Jak zmienić napis pod stroną?
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 18

Temat: Jak zmienić napis pod stroną?

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-02-2008
    Wpisy
    54
    Punkty
    12

    Domyślny Jak zmienić napis pod stroną?

    Korzystam z Joomla! 1.5.1. Moim domyślnym szablonem jest rhuk_milkyway

    Na każdej stronie, pod jej zawartością, pojawia się napis:

    Copyright © 2008 jakaś nazwa. All Rights Reserved.
    Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

    Czy jest możliwość zmiany tego napisu i w jaki sposób to zrobić?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus idek awatar
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    Tychy
    Wpisy
    1 430
    Punkty
    57

    Domyślny

    temat WIELOKROTNIE wałkowany..

    sam pisałem odpowiedź na niego dwa dni temu chyba.. -> wyedytować index.php ew. footer.php (lub jakiś plik z nazwą "footer" w katalogu templaty)
    sprzedajacastrona.pl - mój najnowszy projekt, zapraszam wszystkich zainteresowanych zwiększeniem konwersji, Joomlą!, PrestaShop i innymi.

  4. #3
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez lucyver Zobacz wiadomość
    Korzystam z Joomla! 1.5.1. Moim domyślnym szablonem jest rhuk_milkyway
    Odpowiedź na to pytanie dostałeś już w innym wątku. :mad:

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-02-2008
    Wpisy
    54
    Punkty
    12

    Domyślny

    Do inkos:
    Opowiedzi na moje pytanie nie dostałem, a tylko poradę, żebym przeszukał pliki templaty, co też zrobiłem i nic nie znalazłem.
    Dostałem jeszcze jedną poradę, a mianowicie że powinienem pisać w dziale Joomla! 1.5.x, co właśnie zrobiłem

    Do idek:
    W pliku index.php niczego nie znalazłem i żadnego pliku z nazwą footer w katalogu templaty nie mam

    Jestem beginner i być może coś przeoczam, ale własnie dlatego proszę o pomoc. Przeszukam jeszcze ten dział, skoro mówisz, że podałeś tutaj odpowiedź
    Ostanio edytowane przez lucyver : 19-02-2008 17:55

  6. #5
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez lucyver Zobacz wiadomość
    Do inkos: Opowiedzi na moje pytanie nie dostałem, a tylko poradę, żebym przeszukał pliki templaty, co też zrobiłem i nic nie znalazłem.
    Zmian możesz dokonać albo w pliku szablonu czyli tak jak ci wczesniej pisalem index.php albo w pliku do ktorego jest odwolanie w koncowej czesci tego pliku czyli w pliku includes/footer.php.

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-02-2008
    Wpisy
    54
    Punkty
    12

    Domyślny

    Już sam nie wiem
    Czy pliki templaty znajdują się w folderze templates w głównym katalogu strony?
    U mnie to jest templates/rhuk_milkyway Bo jeśli tak, to nie ma tam pliku footer.php.

    Natomiast w pliku index.php zmieniłem napis Powered by Joomla!. valid XHTML and CSS.

    Ale napisu pod artykułami zmienić nie mogę. Nie znam PHP i po prostu staram się poszukać w zawartości pliku nazwy, która jest wyświetlana na ekranie. A szukałem jej we wszystkich plikach szablonu

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    19-02-2008
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    150
    Punkty
    13

    Domyślny Stopka

    Napis pod stroną nazywany jest stopką. To tak na przyszłość ;). Jednym ze sposobów zmienienia treści stopki jest:
    - Stworzenie nowego modułu - W PA wchodzisz w Extensions-> Module Manager, klikasz New, wybierasz Custom HTML, pozycja Show Title ustawiasz na No, wybierasz pozycję menu np. User 4 i w podpunkcie Custom Output piszesz sobie coś co ma być pod stroną.
    - Edycja templatki -
    Natomiast w pliku index.php zmieniłem napis Powered by Joomla!. valid XHTML and CSS.
    Jak mówiłeś, że to zrobiłeś to odnajdź miejsce, gdzie znajdował się ten napis i wyczyść wszystko co się znajduję między znacznikami <div> czy <td> itp. by zostało tylko miejsce gdzie znajdowała się stopka. Następnie wklej coś takiego:
    Kod HTML:
    <jdoc:include type="modules" name="user4" style="rounded"  />
    W name podaj nazwę pozycji, którą wybrałeś dla utworzonego wcześniej modułu.

    I tyle. Mam nadzieję, że pomogłem.
    P.S - Miło by było gdybyś dodał krótką informację, że korzystałeś z Joomla!
    Pozdrawiam
    Szibena

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-02-2008
    Wpisy
    54
    Punkty
    12

    Domyślny

    Dzięki Szibena! Wreszcie konkretna i jasna odpowiedź

    Ale, żeby nie było za fajnie, to wcale nie rozwiązało mojego problemu, chociaż nauczyłem się czegoś nowego, a to ważne.
    A więc tak:



    1. Chodzi mi o to, żeby usunąć napis, który na jest zakreślony na czerwono

    2. Utworzenie modułu wyświetla mój napis (który wpisałem w utworzonym module) nad tym napisem zakreślonym na czerwono, ale wcześniejszego napisu nie usuwa (tzn. Copyright @ 2008 ... itd.)

    3. Wyedytowanie pliku index.php, tak jak to napisałeś, usuwa napis, ale ten, który jest zakreślony na zielono. A ja chcę usunąć ten na czerwono

    Mam nadzieję, że napisałem zrozumiale

    ======================

    Już wiem. Żeby wyłączyć wyświetlanie tego napisu, musiałem w Module manager zminić na Disable moduł Footer

    Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
    Ostanio edytowane przez lucyver : 19-02-2008 21:15

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    15-10-2007
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez idek Zobacz wiadomość
    temat WIELOKROTNIE wałkowany..

    sam pisałem odpowiedź na niego dwa dni temu chyba.. -> wyedytować index.php ew. footer.php (lub jakiś plik z nazwą "footer" w katalogu templaty)
    wielokrotnie wielokrotnie nawet ostatnio pisałeś o tym... ale źle. Ten napis o którym mówi zainteresowany znajduje się
    Kod:
    includes/version.php
    tam szukaj linijki:
    Kod:
    var $URL         = '<a href="http://www.joomla.org">Joomla!</a> is Free Software released under the GNU/GPL License.'
    Ja go zmieniłem [oczywiście z dobrym kodowaniem wszystko] i mam napis taki jaki mnie się podoba. :-) Pozdrawiam.
    P.S. A jednak taki początkujący joomla user może w czymś jeszcze pomóc.
    Pozdrawiam.

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    22-03-2008
    Wpisy
    80
    Punkty
    14

    Domyślny

    Zreasumujmy dla przyszłych pokoleń :

    1) Moduł FOOTER to tak naprawdę moduł autoreklamowy Joomli (i dobrze). Jeśli nie chcesz tych napisów to go WYŁĄCZ (licencja na to zezwala);

    2) Stwórz sobie własną pozycję w pliku index.php (templatki) np tak:

    <!--FOOTER-->
    <div id="footer">
    <jdoc:include type="modules" name="syndicate" />
    <p> jakieś napisy bla bla bla</p>
    <p><a href="mailto:xxxx@xx.pl">coś o sobie</a></p>
    </div>
    <!--END OF FOOTER-->

    Oczywiście zamiast maila może być link do strony.
    Zamiast "syndicate" może być user6 lub user?. Zauważ, że za wyjątkiem włączenia modułu to tylko zwykły XHTML można więc używać różnych znaczników do woli. Nie trzeba dodawać, że kolejność modułów w pliku index.php MA ZNACZENIE (no chyba,że w template.css użyjesz position:absolute albo fixed).

    3) W pliku template.css stwórz proste selektory identyfikatora np:
    #footer {}
    #footer p {}
    #footer a {}
    #footer a:hover {} itp. itd. etc.
    No i do zabawy. Tu już przepisu nie ma.
    Reszta to twórczość ARTYSTYCZNA.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •