DOCman - polskie "o" z kreską
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: DOCman - polskie "o" z kreską

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-06-2006
    Wpisy
    59
    Punkty
    10

    Domyślny DOCman - polskie "o" z kreską

    Witam,
    nie znalazłem na forum takiego problemu, z jakim właśnie mam do czynienia:
    - Jomla! 1.0.13 utf, pobrana z joomla.pl
    - DOCman 1.4.0rc1 utf pobrany z joomla.pl
    - baza danych utf...

    Wszystko działa jak należy, ale w opisach dokumentów DOCman'a nie daje się wstawić polskiego "o z kreską", czyli "ó". Za każdym razem po zapisaniu dokumentu pojawia się w miejscu "ó" znaczek zapytania w rombie, czyli "�".
    Wszystkie pozostałe polskie znaki diakrytyczne dzialają bez zająknięcia, "ó" działa w nazwach dokumentów... :confused:

    Za krótki jestem, bo za nic nie wiem o co chodzi... proszę o podpowiedź, gdzie szukać przyczynę i ewentualnie jak to rozwiązać. Z góry dzięki!

    Poniżej dane serwera/Joomla!:
    PHP działa na: Linux bla.bla.bla.pl 2.6.18-3-686 #1 SMP Mon Dec 4 16:41:14 UTC 2006 i686
    Wersja MySQL: 4.0.24-standard
    Wersja PHP: 4.4.4
    Serwer WWW: Apache/1.3.37 (Unix) mod_ssl/2.8.28 OpenSSL/0.9.8c PHP/4.4.4 FrontPage/5.0.2.2510
    Interfejs serwera PHP: apache
    Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.13 Stable [ Sunglow ] 21 July 2007 16:00 UTC

    Michał

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

    Domyślny

    Patrzyłeś co jest w bazie zapisane w miejscu ó?
    Strzelam ale niektóre edytory zamieniaja znaczek ó na oacute i to moze byc jakis problem. Zobacz tu:
    http://forum.joomla.pl/showthread.ph...ghlight=oacute

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    03-04-2008
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez boskoff Zobacz wiadomość
    Witam,
    nie znalazłem na forum takiego problemu, z jakim właśnie mam do czynienia:
    - Jomla! 1.0.13 utf, pobrana z joomla.pl
    - DOCman 1.4.0rc1 utf pobrany z joomla.pl
    - baza danych utf...

    Wszystko działa jak należy, ale w opisach dokumentów DOCman'a nie daje się wstawić polskiego "o z kreską", czyli "ó". Za każdym razem po zapisaniu dokumentu pojawia się w miejscu "ó" znaczek zapytania w rombie, czyli "�".
    Wszystkie pozostałe polskie znaki diakrytyczne dzialają bez zająknięcia, "ó" działa w nazwach dokumentów... :confused:

    Za krótki jestem, bo za nic nie wiem o co chodzi... proszę o podpowiedź, gdzie szukać przyczynę i ewentualnie jak to rozwiązać. Z góry dzięki!
    Wydaje mi się, że musisz skonwertować spolszczone pliki do formatu UTF8, najlepiej przy pomocy programu Gżegżółka - miałem podobny problem i to pomogło.

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    06-05-2008
    Skąd
    Ełk
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hmmm, a ja mam inny problem z DOCman-em i "ó" - mianowicie jeśli używam innego edytora niż "prosty" (JoomlaFCK, TinyMCE), to wprowadzany tekst opisu pliku przy zapisie jest obcinany do pierwszego wystąpienia "ó" lub "Ó", łacznie z tą literą...

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •