CB i rejestracja
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: CB i rejestracja

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    24-02-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny CB i rejestracja

    Witam,
    Na początku podkreśle że to moje pierwsze spotkanie z joomla :o ale mam doswiadczenie z innymi cms'ami
    Myślałem nad tym jak zrobić mały potralik społeczności, aż w końcu wywnioskowałem, że najlepszym wyjściem będzie joomla + CB i pewnie wszyscy co w temacie podzielą moje zdanie jak kogoś nie stać na inwestycje w napisanie portalu ;/ "albo mija sie ona z celem"
    Powoli dochodze co i jak... a jedyny problem jaki mnie napotkał to rejestracja z wyborem kobieta/mężczyzna, walczyłem z tym cały dzień i nie mogłem nic konkretnego znaleść ;/ tzn. znałem jeden plugin do CB, ale jest on płatny ;/ tu na forum wyszukalem np. cos jak "forme" ale to i reszta dodaje chyba tylko dodatkowe pola... u mnie rejestracja jest przez CB i np. w jednym pluginie do wyswietlania profili jest w ustawieniach miejsce na podanie nazwy tabeli która odpowiada za mele/female...
    Prosił bym bardzo o pomoc w opisaniu tego jak to zrobić... żeby to wszystko zadziałało, nie podaje nazwy wtyczki w której jest zapytanie do bazy danych, ponieważ w innych też napotkałem coś takiego i chodzi o zrobienie rejestracji z wyborem kobieta/męszczyżna i utworzeniem tego wpisu w msql, myśle że wiecie co mam na mysli i przepraszam za możliwie niezrozumiałą treść ale cieżką noc miałem

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    Nie jestem pewien czy o tym samym myślimy ale czy nie wystarczy w com_profiler po prostu dodać nowe pole typu select list z dwoma opcjami kobieta/mężczyzna ??

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    24-02-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    mysle ze masz na mysli cos z list menager albo tab....
    tylko jak to zrobic ?
    juz nie chodzi o to ze nie wiem jak zrobic tylko w "list" co bym nie chcial wybrac to sa tylko pola z "tab" a w tab sa te dane co przy rejestracji ale nie ma tam czegos takiego jak wybor plci lub wskazujacego na to a jak proboje dodac zeby moze samemu zrobic takie pole to do wyboru mam tylko:
    w "add filed" co bym nie wybral w "type" to nizej mam tylko "addtional info" "informacje kontaktowe" i " _pb_profilebook"
    a nawet jak by dalo rady zrobic cos takiego to chyba tworzy tylko nowe pole bez podzialu w bazie listy userow na tych i tych... a wszystkie pluginy pobieraja informacje z msql z tabeli np. kobiety (jak tak ja sie nazwie) kto jest kobieta... wyglata ze tak to jest zbudowane a na forum CB jest troche watkow na ten temat ale w ani jednym nie jest napisane aby mozna bylo to zrobic w CB bez zadnych wtyczek tylko wszyscy polecaja jeden platny plugin;/
    Ostanio edytowane przez unkown : 25-02-2008 17:52

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    07-06-2007
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    chodzi tu o opcję 'field managament'.
    Trzeba tam wybrać drop down i dodać dwie wartości (Add vaule)

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    24-02-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zibideusz Zobacz wiadomość
    chodzi tu o opcję 'field managament'.
    Trzeba tam wybrać drop down i dodać dwie wartości (Add vaule)
    no juz doszlem do tego... tylko dziwnie to jest zrobione ze to sie dodaje na samym dole... tak ze do glowy by nie przyszlo ze to do tego
    ale to tak nic nie daje zn. dodaje mozliwosc wyboru przy rejestracji ale w module do wyswietlania nowo zarejestrowanych jak sie ustawi podzial na plec i w ustawieniach poda nazwe drop down cb_plec ( jaki dodalem i jak powinno to sie podac) i dwa pla nizej value kobieta i meszczyzna to nie dziala i wogole nikogo nie wyswietla a bez podzialu na plec dziala ok

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •