"Bloki"
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: "Bloki"

  1. #1
    Blokowany
    Dołączył
    02-11-2005
    Wpisy
    49
    Punkty
    8

    "Bloki"

    Strasznie nie podoba mi się "bloczek Popularne".

    Czy można manipulować (usuwać, zmieniać, dodawać) takie bloczki, o różnych treściach, niezależnych od zainstalowanych komponentów?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    22-10-2005
    Wpisy
    109
    Punkty
    12

    Domyślny

    Można

  4. #3
    Blokowany
    Dołączył
    02-11-2005
    Wpisy
    49
    Punkty
    8

    Domyślny

    Może mi ktoś napisać, gdzie można to edytować?

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    22-10-2005
    Wpisy
    109
    Punkty
    12

    Domyślny

    To może najpierw napisz co ci się w tym module nie podoba, dlaczego i co chcesz uzyskać.

    P.S. Najpóźniej po mojej głupawej odpowiedzi powinienieś był się zorientować, że i twoje pytanie było niezbyt ok...

  6. #5
    Blokowany
    Dołączył
    02-11-2005
    Wpisy
    49
    Punkty
    8

    Domyślny

    Chcę zintegrować phpBB z Joomlą! (zainstaluje sobie taki komponencik, który znalazłem) i chciałbym "wyrzucić" bloczek "popularne artykuły" i zastąpić go bloczkiem "ostatnio na naszym forum...".

    Jeszcze jedno: czy bloczki mogą być wyświetlane na każdej podstrone, a nie tylko na str. głównej?

  7. #6
    Blokowany
    Dołączył
    02-11-2005
    Wpisy
    49
    Punkty
    8

    Domyślny

    Co mi się w nim nie podoba? Mój serwis będzie miał zapewne oglądalność 5 razy / tydzień, więc popularny = najnowszy.

    Po co mi 2 razy widzieć to samo, kiedy można to zastąpić czymś nieco użyteczniejszym?

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Wolałbym nie udzielać takich odpowiedzi, żeby nie zniechęcać. Ale też nie sposób, zebyśmy tutaj, na forum zaczęłi robić wykłądy z podstaw. Od tego są podręczniki. Lamerem ma prawo każdy być, ale lamerstwo to , hehehe, prawo i obowiązek. Obowiązek poczytania.
    adresy:
    pomoc.joomla.pl
    joomlademo.pl
    Jak na razie różnice między joomla a mambo niewielkie, więc prawie wszystko, co o Mambo w wersji 4.5.2 odnosi się do joomla!

    Na początek polecam poradnik Anny Calahan.

    A te "bloczki" nazywają się moduły.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    22-10-2005
    Wpisy
    109
    Punkty
    12

    Domyślny

    Te "bloki" o których wspominasz to moduły. W panelu administracyjnym wchodzisz w ">> modules >> site modules" gdzie masz wykaz wszystkich modułów. Tutaj możesz każdy z modułów włączyć bądź wyłączyć (opcja "published") - wystarczy kliknąć na obrazek folderka przy nazwie modułu, ew. na czerwony krzyżyk. Możesz też kliknąć na nazwę modułu i tam (zde)aktywować moduł. Jest tam ponadto zazwyczaj także wiele innych opcji do ustawiania. To na razie tyle elementarza...

  10. #9
    Blokowany
    Dołączył
    02-11-2005
    Wpisy
    49
    Punkty
    8

    Domyślny

    Dzięki: i tak na dokładkę, nie mogę zainstalować Joomla! ze względu na błąd domniemanego obciążenia, powie mi ktoś tak krok po kroku w punktach, jak ręcznie zainstalować i/lub skonfigurować?

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •