Joomla na OVH.ORG - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 26

Temat: Joomla na OVH.ORG

  1. #11
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    1. .htaccess dziala w obrebie katalogu w ktorym jest i podrzednych wiec wywalanie przed www jest zupelnie niepotrzebne
    2. Safe mode jest nie do obejscia dla Joomla a w szczegolnosci odradzam patche z mambo. Owszem strona bedzie dzialac ale nie mydlcie innym oczu ze wszystko jest cacy, nie zainstalujesz polowy komponentow a wiekszosc zaawansowanych bedzie sie sypac.
    3. zapisywalnosc sciezki sesji - zglaszac do admina
    4. przy okazji uczulam ze sporqa czesc darmowych serwerow nie zezwala na indywidualne pliki .htaccess i po utworzeniu takiego (przemianowaniu) serwis sie wysypie
    p.s. zmien serwer

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Przeglądacz
    Dołączył
    31-01-2006
    Skąd
    Knurów
    Wpisy
    39
    Punkty
    -11

    Joomla na OVH.ORG

    Cytat Wysłane przez Rybik
    .htaccess dziala w obrebie katalogu w ktorym jest i podrzednych wiec wywalanie przed www jest zupelnie niepotrzebne
    Ja pisałem o serwerze OVH, i w moim przypadku wrzucenie przed "www", spełniło swoją rolę. Wrzucenie do katologu też spełni swoją rolę, zgadzam się, ale z moich eksperymentów wynika, że rozwiązanie pierwsze, lepiej się sprawdza. Wiem z własnego doświadczenia, i to jest sposób pewny. I jeśli nie masz serwera na 60 FREE, a ja go mam, to chyba nie piszę po to, by wprowadzać ludzi w błąd.
    Cytat Wysłane przez Rybik
    Safe mode jest nie do obejscia dla Joomla a w szczegolnosci odradzam patche z mambo. Owszem strona bedzie dzialac ale nie mydlcie innym oczu ze wszystko jest cacy, nie zainstalujesz polowy komponentow a wiekszosc zaawansowanych bedzie sie sypac.
    Ja nie jestem opłacany przez OVH, ale na moim serwerze działa prawie wszystko, to znaczy oprócz najnowszych dodatków, np Jomap 2.02. To żadna tragedia. Przecież można zainstalować Jomap 2.00, i wszystko będzie chodzić. Tak że, kolego Rybik, to nie jest mydlenie oczu, i jeżeli znasz alternatywę darmowego serwra o pojemności powyżej 60MB, bez reklam, z wielkością pliku do 5 MB, bez limitów, to podziel się z nami, a nie trzymaj to dla siebie.;) Traktuj ludzi trochę poważniej.
    Cytat Wysłane przez Rybik
    zapisywalnosc sciezki sesji - zglaszac do admina
    To zgłoś, może Ci się uda, bo ja i wielu innych na serwerze OVH, wie, że to nic nie da.
    Cytat Wysłane przez Rybik
    przy okazji uczulam ze sporqa czesc darmowych serwerow nie zezwala na indywidualne pliki .htaccess i po utworzeniu takiego (przemianowaniu) serwis sie wysypiep.s. zmien serwer
    OVH zezwala, i mi się serwis nie sypie. Dużo mu jeszcze do Onetu brakuje, ale mnie wystarcza. Pozadrawiam. Mniej nerwowości.a więcej i optymizmu.

  4. #13
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    Ja pisałem o serwerze OVH, i w moim przypadku wrzucenie przed "www", spełniło swoją rolę. Wrzucenie do katologu też spełni swoją rolę, zgadzam się, ale z moich eksperymentów wynika, że rozwiązanie pierwsze, lepiej się sprawdza. Wiem z własnego doświadczenia, i to jest sposób pewny. I jeśli nie masz serwera na 60 FREE, a ja go mam, to chyba nie piszę po to, by wprowadzać ludzi w błąd.
    Czy jeżeli 2 sposoby dają ten sam efekt to można powiedzieć o którymś, że się lepiej sprawdza ? Efekt ten sam, więc po co komplikować sprawę ?
    Przecież można zainstalować Jomap 2.00, i wszystko będzie chodzić.
    Najwyraźniej nie masz siły poszukać co poprawionow 2.02
    To zgłoś, może Ci się uda, bo ja i wielu innych na serwerze OVH, wie, że to nic nie da.
    Ja się pchałem na ovh ?

    Właśnie dlatego, że traktuje ludzi poważnie, szanuję swój i cudzy czas - i odradzam. Darmowe serwery są warte dokładnie tyle, ile kosztują :cool: a najtańsze hostingi wychodzą juz od 3 PLN / miesiąc.

  5. #14
    Przeglądacz
    Dołączył
    31-01-2006
    Skąd
    Knurów
    Wpisy
    39
    Punkty
    -11

    Joomla na OVH.ORG

    Cytat Wysłane przez Rybik
    Czy jeżeli 2 sposoby dają ten sam efekt to można powiedzieć o którymś, że się lepiej sprawdza ? Efekt ten sam, więc po co komplikować sprawę ?
    To jest jakaś filozoficzny wywód, a tu chodzi o, czasem zawodną, technikę. Zajrzyj sobie na forum OVH, a znajdziesz posty administratora, w których sam radzi eksperymentować z PHP i .htaccess. Więc chyba efekt nie jest taki sam. I zaznaczam, że ja to odnoszę do serwera 60 FREE. A jak jest na innych, to już tego nie wiem.
    Cytat Wysłane przez Rybik
    Najwyraźniej nie masz siły poszukać co poprawionow 2.02
    Nie wiem o czym piszesz. Może różnica pokoleniowa. Ja nie muszę nic szukać.
    Cytat Wysłane przez Rybik
    Ja się pchałem na ovh ?
    Co to za tekst?. To się wepchaj na OVH, a potem o nim pisz. Nie wszyscy mają pieniądze, nawet te 3 zł, aby kupować serwery. Obejrzyj się dookoła.
    P.S.
    Czy po każdym napisaniu postu, musi to się później przeradzać w jakieś nic nie dające dyskusje?. Tak jest na większości polskich forów. Ale nie musi być na joomla, i ty jako administrator, powinieneś o tym wiedzieć. Pozdrawiam.

  6. #15
    Przeglądacz
    Dołączył
    31-01-2006
    Wpisy
    74
    Punkty
    3

    Domyślny

    W pełni zgadzam się z jokris... 60free to naprawde dobry serwis jak na darmówkę, ma włączony safe-mode - i to w czymś przeszkadza?... pierwsze słysze, wszystkie komponenty chodzą mi w trzech serwisach bez zażutu. Galeria Pony Gallery chodzi jak ta lala. Nigdy nie miałęm z nim problemów, wszystkim go polecam.

    PS:Wiem że już nie mam przyszłości na tym forum ale musiałem to powiedzieć... Tyle czasu co pracuje z 60free i nie mam problemów, to nie pozwole stawiać mu takich zażutów bez dowodów...

  7. #16
    Przeglądacz
    Dołączył
    31-01-2006
    Skąd
    Knurów
    Wpisy
    39
    Punkty
    -11

    Joomla na OVH.ORG

    Cytat Wysłane przez ekspert
    W pełni zgadzam się z jokris...
    Było by nie ładnie, gdybym nie odpowiedział na twój post. Po prostu, dzięki za wsparcie.
    Cytat Wysłane przez ekspert
    PS:Wiem że już nie mam przyszłości na tym forum
    Nie musisz się nikogo obawiać. Ja nie zauważyłem, abyś złamał regulamin forum, a czytałem go dość dokładnie. Nie używasz wulgarnych słów, nikogo nie obrażasz etc. Masz pełne prawo wyrazić swoje zdanie. Nawet jeżeli nie zgadzasz się z administratorem. Na tym właśnie polega idea każdego forum. To tyle.
    Co do 60 FRE, napisałem już wszystko, co wiem, i przestaję śledzić ten wątek. Jeżeli ktoś chce prywatnie porozmawiać, na temt 60 FREE, może do mnie napisać poprzez moją stronę. Pozdrawiam Ciebie Ekspert i wszystkich forumowiczów oraz Adminów.
    P.s. Przy próbie podglądu postu dostałem komunikat"Błąd Temat . Jeżeli użyłeś(aś) prawidłowego linku, proszę poinformować o tym problemie administratora. " Użyłem prawidłowego linku. Powiadamiam.

  8. #17
    Debiutant
    Dołączył
    01-05-2006
    Wpisy
    7
    Punkty
    10
    Witam!
    Mam podobny problem, tzn:

    Zainstalowałem Joomlę na darmowym serwerze OVH 60free --> Joomla mieści się oczywiście w katalogu 'www' --> po instalacji usunąłem z serwera katalog 'installation' (gdyż tak poleca instalator Joomli) --> tak więc niby powinno byc wszystko ok! --> ale nie jest

    Jak wchodze na swoją stronkę 'http://fotomozaika.ovh.org/' to wyświetla się:

    "Warning: main(): Unable to access /home/f/o/t/fotomozaika/www/includes/phpInputFilter/class.inputfilter.php in /home/f/o/t/fotomozaika/www/includes/joomla.php on line 77

    Warning: main(/home/f/o/t/fotomozaika/www/includes/phpInputFilter/class.inputfilter.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/f/o/t/fotomozaika/www/includes/joomla.php on line 77

    Fatal error: main(): Failed opening required '/home/f/o/t/fotomozaika/www/includes/phpInputFilter/class.inputfilter.php' (include_path='.:/usr/local/php4/lib/php') in /home/f/o/t/fotomozaika/www/includes/joomla.php on line 77"

    Czytalem że problemem moze byc to że trzeba w takim przypadku przejść na PHP4 --> więc dobra przechodze na PHP4 zgodnie z instrukcjami wyczytanymi m.in. na forum OVH--> czyli wgrywam plik '.htaccess' z odpowiednim wpisem (SetEnv PHP_VER 4) na serwer przed katalog 'www'

    Po próbach wejscia na stronę po wgraniu '.htaccess' zgadnijcie co? --> tez nic!!

    Co mam zrobić zeby strona mi odpaliła i zebym mogl sie zalogowac do CMSa do panelu administratora??

    BŁAGAM O JAKĄŚ POMOC !

  9. #18
    Debiutant
    Dołączył
    01-05-2006
    Wpisy
    7
    Punkty
    10
    ...jakoś to dziwne że jednym Joomla chodzi na OVH a innym nie:/
    moze polecacie jakies inne darmowe serwery dobre (czy nawet idealne ) dla Joomli ??

  10. #19
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Co do tego błędu to chyba zbyt wiele nie pomogę - spróbować zawsze można zainstalować Joomla! jeszcze raz...może coś się pokrzaczyło, natomiast co do darmowego hostingu to zapraszam na www.webpl.info - poszperaj, może coś wygrzebiesz dla siebie, choć ja lubię i polecam darmowe ovh.
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  11. #20
    Debiutant
    Dołączył
    01-05-2006
    Wpisy
    7
    Punkty
    10
    hmm... tak patrzę na te komunikaty błędów i myślę... może tu chodzi o to że na dysku lokalnym nazwy folderów Joomli (po rozpakowaniu ściągniętego archiwum Joomla) takie jak np.: '(...)includes/Archive' są pisane z dużej litery (w tym wypadku 'Archive') ale tez np.: ''(...)includes/Cache' ..itp.. --> a po wgraniu Joomli na serwer przez ftp (TotalCmd) nazwy folderów są zamieniane na pisane z małej litery!
    hmm...? czy to moze byc przyczyna tych błędów..? i jesli tak to co powinienem zrobić??

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •