Joomla! nie widzi folderów!
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Joomla! nie widzi folderów!

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-08-2006
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny Joomla! nie widzi folderów!

    Witam!

    Panowie, pomóżcie! Od nieco ponad roku jestem dumnym administratorem strony opartej na Joomli 1.0.11. Strona przez dłuższy okres czasu wisiała nieruszana w eterze, w między czasie miałem problemy z domeną i ftp, ale to udało mi się już uregulować. Ostatnio przyszedł czas na update. I tu zaczęły się schody...

    Chciałem dodać nowy artykuł ze zdjęciami. Jednak w zakładce grafika (podczas tworzenia nowego tekstu) nie mam dostępu do folderu, który wcześniej wrzuciłem do katalogu stories. Pomyślałem sobie, że coś jest nie tak z danymi ftp. Jednak zmieniłem profilaktycznie nazwę innego, wcześniej dodanego katalogu, to automatycznie poznikały zdjęcia z artykułów archiwalnych. Tak więc mogę usuwać obezne zdjęcia, a nie mogę dodawać nowych? :confused:

    Możecie mi podpowiedzieć, gdzie leży problem? Jest to wina Joomli czy providera usług hostingowych (superhost.pl)??

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Amfidiusz Zobacz wiadomość
    Pomyślałem sobie, że coś jest nie tak z danymi ftp. Jednak zmieniłem profilaktycznie nazwę innego, wcześniej dodanego katalogu, to automatycznie poznikały zdjęcia z artykułów archiwalnych. Tak więc mogę usuwać obezne zdjęcia, a nie mogę dodawać nowych? :confused:
    A sprawdziłeś chmody plików i katalogów? Czy wszystkie są prawidłowe?
    Cytat Wysłane przez Amfidiusz Zobacz wiadomość
    Jest to wina Joomli czy providera usług hostingowych (superhost.pl)??
    A czy Twój provider ostatnio dokonywał aktualizacji oprogramowania serwerów? Prawdopodobnie zaktualizował php i stąd te problemy.

    Polecam aktualizację Joomla do najnowszej wersji aby uniknąć ewentualnych odwiedzin botów lub grup qrackerów którzy pozostawiają po sobie niezły bałagan a także przy okazji prawdpodobnie pozbyć się tego problemu.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-08-2006
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez inkos Zobacz wiadomość
    A sprawdziłeś chmody plików i katalogów? Czy wszystkie są prawidłowe?
    Zarówno stare, jak i nowe foldery mają ustawione 755. Każde zdjęcie jest domyślnie na 644.

    Tak żeby wszystko było jasne... Używając klienta FTP stworzyłem dwa nowe katalogi:


    Jednak przy próbie wstawienia z nich jakiejkolwiek grafiki do artykułu, nie ma ich w zakładce Grafika:


    Jednak tak jak pisałem, po usunięciu któregokolwiek ze starych katalogów, od razu pojawiają się błędy w artykułach. To samo dotyczy innych plików (pomyślnie zmieniłem plik favicon.ico). Co ciekawe, linki bezpośrednie do nowych zdjęć jak najbardziej działają.

    Polecam aktualizację Joomla do najnowszej wersji
    Na prawdę może to rozwiązać problem? Niestety jestem całkowicie zagubiony z tymi nowymi wersjami. Którą powinienem wybrać? Przeczytałem, że JIE nadpisze mi wszystkie pliki - to znaczy, że wyczyści mi całą witrynę?

    ---------------

    OK, poczytałem: http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=12080
    W między czasie, zapisując konfigurację, znalazłem chyba błąd: ścieżka absolutna witryny byłą inna niż ta, gdzie dodałem foldery. Tylko dlaczego zmiany, które robiłem, wpływały na jej wygląd?
    Ostanio edytowane przez Amfidiusz : 29-02-2008 17:44

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •