joomfish wybranie elementów dla poszczególnych języków
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: joomfish wybranie elementów dla poszczególnych języków

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    30-05-2006
    Wpisy
    160
    Punkty
    10

    Domyślny joomfish wybranie elementów dla poszczególnych języków

    Witam! Chcę stworzyć witrynę w 5 językach (polskim, angielskim, czeskim, niemieckim, rosyjskim) z tym, że tylko polska wersja ma być w całości spolszczona, natomiast w pozostałych wersjach językowych chciałbym mieć przetłumaczone tylko niektóre elementy - pozostałe mają być niewidoczne - tyczy się to zarówno elementów menu, treści jak i modułów itp. Dziwną rzecz jest to, że mimo iż artykuły automatycznie wrzucone jako przetłumaczone mam zaznaczone jako niepublikuj, to wchodząc na stronę w języku np. rosyjskim wyświetla mi "FRONTPAGE_NO_TRANSLATION_AVAILABLE", a poniżej treść strony polskiej, gdy ją przetłumacze to "FRONTPAGE_NO_TRANSLATION_AVAILABLE" znika no ładnie się pojawia tłumaczenie rosyjskie. Tak samo jest z modułami itp. zaznaczone jako niepublikuj a są widoczne

    Żeby było wiadomo o co mi mniej wiecej chodzi z tym okrojeniem strony, to wrzucam link -> http://www.moto-profil.pl/ na górze są wersje jezykowe do wyboru, które są znacznie bardziej uboższe od polskiej wersji językowej.

    Dla jasności, powyższa strona, to nie strona z problemem, tej strony nie mam jeszcze opublikowanej w internecie.

    wersja joomla 1.011, joomfish 1.8.2. Mam nadzieję, że to nie wina wersji joomla, bo czytałem że po update z 1.0.11 do 1.0.13 są małe problemy z kodowaniem, dlatego chciałbym uniknać przynajmniej tego problemu.

    Pozdrawiam!
    Ostanio edytowane przez woonski : 25-02-2008 10:39

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez woonski Zobacz wiadomość
    Witam! Chcę stworzyć witrynę w 5 językach (polskim, angielskim, czeskim, niemieckim, rosyjskim) z tym, że tylko polska wersja ma być w całości spolszczona, natomiast w pozostałych wersjach językowych chciałbym mieć przetłumaczone tylko niektóre elementy - pozostałe mają być niewidoczne
    Nie obejdzie się bez odpowiedniego przerobienia pliku index templatki ktory dla okreslonych zmiennych jezykowych nie bedzie wyswietlal okreslonych pozycji modulow lub bedzie wyswietlal we tym miejscu inne pozycje modulow.

    Poczytaj na ten temat takze na stronie joomfish.net.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    30-05-2006
    Wpisy
    160
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez inkos Zobacz wiadomość
    Nie obejdzie się bez odpowiedniego przerobienia pliku index templatki ktory dla okreslonych zmiennych jezykowych nie bedzie wyswietlal okreslonych pozycji modulow lub bedzie wyswietlal we tym miejscu inne pozycje modulow.

    Poczytaj na ten temat takze na stronie joomfish.net.
    Dziwne, bo joomfish ma w opcjach do wyboru co publikować, a co nie i można tam wybrać zarówno elementy w menu, jak i moduły np. logowanie, archiwum czy najnowsze. Więc po wyborze "niepublikuj" nie powinno się to pojawiać


    PS. nie chodzi mi o publikacje/niepublikacje pozycji np. 'user1' 'banner' czy tam 'inset', tylko o elementy wyświetlane na stronie w tych pozycjach.

    Z tekstem już sobie poradziłem, w opcjach trzeba było wybrać, aby nie pokazywał oryginalnego tłumaczenia, gdy nie ma tłumaczenia
    Ostanio edytowane przez woonski : 25-02-2008 11:07

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez woonski Zobacz wiadomość
    PS. nie chodzi mi o publikacje/niepublikacje pozycji np. 'user1' 'banner' czy tam 'inset', tylko o elementy wyświetlane na stronie w tych pozycjach.
    Na joomfishu ostatnio stawiałem coś jakiś miesiąc temu więc mogę być trochę w tył z informacjami ale według mojej wiedzy najlepiej jest zrobić sobie w szablonie np. kilka pozycji od u1, u2, u3 itp w jednym miejscu ktore przypisane beda pojedynczo do jednego z jezykow czyli np. u1 to jest polskie logowanie, u2 to jest informacja adresowa po angielsku a u3 to jest jakis krotki komunikat po niemiecku. Wszystko jako moduły które przypisane sa do danych pozycji. To wszystko jest wyswietlane w jednym i tym samym miejscu za pomoca zmiennnej jezykowej. Stad tez ta informacja o przebudowywaniu templatki. Czy można inaczej. Liczę że ktoś jeszcze wypowie się w tym temacie.

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-04-2008
    Wpisy
    20
    Punkty
    10

    Domyślny

    [quote=woonski;64379]Dziwne, bo joomfish ma w opcjach do wyboru co publikować, a co nie i można tam wybrać zarówno elementy w menu, jak i moduły np. logowanie, archiwum czy najnowsze. Więc po wyborze "niepublikuj" nie powinno się to pojawiać

    zastosuj mod_mainmenu_ml i po krzyku
    nie trzeba edytowac template, mam tak 8 wersji jezykowych zrobionych

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    31-05-2006
    Wpisy
    31
    Punkty
    10

    Domyślny

    A może mi ktoś podać link do tego modułu mod_mainmenu_ml ? Nie mogę go znaleźć.

  8. #7

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    30-05-2006
    Wpisy
    88
    Punkty
    10

    Domyślny

    Przepraszam, że odświeżam taką staroć, ale mam problem, który niby można rozwiązać jak poniżej:
    Cytat Wysłane przez woonski Zobacz wiadomość

    Z tekstem już sobie poradziłem, w opcjach trzeba było wybrać, aby nie pokazywał oryginalnego tłumaczenia, gdy nie ma tłumaczenia
    Tyle tylko, że ja tak nie mogę, albo tak mi się wydaje.

    Joomla! IE 1.0.15 stable+joomfish 1.8
    Dwa języki PL+RU
    Potrzebuję ukryć nieprzetłumaczone artykuły. Czyli jeśli artykuł nie ma tłumaczenia to go nie wyświetlaj na wersji RU.

    W opcjach są 4 możliwości:
    "Co wyświetlać, gdy…
    tłumaczenie jest niedostępne:
    tekst orginalny
    domyślny tekst
    tekst orginalny z ifnormacją
    tekst orginalny przetłumaczony na inny język"

    a nie ma "nie wyświetlaj".

    Proszę o jakąś wskazówkę.

    Pzdr
    Daniel

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    26-01-2009
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Także szukam takiego rozwiązania, oto co udało mi się wyszperać: http://www.joomfish.net/en/the-club
    znaczy to ni mniej ni więcej, że interesujący nas plugin jest dostępny po przystąpieniu do klubu....

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    22-01-2007
    Wpisy
    60
    Punkty
    10

    Domyślny

    Temat się ciągnie... Nie zna nikt naprawdę odpowiedzi na powyższe pytania... ? Zacytuje dnio_d :
    "Joomla! IE 1.0.15 stable+joomfish 1.8
    Dwa języki PL+RU
    Potrzebuję ukryć nieprzetłumaczone artykuły. Czyli jeśli artykuł nie ma tłumaczenia to go nie wyświetlaj na wersji RU.

    W opcjach są 4 możliwości:
    "Co wyświetlać, gdy…
    tłumaczenie jest niedostępne:
    tekst orginalny
    domyślny tekst
    tekst orginalny z ifnormacją
    tekst orginalny przetłumaczony na inny język"

    a nie ma "nie wyświetlaj".

    Proszę o jakąś wskazówkę."

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •