuł MENEDŻER SZKOLNY na jakiś inny.
    3. Czy można zmienić tekst informujący, żeby kontaktować się z wychowawcą w razie zmiany PINu. Jestem jedyną osobą w szkole, która zajmuje się dzienniczkiem. Nie chcę, żeby rodzice biegali do wychowawców.
    Jeśli jest to możliwe - jak to zrobić?
    Wszystkie teksty można zmienić w plikach językowych w katalogu language.

  6. #65
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-12-2007
    Wpisy
    23
    Punkty
    10

    Domyślny Oceny a Punkty

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, jestem tu poraz pierwszy.

    Chciałem się Was zapytać co robicie jest w danej szkole zamiast ocen są punkty nie pozostaje nic innego jak tylko przeliczanie?

    Swoją drogą zacząłem testować dopiero ten komponent i muszę przyznać panie Ryszardzie zrobił pan kawał dobrej roboty

    Dziś powiedziałem w paru klasach że przymierzamy się do instalacji dzienniczka na nowej stronie szkoły, możecie siebie wyobrazić jaki był popłoch .. wcale się nie dziwię rodzicie bedą kontorolwali swe pociech można powiedziec 24h

    Wywiązała się też dyskusja czy jeśli bedzie taki dzinniczek to jak zabezpieczyc dane tam zawarte, no a z drugiej strony "wywaidówki" czy przejdą do historii?

    ps. gdzie moge znaleźć najbardziej aktualną wersję komponentu bo widzę że jestem do tyłu..
    Ostanio edytowane przez marcin_m : 21-05-2008 23:22

  7. #66
    Nowicjusz
    Dołączył
    24-02-2007
    Skąd
    Trowbridge, Anglia
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Czy ten komponent będzie działał pod 1.5.3?? i co więcej czy można spodziewać się tego w innym niż polski języku?? A co za tym idzie dostosowanym do innych niż polskie oceny?? Proszę o odpowiedź, przydał by mi się taki moduł ale mieszkam za granicą.

  8. #67
    Nowicjusz
    Dołączył
    24-02-2007
    Skąd
    Trowbridge, Anglia
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez JasDa Zobacz wiadomość
    Czy ten komponent będzie działał pod 1.5.3?? i co więcej czy można spodziewać się tego w innym niż polski języku?? A co za tym idzie dostosowanym do innych niż polskie oceny?? Proszę o odpowiedź, przydał by mi się taki moduł ale mieszkam za granicą.
    Może coś źle robię ale nie mogę tego pod 1.5.3 zainstalować. Chcę zaproponować to szkole mojego dziecka, nie jestem nauczycielem więc nie wiem jeszcze jak oceny tu w Anglii będą wyglądały (skala ocen), ale chciałbym im podsunąć ten pomysł, bo ich strona to pojedyńczy dokument html z odnośnikami do pdf'ów. (superek, bardzo wyszukana.) Mój syn pójdzie do szkoły we wrześniu to mam jeszcze trochę czasu.
    Ostanio edytowane przez JasDa : 22-05-2008 00:37

  9. #68
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    komponent został napisany pod joomla 1.0 i raczej tylko na Nim będzie działać.

    1.5.x można w trybie legacy próbować -ale raczej bez większych szans

  10. #69
    Nowicjusz
    Dołączył
    24-02-2007
    Skąd
    Trowbridge, Anglia
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez crazyluki Zobacz wiadomość
    komponent został napisany pod joomla 1.0 i raczej tylko na Nim będzie działać.

    1.5.x można w trybie legacy próbować -ale raczej bez większych szans
    Osobiście jestem całkowitym laikiem i komponentów tworzeniem pewnie nigdy się nie będę zajmował, ale może warto byłoby pomyśleć o stworzeniu wersji dla 1.5.x przecież joomla idzie do przodu i raczej nie będzie powrotu do tego co było. Poza tym z tego co tu czytam to wielu ludzi uważa ten komponent za bardzo przydatny, więc będą chcieli go używać kiedy przejdą na nowszą joomlę.
    Takich komponentów najpierw szukałem na joomla.org i tam tego komponentu nie mogłem znaleźć, może warto go przerobić na angielski i tam zarzucić może ktoś to pociągnie i zrobi to dla 1.5.x za was

  11. #70
    Nowicjusz
    Dołączył
    24-02-2007
    Skąd
    Trowbridge, Anglia
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez crazyluki Zobacz wiadomość
    komponent został napisany pod joomla 1.0 i raczej tylko na Nim będzie działać.

    1.5.x można w trybie legacy próbować -ale raczej bez większych szans
    Próbowałem w Legacy1.0, nie działa.

Strona 7 z 55 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •