Joomla na OVH.ORG
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 26

Temat: Joomla na OVH.ORG

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    04-04-2006
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny Joomla na OVH.ORG

    Wiem, że ten temat był już poruszany nawet wielokrotnie.
    Zrobiłam już prawie wszystko co było możliwe


    niech mi ktoś pomoże, bo już robię chyba wszystko i Joomla (1.0.8b, 1.0.7 też nie) dalej nie chce się instalować z poprawnymi ustawieniami.

    Mianowicie:
    -pozmieniałam chmody dla katalogów 775 i plików 664 (na ovh 777 nie działa)
    -zainstalowałam patch na safe mode
    -utowrzyłam pliik .htaccess z wpissem SetEnv PHP_VER 4 (tak jak kazali na ovh)
    -myślałam, że pliki się źle wgrały na serwer tak więc wysyłałam je dwa razy

    A mam dalej:

    Katalog tymczasowy /tmp, zapisywanie niemożliwe
    Ustawienie Zalecane Bieżące
    Safe Mode:: OFF : ON
    Magic Quotes GPC:: ON: OFF

    Prosze o pomoc
    I nie piszcie, zeby zmienic serwer
    Co jeszcze mogę zrobić?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-04-2006
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zmien wersje PHP na 4: http://60free.ovh.org/pl/support/sup...tallMambo.html

    Instalowalem juz pare razy Joomle na 60free i nie bylo raczej problemow ;)

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    04-04-2006
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    dobrze
    ale czy to pomoze ominąc safe mode?
    z resztą wcześniej napisałam, zę utworzyłam plik .htaccess czyli zmiana wersji php na 4 mi nie pomogła ;(

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-04-2006
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ja robilem tylko tak jak w linku, ktory podalem Safe mod da sie wytrzymac ;)

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    04-04-2006
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    a co mam zrobic z Katalog tymczasowy /tmp, zapisywanie niemożliwe

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    10-03-2006
    Wpisy
    3
    Punkty
    10
    safe mode nie da rady wyłączyć na ovh.org czyli na darmowym serwerze ovh. 60free ma tak ustalone z gory i nie przewiduja tego wyłaczyć, też miałem z tym kiedyś problem i przenioslem się na info+1000 gp i tam już wszystko mi działa jak należy i dodam że wszystko masz na rok za darmo a potem mozesz sobie to odnowić za grosze ;) pzdr

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-04-2006
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    ale na 60free tez pojdzie ;)

  9. #8
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez OnE.Killer
    ale na 60free tez pojdzie ;)
    Nie dość,że pójdzie to nawet chodzi! Troszkę teraz pokombinowali, ale ogólnie działa bez zarzutu - swoją drogą też przesiadłem się 100GP -jest OK!

    Ciekawe czy Livio się tu wpisze polecając roxr
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-03-2006
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    A ja na 60free postawilem 3 stronki bez Safemode-patchow i wszystko dziala cacy...
    Boo!

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    31-01-2006
    Skąd
    Knurów
    Wpisy
    39
    Punkty
    -11

    Joomla na OVH.ORG

    Cytat Wysłane przez reyane
    a co mam zrobic z Katalog tymczasowy /tmp, zapisywanie niemożliwe
    Ja mam stronę na 60 FREE(http://jokris.ovh.org/), od miesiąca grudnia ubiegłego roku. Miałem zainstalowane Mambo, teraz Joomlę 1.07a. Instalowałam ją z wersji PE, i chciałem Ci tylko napisać, że instalując Joomlę, musisz zostawić ustawienia serwera takie, jakie są w momencie instalacji. Po prostu nacisnąć przycisk, bodajże krok 2, i zacząć instalację. Katalogu temp nie uzyskasz, tak samo jak safe-mode, na „of". Taka jest specyfika serwera, i nic na to nie poradzisz. Dopiero po zainstalowaniu CMS-a, wejdź do "konfiguracji witryny", i wykonaj "chmody" na ustawione domyślnie, czyli 755 i 644(nic nie zmieniaj). Zaznacz tylko, aby były wykonane dla wszystkich nowych plików i folderów, i zapisz. Gdybyś tego nie wykonał, to(wiem z własnego doświadczenia), dawałbyś n.p. publikację modułu lub komponentu, lub nawet zmieniał parametry, to i tak, mimo informacji, że zmiany zostały zapisane, nic się nie zmieni. Dodatkowo skąd wiesz, że zmieniłeś wersję PHP na 4. Wrzucałeś plik .htaccess przed"www", bo niektóre FTP-y nie chcą kopiować w to miejsce żadnych plików, n.p. FireFTP z Firefoxa. Użyj Total Commandera, i wrzuć go przed "www". Specjalnie piszę dwa razy, bo jak wrzucisz w to miejsce, to zmienisz wersję PHP dla całego CMS-a, a o to właśnie chodzi. I jeszcze taka uwaga. Jak będziesz kopiował .htaccess, to Total Commander zachowa się, jakby nic nie zrobił, i nie sugeruj się tym, bo on go skopiuje na serwer napewno. Tylko, że to jest plik ukryty, więc nie będzie go widać. Opisałem też to na mojej stronie w artykule. Dodatkowo w tym pliku nie wpisuj nic więcej, tylko to, o czym pisałeś. Możesz też pobrać z mojej strony gotowe pliki na zmianę PHP na wersję 4, lub 5. Specjalnie je umieściłem, bo na forum OVH dużo ludzi ma z tym problemy (ze stworzeniem takiego pliku). Więc na koniec, nie pisz już więcej, że coś masz na czerwono, tylko działaj. Musi chodzić. Ja na swoją stronę nie narzekam. Niektóre moduły mi nie chodzą, ale to są sporadyczne przypadki. I jeszcze jedno, bo bym zapomniał. Wersję PHP zmień po zakończeniu instalacji, i wstępnym skonfigurowaniu Joomlii.
    Co do serwera 1000GP, to mam swoje osobiste zdanie. Tez ma u nich domenę .info+1000Mb przestrzeni. Mimo, iż większość ustawień serwera jest lepsze od 60FREE, to i tak safe-mode jest na "on", a dodatkowo jest bardzo wolny. Czasami są trudności z zalogowaniem się przez FTP-a. W panelu admina, jak nie działasz przez jakiś czas, wyrzuca cię z niego bez pytania, mimo że w "konfiguracji witryny" ustawisz sobie czas sesji na 12, lub 24 godziny. Tak, że obie oferty mają swoje wady i zalety. Tylko, że darmowo, co jest ich największym plusem. Ja bym proponował mieć jedną stronę na 60 FREE, i dodatkową na .info. Może coś się tam poprawi. Jak pomogłem, to dobrze. Jak nie, to napisz, to się jeszcze pomyśli. Pozdrawiam.;)
    ----------------------------------------------------------------
    Pytanie do administratorów forum. Dlaczego, jak się nie wpisze tytułu postu, a jest opcjonalny, to wyrzuca mnie do ekranu logowania?. I czasami też, jak trochę w dłuższym czasie piszę post, to też to samo?. Pozdrawiam PJTC.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •