Nie wyświetlają się obrazki
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Nie wyświetlają się obrazki

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-02-2008
    Wpisy
    54
    Punkty
    12

    Domyślny Nie wyświetlają się obrazki

    Mam witrynę na Joomla! 1.5.1

    Gdy otwieram stronę, na której znajdują się obrazki (np. miniaturki zdjęć), to często zamiast obrazka wyświetla się kwadracik z czerwonym iksem. Część zdjęć jest widoczna, a część nie. Jak kliknę prawym przyciskiem myszy i wybiorę Pokaż obraz, to obrazek się wgrywa.

    Czym to jest spowodowane? Czy można to zmienić i wymusić ładowanie zdjęć?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez lucyver Zobacz wiadomość
    Mam witrynę na Joomla! 1.5.1

    Gdy otwieram stronę, na której znajdują się obrazki (np. miniaturki zdjęć), to często zamiast obrazka wyświetla się kwadracik z czerwonym iksem. Część zdjęć jest widoczna, a część nie. Jak kliknę prawym przyciskiem myszy i wybiorę Pokaż obraz, to obrazek się wgrywa.

    Czym to jest spowodowane? Czy można to zmienić i wymusić ładowanie zdjęć?
    Wyczyscic cache swojej przegladarki i zmienic dostawce neta na tego z lepszym łaczem ;) Pozatym podaj linka niech każdy ma możliwość sprawdzenia problemu własnoręcznie.

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-02-2008
    Wpisy
    54
    Punkty
    12

    Domyślny

    Mnie nie chodzi o to, żeby mi te obrazki się wgrywały. Witryna jest szkolną stroną www i miałem sygnały od rodziców, że coś jest nie tak, bo nie wyświetlają się obrazki. Myślałem, że może w panelu administratora można coś zmienić. U mnie czasem ładują się wszystkie miniaturki, a czasem tylko część.

    Adres strony: http://psp7radom.glt.pl/
    Adres serwera: http://byethost.com/

    ================

    I może przy okazji zapytam. Czy jak teraz, gdy strona ma już pewną strukturę, skorzystam z innej temlatki, to strona mi się nie rozsypie? A jak się rozsypie to da się to odwrócić wracając do poprzedniej templatki? Wolę nie próbować, nie mając pewności, że uda się to odwrócić
    Ostanio edytowane przez lucyver : 16-03-2008 20:25

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez lucyver Zobacz wiadomość
    I może przy okazji zapytam. Czy jak teraz, gdy strona ma już pewną strukturę, skorzystam z innej temlatki, to strona mi się nie rozsypie? A jak się rozsypie to da się to odwrócić wracając do poprzedniej templatki? Wolę nie próbować, nie mając pewności, że uda się to odwrócić
    Co prawda materiały z pomoc.joomla.pl dotycza tylko joomla 1.0.x ale warto majac Joomla 1.5.x abyś je przeczytał gdyż takie pytania jakie zadałeś świadczą tylko o braku elementarnej wiedzy na temat Joomla. Przeczytaj te tekaty tam umieszczone a dowiesz sie wiecej na temat samej Joomla.

    A co do pytania: struktura się nie posypie ale wygląd z pewnością tak.

    A co do zdjęc - wszystkie działają poprawnie.

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-02-2008
    Wpisy
    54
    Punkty
    12

    Domyślny

    Owszem, zdjęcia działają poprawnie - czasami . A czasem nie działają

    Natomiast jeżeli chodzi o materiały z pomoc.joomla.pl to czytałem je przez tydzień jednocześnie ćwicząc to na instalacji www, którą w tym celu zainstalowałem. Materiałów tych jest bardzo dużo i nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek musiał nauczyć się ich na pamięć, by korzystać z Joomli. Zawsze coś może umknąć uwadze. I w ogóle, to wydaje mi się, że forum jest właśnie po to, żeby uzyskać pomoc nie studiując tygodniami manuali czy podręczników. A może się mylę?

    Mam taką zasadę, że w przypadku pytań mówię dzień dobry pani google, następnie przeszukuję forum i zaglądam do podręczników. Dopiero potem zadaję pytanie na forum. Ale proszę nie wymagać ode mnie dogłębnego studiowania i znajomości tematu, który jest tylko epizodem w mojej pracy zawodowej.

    Nie chcę belfrowskich pouczeń. Ja oszczędzam tego moim uczniom i ograniczam się do niezbędnych porad wynikających z moich obowiązków i kompetencji. I pewnie dlatego uczniowie przez cały tydzień nie mogą doczekać się na lekcję informatyki, pomimo (a może właśnie dlatego?) że uczą się, a nie surfują w necie i robią co chcą, jak to często bywa na takich lekcjach

    Chciałbym kiedyś trafić na forum, gdzie eksperci nie będą "mówić" do forumowiczów - "patrzcie, jaki to ja jestem mądry", ale "patrzcie, jakie to proste"

    Chyba jednak odezwała się we mnie dusza belfra, ale i tak zawsze mam szacunek do ekspertów w danej dziedzinie. Dla Ciebie inkos też!
    Ostanio edytowane przez lucyver : 17-03-2008 19:27

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •