Zduplikowane adresy url, tylko dlaczego?
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Zduplikowane adresy url, tylko dlaczego?

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny Zduplikowane adresy url, tylko dlaczego?

    Witam,

    Mam taką sytuację że uruchomiłem sobie mod re_write i bez problemu generuje mi takie adresy url: http://www.cemis.pl/content/view/486/2/
    to jest ok, ale jest inny problem:

    - po jakimś czasie okazało sie że robot google zindeksował tą samą treść ale pod różnymi adresami url a ja nie duplikowałem artykułów więc wydaje się że joomla sama wygenerowała różne adresy przyporządkowane dla tej samej strony. Jest to problem jeśli chodzi o pozycjonowanie, dla przykładu podaję dwa linki które prowadzą do tej samej strony:
    http://www.cemis.pl/content/view/273/27/
    http://www.cemis.pl/content/view/273/72/



    Czy ktoś wie jak można to zlikwidować? Czego może być to przyczyną Z indeksów google wynika ze to jest nagminny proces, jest dużo duplikowanych stron które są zindeksowane.
    Czy może to być spowodowane faktem ze jakiś czas miałem dodatkowo wałczonego bota który również miał za zadanie przyznawać krótkie adresu url? Czy bot mógł duplikować te adresy?



    Z góry dzięki za pomoc,



    Pozdrawiam,
    Marcin.


  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez freaxone Zobacz wiadomość
    Czy może to być spowodowane faktem ze jakiś czas miałem dodatkowo wałczonego bota który również miał za zadanie przyznawać krótkie adresu url? Czy bot mógł duplikować te adresy?
    Jesli bot działał równocześnie z przyjaznymi adresami w Joomla to mogło to być powodem takiej duplikacji. Czasem co za dużo to za wiele.

    BTW: Co to był za bot? I czy na zapleczu też masz zduplikowane artykuły.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez inkos Zobacz wiadomość
    Jesli bot działał równocześnie z przyjaznymi adresami w Joomla to mogło to być powodem takiej duplikacji. Czasem co za dużo to za wiele.

    BTW: Co to był za bot? I czy na zapleczu też masz zduplikowane artykuły.
    Bot nazywał się SEF (Search Engine Friendly) i był włączony tylko przez jakiś czas, zanim nie zorientowałem się że to może być przyczyną problemów z adresami. Usunąłem
    go dwa tygodnie temu, i wydaje się ze to było rozwiązanie problemu bo od tego czasu nie ma duplikowanych adresów w treści dodawanej po usunięciu bota.

    Na zapleczu nie mam raczej żadnych duplikatów, no i zablokowałem duplikaty w robots.txt ale zanim sie to przeindeksuje to trochę to potrwa, niby mały błąd a całkiem spore konsekwencje.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •