Menu rozwijane dla Joomla 1.5 - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 29

Temat: Menu rozwijane dla Joomla 1.5

  1. #11

    Domyślny

    Dzięki za ten tutorial.Bardzo był pomocny jednak mam problem w ostatnich krokach w tym tutorialu.Nie do końca rozumiem jak twoży się submenu.

    1.Wgrałem już wszystkie pliki na serwer do katalogu teamplates/mój_szablon/

    2.Zmodyfikowałem plik index.php tak jak to było powiedziane w tutorialu i wszystko jest ok ale nie wiem jak stworzyć submenu.

    Zrobiłem już menu główne i w tutorialu pisze żeby stworzyć submenu trzba skopiować menu główne nadać mu inną nazwe i w nim nadać mu ID menu rodzić , jeśli dobrze zrozumiałem.Niestety nie działa mi to submenu , pewnie robie coś źle.

    Czy mógłby mnie ktoś poinstruować , jak zrobić sobie submenu do menu głównego , brakuje mi już do tego naprawdę niewiele.Będe naprawdę wdzięczny.

    Pozdrawiam i z góry dziękuję

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wyjadacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Wpisy
    653
    Punkty
    12

    Domyślny

    Pojawiło się nowe swmenufree rozwijalne dla Joomla 1,5 dla UTF-8 instaluje się jako komponent, publikuje moduł, ustawia, kolorki, czcionki itp, dostępne na Joomla extensions.

  4. #13

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Jak napiszesz dokładniejszą instrukcję dla potomnych, to opublikuję polskie wersje i komponentu JYAML i modułu.
    czy nadejszła ta wiekopomna chwiła ???

    jeśli tak to daj linka ...
    -------------------------------------------------------------

    uczyć się do emerytury, a potem dalej uczyć się

    hosting.jn.pl

  5. #14
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A jest ta instrukcja?
    Do 1.5 naprawdę nie trzeba niczego - 1.5 generuje rozwijane menu (styl lista), w szablonie JA Purity jest wzór kodu css
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #15
    Debiutant
    Dołączył
    20-04-2009
    Skąd
    Radom
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    A jest ta instrukcja?
    Do 1.5 naprawdę nie trzeba niczego - 1.5 generuje rozwijane menu (styl lista), w szablonie JA Purity jest wzór kodu css
    Hejka, właśnie przeczytałem poradnik zwiastuna jak zrobić to rozwijane z gory menu w szablonie JA Purity. Mam takie pytanie - czy jest możliwość zrobienia takiego samego czegoś tylko, że z bocznym menu? Jestem zielony w Joomla, po przeczytaniu paru poradników i kupieniu videotutoriala trochę się rozjaśniło, ale prosiłbym o pomoc jak to zrobić, ale z bocznym menu.

  7. #16
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Oczywiście, że jest - na tym forum jest czysty szablon dla Joomla! W szablonie kod CSS rozwijanego menu - poziomego i pionowego
    http://www.bulletprooftemplates.com/forum/
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #17
    Debiutant
    Dołączył
    20-04-2009
    Skąd
    Radom
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Oczywiście, że jest - na tym forum jest czysty szablon dla Joomla! W szablonie kod CSS rozwijanego menu - poziomego i pionowego
    http://www.bulletprooftemplates.com/forum/
    Mam rozumieć, że jest to dokładnie ten szablon?
    Zaraz zarejestruję się tam, mam jednak pytanie czy w kodzie jest jakoś oznaczony odpowiedni fragment?
    "Some are good for fighting, others for dying.......... You need both, I think."



  9. #18
    Blokowany
    Dołączył
    24-04-2009
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam. Jestem totalnym laikiem w temacie i mam pytanko. Mianowicie zatrzymuje się na etapie edytowania index.php więc proszę o szczegółowe info. O który index.php chodzi? Główny czy ten z danego szablonu?

    Ścieżka do szablonu wygląda następująco:
    http://www.intelwent.pl/sajt/templates/mittwoch_j1.5/

    Jak więc powinien dokładnie wyglądać kod który mam wpisać, do którego indexu to zrobić i dokładnie w jakim miejscu (jeśli da się to określić)

    Do tego mam problem jak ustawić, żeby oprócz bocznego menu mieć je też u góry strony (poziomo)


    dzięki
    Ostanio edytowane przez patyk : 24-04-2009 18:19

  10. #19
    Debiutant
    Dołączył
    22-12-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    U mnie wywala się.
    Zainstalowałem wg wskazówek, przeniosłem templatkę, dodałem wpis do index.php ze zmianą katalogu na własny i po włączeniu modułu się wywala.
    Kiedy mam włączone "Enable Menu Template"
    wyskakuje zamiast strony komunikat :
    "Warning: require_once(/XXXX/XXXX/www/XXXXXX/includes/patTemplate/patTemplate.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /XXXXXX/XXXXX/www/XXXXX/modules/mod_exmenu/exmenu/view/pattemplate.menuview.class.php on line 28

    Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/XXXX/XXXX/www/XXXXX/includes/patTemplate/patTemplate.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /XXXXXX/XXXXX/www/XXXXX/modules/mod_exmenu/exmenu/view/pattemplate.menuview.class.php on line 28"

    "XXXX"
    zastąpiłem moje katalogi dla jasności.

    Domyślam się, że coś nie tak z templatką, tylko co ?
    po wyłączeniu "Enable Menu Template" pokazuje mi się w menu prawidłowa nazwa i menu oraz submenu ale jako drzewo i nic poza tym,
    kiedy dodam w "Parent menu item" 2 pokazuje się na stronie w miejscu tego menu "parent menu item not found: "2"

    Może się rozpisałem, może to jakiś banalny błąd, ale nie mogę znaleźć przyczyny, może ktoś jest bieglejszy w tym dodatku.
    Ostanio edytowane przez Tygrys : 04-02-2010 17:32

  11. #20
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Poszukałeś czy masz tam
    /includes/patTemplate/patTemplate.php)
    to czego program szuka?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •