RSS / Feedcreator
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 15

Temat: RSS / Feedcreator

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    22-10-2005
    Wpisy
    109
    Punkty
    12

    Domyślny RSS / Feedcreator

    Dwa małe pytanka dotyczące udostępniania innym przez RSS swoich materiałów:

    1) Gdzie się ustawiało ISO-2, bo już zapomniałem...

    2) Gdzie można wybrać treści, które będą udostępniane innym? Próbowałem w komponencie Sindicate, ale zmiana tamtejszych ustawień nic nie daje - wyświetlane są zawsze materiały ze strony głównej.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Blokowany
    Dołączył
    02-11-2005
    Wpisy
    49
    Punkty
    8

    Domyślny

    A teraz się zdziwiłem. Gdzie się edytuje kanały RSS w Joomli!?

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ponownie odsyłam do pomoc.joomla.pl
    Jest tam wszystko na ten temat, co potrzebne. No prawie wszystko...
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Blokowany
    Dołączył
    02-11-2005
    Wpisy
    49
    Punkty
    8

    Domyślny

    Ty, zwiastun to wszystkich tylko wkurzasz. Na pomoc.joomla.pl, czy chociażby help.joomla.org całe ******************** początkujący "joommaster" znajdzie, a co dopiero zrozumie!

    Wciskasz ludziom kit, twierdzisz, że masz rację, i się dziwisz. Jesteś głupi.

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    22-10-2005
    Wpisy
    109
    Punkty
    12

    Domyślny

    A mnie ta wskazówka pomogła. Właśnie na pomoc.joomla.pl znalazłem czarno na białym, że Joomla generuje newsy rss TYLKO ze strony startowej. Dzięki temu zaoszczędziłem mnóstwo czasu i nerwów na bezowocne poszukiwania w opcjach i nieudane próby. Dzięki!

    -----
    Dodam jeszcze, że znalazłem ciekawy sposób na obejście tego ograniczenia. Po prostu utworzyłem u siebie lokalnie własny plik newsy.xml i tam ręcznie wprowadzam wszystkie najciekawsze artukuły. Nie jest to co prawda automat, ale za to ma się pełną kontrolę nad treścią i żadnych ograniczeń.
    Ostanio edytowane przez Joomla User : 08-11-2005 15:27

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez linksworld
    Ty, zwiastun to wszystkich tylko wkurzasz. Na pomoc.joomla.pl, czy chociażby help.joomla.org całe ******************** początkujący "joommaster" znajdzie, a co dopiero zrozumie!

    Wciskasz ludziom kit, twierdzisz, że masz rację, i się dziwisz. Jesteś głupi.
    Myślę, że zanim cokolwiek jeszcze napiszesz, to powinieneś się zastanowić, czy w ogóle
    a) umiesz się odnosić kulturalnie do innych ludzi
    b) znasz język polski używany na publicznych forach
    c) masz cos do powiedzenia.

    Jeśli w jakichś sprawach odsyłam gdzieś, gdzie odsyłam, to dlatego, ze potrzebujący znajdzie tam potrzebne informacje.

    Jeśli zgłaszany problem wymaga poszperania, a nie tylko przejrzenia spisu zawartości, to i dokładniej napiszę czego szukać, gdzie szukać, a jak trzeba będzie, to i linka załącze. Bo po to jest forum, żebu udzielać takiej pomocy.

    Ale na pewno nie po to, by po raz kolejny pisać teksty, które już zostały napisane.
    Wystarczyo wejść na pomoc.joomla, wywowłać poradnik administratora, przejrzeć spis treści i zarówno w ekranach dotyczących komponentów, jak i w ekranach dotyczących modułów są poświęcone kanałom RSS. Nie ma tam objaśnienia tylko jednej rzeczy, co zrobiić, żeby były polskie znaczki, gdy ich nie ma. Ale tego akurat pytanie nie dotyczyło.

    Do Joomla Usera
    :
    Niektóre składniki (choć na razie niewiele) mają boty (dodatki, mamboty, josboty), które generują rss z ich stron głównych (czyli faktycznie z niektóych podstron joomla). Tak jest m.in. w przypadku Simpleboard Forum. Jak będziesz instalować nowe komponenty, warto sprawdzić, czy czegoś takiego nie ma.

    I jeszcze jedno: Zamiast pliku Newsy to co chcesz mieć w RSS po prostu przeznaczaj do publikacji na stronie startowej i określ w parametrach, że udostępniasz nie 5, ale np. 20 nowin. Kto będzie pobierał, wyświetli, ile zechce, a Ty prostym "Na stronę startową" zaoszczędzisz sobie dodatkowej pracy. Gdy ktoś wywoła 19. artykuł, a Ty go faktycznie nie będziesz mieć na stronie startowej, to nie problem, bo link prowadzi do pełnego tekstu arta! A ten możesz mieć udostępniony w każdej kategorii.
    Ostanio edytowane przez zwiastun : 08-11-2005 18:45
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    25-12-2005
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun
    I jeszcze jedno: Zamiast pliku Newsy to co chcesz mieć w RSS po prostu przeznaczaj do publikacji na stronie startowej i określ w parametrach, że udostępniasz nie 5, ale np. 20 nowin. Kto będzie pobierał, wyświetli, ile zechce, a Ty prostym "Na stronę startową" zaoszczędzisz sobie dodatkowej pracy. Gdy ktoś wywoła 19. artykuł, a Ty go faktycznie nie będziesz mieć na stronie startowej, to nie problem, bo link prowadzi do pełnego tekstu arta! A ten możesz mieć udostępniony w każdej kategorii.
    Zabralem sie za czytanie:
    http://www.pomoc.joomla.pl/pomoc/ind...t/view/162/26/
    No i z tego co widze Syndicate wygeneruje tylko to co bylo ustawione w opcji ze jest "Front Page" Tylko ze ja nie chcialbym wyswietlac tego na froncie (co chwile sie bedzie zmieniac - a a chcialbym miec front "statyczny" czyli tylko powitanie )- czy mozna to jakos jednak ominac? Rozumiem ze propozycja byla zeby mimo wszystko to sie wyswietlalo na Froncie - a mozna cos innego? Nie wiem wykasowac to pole z szablony strony glownej?

    P.s. Osobiscie bym sie cieszyl jakby mozna bylo poprostu dodatkowo wskazywac sekcje i kategorie do takiego Syndicate'a albo przynajmniej przestawienie Syndicate na wszystko co opublikowane. Czyli przysylalo kazda nowinke z serwisu.

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    12-06-2006
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    zmień w pliku rss.php selecta wyciągającego nowinki:
    Kod PHP:
    zastąp to:    
     
    "\n INNER JOIN #__content_frontpage AS f ON f.content_id = a.id"
    tym:
      
    "\n INNER JOIN #__content_frontpage AS f ON f.content_id != a.id" 
    pokaże wszystko co jest poza frontem

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Bzdura. Oczywiście, w kontekście pytania.
    Pytający chce wiedzieć, jak wyświetlać a nie umieszczać tego na jego stronie frontowej, która ma być - jak pisze - statyczna.
    Syndykator umieszcza to co jest przypisane do strony startowej bez względu na to, czy to pierwsza czy 50 pozycja menu
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    12-06-2006
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    ...
    Pytający chce wiedzieć, jak wyświetlać a nie umieszczać tego na jego stronie frontowej, która ma być - jak pisze - statyczna.
    ...
    Dokładnie!!!
    Poprawienie pliku tak jak pisze powyżej daje taki efekt, że do RSS dosteją się wszystkie wiadomości oprócz frontu!
    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Syndykator umieszcza to co jest przypisane do strony startowej bez względu na to, czy to pierwsza czy 50 pozycja menu
    po tej modyfikacji umieści wszystko to co nie jest na froncie.

    A "bzdura" to dotyczy czego, tego co napisałem...?
    Radze prześledzić działanie zapytania z pliku rss.php
    pozdrawiam!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •