Tworzenie bazy danych ...
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Tworzenie bazy danych ...

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    06-05-2006
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Tworzenie bazy danych ...

    Witam

    Mam nadzieje, że trafiłem do dobrego działu. Sprawa wygląda tak:
    Chcę zainstalować Joomle, jak wiadomo potrzebna jest do tego baza danych, niestety administrator serwera, na którym ma być strona utrudnia mi życie. Chce, żeby stworzyć plik/skrypt SQL, który jak odpali na serwerze stworzy bazę danych. Niestety nie mam zielonego pojęcia jak coś takiego stworzyć, stworzyłem mu skrypt php, który wygląda tak:

    Kod PHP:
    <?php
    mysql_connect
    ('localhost''root''hasloroota');
    mysql_query("CREATE USER 'user'@'localhost'");
    mysql_query("SET PASSWORD FOR 'user'@'localhost' = OLD_PASSWORD('haslo')");
    mysql_query("CREATE DATABASE joomla");
    mysql_query("GRANT ALL ON joomla.* TO 'user'@'localhost'");
    echo 
    'user i baza utworzone';
    ?>
    niestety, nie spodobało mu sie, stwierdził, że to ma być skrypt SQL.
    Czy wie ktoś jak coś takiego ma wyglądać? Chce zainstalować tam Joomle 1.5.1.
    Bo googlowalem trochę i nie znalazłem rozwiązania.
    Z góry dzięki za pomoc

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    25-02-2008
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    On prawdopodobnie chce same komendy ktore storza baze danych, bo nie uruchomi tego z poziomu php tylko z poziomu konsoli wpisujac odpowiednio komendy :-] Smiesznie troche bo stworzylby baze o jakiejkolwiek nazwie podal ci nazwe usera, haslo, adres, nazwe tej bazy i po krzyku A jak juz podales mu w php to usunolby�*mysql_query�*i�*ma�*to�*co�* chce.�*Dziwny�*ten�*twoj�*administrator� *:-]

    P.S.
    Cos chyba są blędy w tym edytorze postów.
    .wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #f5f5ff; background-image: none; color: #000000; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 10pt; line-height: normal } p { margin: 0px; }
    Ostanio edytowane przez Mifczu : 28-02-2008 11:53 Powód: Błędy

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    06-05-2006
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Mifczu Zobacz wiadomość
    On prawdopodobnie chce same komendy ktore storza baze danych, bo nie uruchomi tego z poziomu php tylko z poziomu konsoli wpisujac odpowiednio komendy :-] Smiesznie troche bo stworzylby baze o jakiejkolwiek nazwie podal ci nazwe usera, haslo, adres, nazwe tej bazy i po krzyku A jak juz podales mu w php to usunolby�*mysql_query�*i�*ma�*to�*co�* chce.�*Dziwny�*ten�*twoj�*administrator� *:-]
    Chyba tak, ale ja tych komend nie znam i nie wiem w jakiej kolejności i co tam ma sie konkretnie znalezc.

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-02-2007
    Wpisy
    20
    Punkty
    11

    Domyślny

    Możesz nie mieć uprawnień do tworzenia baz. Gdyby każdy user mysqla mógł zakładać bazy pewnie byłyby ich tysiące. Musisz wykonac polecenie utworzenia bazy danych i sprawdzić jaki komunikat zwraca serwer mysql. Wykonaj "CREATE DATABASE joomla" np. w phpmyadminie. Zobaczysz co Ci baza zwróci.
    W php komunikat o błędzie z ostatniego zapytania SQL mozesz wyświetlić dając:
    Kod PHP:
    echo mysql_error() 
    Jesli masz uprawnienia mozesz prościej wszystko zrobić w kliencie mysql:
    Albo z wiersza poleceń mysql albo utwórz plik tekstowy z treścią:

    CREATE USER 'user'@'localhost';
    SET PASSWORD FOR 'user'@'localhost' = OLD_PASSWORD('haslo')
    ;
    CREATE DATABASE joomla;
    GRANT ALL ON joomla.* TO 'user'@'localhost';
    #i jeszcze:
    flush privileges;
    use joomla;


    i zaimportuj go do phpmyadmina. Flush - przeładowuje uprawnienia (bez tego nie zalogujesz sie do ponownego restartu mysql) use nazwabazy; - wybranie bazy do pracy.
    Ostanio edytowane przez Hadal : 28-02-2008 17:08

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •