Rolnictwo i krzaczki?
Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 51

Temat: Rolnictwo i krzaczki?

  1. #1
    klausania
    Gość

    Rolnictwo i krzaczki?

    Pobrałam ze strony desing-joomla.pl templatkę dla Joomla 1.0.x , templatka się nazywa "rolnictwo" Zainstalowała się sukcesywnie, przy ustawieniu jej jako domyślną też nie było żadnych błędów... Ale sama witryna była w rozsypce.... Straciła się większa częśc strony. (Tam gdzie był zainstalowany mod_fynmenu nie było menu tylko:
    Fatal error: Cannot redeclare mosshowlistmenu() (previously declared in ...
    Na całej stronie nie było ani jednego polskiego znaku (Więc jak się domyślam kodowanie templatki nie było takie jak być powinno...) Jak zmienić kodowanie tej templatki (bardzo mi na niej zależy ;P ) no i jak sprawić aby moduły powróciły na swoje miejsce oraz mod_fynmenu działało poprawnie bez tego Fatel error....

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    .
    Wpisy
    114
    Punkty
    11

    Domyślny

    Możesz podpiąć ten szablonik pod którąś z podstron? (bo rozumiem, że sprawa tyczy się domowezoo.com)

    ps: szablon ma kodowanie iso-8859-2 tak więc problem może być z innym kodowaniem w bazie danych.

  4. #3
    klausania
    Gość

    Domyślny

    Templatka podpięta do zakładki "prawa autorskie" (baza danych jest W utf-8)

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    .
    Wpisy
    114
    Punkty
    11

    Domyślny

    W związku z tym musisz zmienić kodowanie templataki na utf.

    Edytujesz plik index.php szablonu, zmieniasz linię #28 z
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />
    na
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

    Zaraz zerknę z tymi komponentami co może być nie tak.

    PS: Nie polecam hostingu yoyo.pl pod Joomle z kilku powodów.
    1. Nie spełnia chyba niektórych wymagań Joomli.
    2. Nie można chyba podpiąć w nim domeny.

    Ja ostatnio z darmowych używam ynd.pl (nie mogę polecić w 100% ale na razie wszystko gra) - można podpinać domenę więc byś miała ładny adres, nie tak jak teraz w ramce. Pojemność tam wynosi chyba 300mb, i wszystkie opcje dla Joomli są spełnione w php etc.
    Ostanio edytowane przez llukasz : 17-02-2008 12:15

  6. #5
    klausania
    Gość

    Domyślny

    To kodowanie zmienię, a co z mod_fynmenu i resztą strony? (gdzie sie to wszystko podziało)

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    .
    Wpisy
    114
    Punkty
    11

    Domyślny

    Wiesz co, problem jest z tym modułem po lewo co wywala Ci błąd. Sprawdzę co jest nie tak, ale podejrzewam, że to jego wina, dlatego się cała reszta po nim już nie ładuje.

  8. #7
    klausania
    Gość

    Domyślny

    Możliwe, ale nie mogę usunąć tego modułu, gdyż na stronie jest wiele artykułów i zwykłe menu znacznie by to wydłużyło.... A za kilka dni i tak będziemy się przenosić z yoyo na płatny, insane.pl. I myślę że tam będzie lepiej

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    .
    Wpisy
    114
    Punkty
    11

    Domyślny

    Zauważyłem, że problem jest taki - funkcja mosShowListMenu() jest ładowana dwukrotnie. W menu.php i w tym module, który używasz mod_fynmenu, sądzę, że należy ją usunąć z szablonu i zastąpić zwykłym mosLoadModules - ale to tylko moje przemyślenia, nie jestem wyjątkowym specjalistą, więc chyba lepiej poczekać na opinię kogoś kto się na tym zna lepiej.

    IMHO: Jeśli chodzi o serwer płatny to nie chcę Ci nic narzucać - broń Boże, po to dają darmowych 2 tygodnie zazwyczaj by sprawdzić samemu - ale miałem stronę na insane.pl i niestety ciągle wyrzucało bazę danych. Obecnie stronę, z którą były problemy wrzuciłem na netstrefa.pl i od kilku miesięcy jak strona jest na nim problemy znikły. Ale uważam, że powinnaś sama przetestować, bo nic nie wiadomo, a i tak 14 dni jest chyba za darmo.

  10. #9
    klausania
    Gość

    Domyślny

    Trudno, chyba nie pozostaje mi nic innego jak czekać na jeszcze inną opinię :| Hmmmm..... A co do hostingu.... http://www.8p.pl/serwery.php Ten by mógł być?

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    .
    Wpisy
    114
    Punkty
    11

    Domyślny

    Na pierwszy rzut oka tak.

    EDIT: Aczkolwiek nie miałem styczności z nim więc nie mogę polecić. Ale to kwestia tego jakie Twoja strona generuje obciążenie etc. Serwer może mieć dobre opcje, ale za to np. ograniczenia jednoczesnych połączeń do bzy danych (to chyba było w insane) i strona 'mocno' eksploatowana może nie pójść na słabym serwerze. Poza tym na insane jest strasznie niemiła pomoc techniczna - ich odpowiedzi na moje pytania ograniczał się do suchych informacji, brak było tam wyjaśnienia etc. co może być problemem i mi wmawiali, że korzystam z jakiegoś trefnego systemu CMS. A dowodem na to, że z CMS'em było wszystko w porządku jest to, że na kolejnym serwerze zadziałało...
    Ostanio edytowane przez llukasz : 17-02-2008 13:08

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •