WItam,
Czy wie ktoś czy w ogóle można zintegrować kod dla security images w tym forum? Postępowałem niby zgodnie z opisem ale się wywala.
na joomla.pl jest artykuł m.in. o tym jak umieścić zabezpieczenia w komponentach.
Mam kilka pytań, bo już zwątpiłem.
1. Włączenie biblioteki komponentu w kodzie strony którą widzi użytkownik czyli w przypadku loudmouth plik: loudmouth.html.php i wnim umieszczam kod:
Kod PHP:
<?php
if (file_exist($mosConfig_absolute_path.'/administrator/components/com_securityimages/client.php')) {
include
(
$mosConfig_absolute_path.'/administrator/components/com_securityimages/client.php'); ?>
($mosConfig_absolute_path.'/administrator/components/com_securityimages/client.php');
} ?>
W którym miejscu to wstawić: dowolnym? na początku? czy przed kodem który wywołuje polecenie wpisania kodu bezpieczeństwa?czyli:

Kod PHP:
<?php echo insertSecurityImage("security_refid"); ?>
2. "W kodzie przygotowującym dane na serwerze tylko 2 linie są wymagane&hellip"

Kod PHP:
<php
if if (file_exist($mosConfig_absolute_path.'/administrator/components/com_securityimages/server.php')) {
include (
$mosConfig_absolute_path.'/administrator/components/com_securityimages/server.php');
}
$checkSecurity checkSecurityImage($security_refid$security_try);

?> 
W jakim pliku mam to umieścić? czy w tym samym co poprzedni - jeśli tak, to czy po kodzie wywyołującym captcha?
Czy może w pliku : loudmouth.php?
Dzięki z góry za pomoc