Joomla 1.5 - Tłumaczenie: usterki - Strona 3
Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 104

Temat: Joomla 1.5 - Tłumaczenie: usterki

  1. #21
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ad hecz: podmień pliki na te z plikowni.
    Nazwy modułów i dodatków - to nie kwestia tłumaczenia. To nazwy wpisane w bazę danych

    Inne uwagi: wszystkie - OK, z wyj: Masz wiadomości
    Zostawimy: Masz wiadomość (niżej jest Napisz wiadomość). Oczywiście, samo Wiadomości też nie byłoby w pełni poprawne. Etykietą Masz wiadomość odwołujemy się do powszechnie stosowanego sygnału - informacji, że w Twojej skrytce jest nowa wiadomość. W całości istotniejsza jest rezygnacja z określenia "prywatne" wiadomości, czy "osobiste" wiadomości, a więc eliminacja kalki językowej.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Debiutant
    Dołączył
    06-03-2008
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie wiem czy nie przesadzam, ale w języku polskim poprawną formą pisaną nazw miesięcy jest nazwa w dopełniaczu, a nie w mianowniku. Tak więc powinno być: 6 marca, 17 czerwca itp. Pisząc je w mianowniku sugerujemy, że w roku jest 31 marców, 30 czerwców itd...Gdyby to można zmienić... Poza tym, dobra robota, wyrazy uznania :-)

  4. #23

    Domyślny

    witam,
    mimo, że siedzę już kilka miesięcy z Joomla! (dzięki GHOP), to nadal czuję się niepewnie w niektórych kwestiach (m.in. tłumaczenia). Otóż naprawiałem błąd prefiksów bazy danych podczas instalacji i natknąłem się na kilka literówek + jedną konkretną nieścisłość. Pomyślałem, że mogę jakoś pomóc, tylko problem w tym iż nie wiem komu dokładnie przekazać poprawiony plik (właścieiw patch). Zauważyłem ten temat i uznałem, że to miejsce będzie optymalne. W załączniku jest poprawiona wersja (plik językowy JOOMLA_ROOT/installation/language/pl-PL/pl-PL.ini z SVN 10110).

    btw: mam nadzieję, że będziemy widzieć się częściej na forum ;)
    Załączone pliki Załączone pliki

  5. #24
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Witaj, napisz, w czym jest rzecz
    W opublikowanym przez nas pliku językowym instalatora jest sporo drobnych zmian w porównaniu do wersji, jaka jest jeszcze na joomla.org, a jaką tutaj umieściłeś, tak że trudno mi się odnieść do zgłoszonych poprawek.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #25
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez wentus Zobacz wiadomość
    Nie wiem czy nie przesadzam, ale w języku polskim poprawną formą pisaną nazw miesięcy jest nazwa w dopełniaczu, a nie w mianowniku. Tak więc powinno być: 6 marca, 17 czerwca itp. Pisząc je w mianowniku sugerujemy, że w roku jest 31 marców, 30 czerwców itd...Gdyby to można zmienić... Poza tym, dobra robota, wyrazy uznania :-)
    No, cóż, masz rację, tylko my na tę rację na razie niewiele poradzimy. Tłumaczenia nazw miesięcy umieszczone w jednym pliku używane są w dwóch miejscach. W jednym (kalendarzyk) konieczna jest forma mianownikowa, w drugim (daty utworzenia i modyfikacji) - forma dopełniacza. Ale skrypty dwóch form przypadków nie przewidują. Dla 1.0 zrobiliśmy łątkę, dla 1.5 nie mogę jak na razie znaleźć miejsca, w któym mozna by wprowadzić zmodyfikowane formy.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #26

    Domyślny

    OK, w takim razie gdzie mogę znaleźć najnowszą wersję opublikowanego pliku językowego instalatora? W tym przypadku mógłbym konkretnie wskazać problem (wiersz, kolumna). W plikowni nie widzę translacji instalacji. Z góry dziękuję.

  8. #27
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez depresz Zobacz wiadomość
    OK, w takim razie gdzie mogę znaleźć najnowszą wersję opublikowanego pliku językowego instalatora? W tym przypadku mógłbym konkretnie wskazać problem (wiersz, kolumna). W plikowni nie widzę translacji instalacji. Z góry dziękuję.
    Depresz zacznę od kolejnych gratulacji za GHOP Pliki polskiej wersji językowej Joomla 1.5.x znajdziesz w zasobach joomla.pl

  9. #28
    Debiutant
    Dołączył
    07-03-2008
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    To mój pierwszy post, więc witam wszystkich
    (forum czytam już od dawna, ale nie było okazji się wypowiedzieć)

    Witryna - komponent Kontakt - sądzę, że opisy pól mogłyby być krótsze i bez zaimków zwrotnych. Słowo 'wpisz' jest chyba zbędne, w końcu po to jest formularz, by coś wpisać. Słowo 'e-mail' weszło już trwale do polszczyzny, jest powszechnie zrozumiałe. Język w naturalny sposób dąży do prostoty, więc zastępowanie krótkiego 'e-mail' polskim 'poczta elektroniczna' jest moim zdaniem błędem.

    Wpisz swoje imię i nazwisko: --> Imię i nazwisko:
    Adres poczty elektronicznej*: --> Adres e-mail:*
    Temat wiadomości: --> Temat:
    Wpisz swoją wiadomość*: --> Wiadomość:
    **************************************************

    Witryna - wyniki wyszukiwania
    jest:
    Wyszukaj: <słowo>
    Znaleziono pozycji <cyfra>.

    Bardziej konsekwentnie i czytelnie byłoby:
    Wyszukaj: <słowo>.
    Znaleziono pozycji: <cyfra>.
    **************************************************

    Ikonka 'e-mail' na stronie z artykułem: atrybut title powinien być 'E-mail', a nie 'Email'.

  10. #29
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-03-2007
    Wpisy
    30
    Punkty
    11

    Domyślny

    Może głupie pytanie ale jednak. Czy pliki z językiem polskim mam podmienić przed instalacja joomla (jak już wgram ja na serwer) czy zrobić to po jej instalacji w wersji angielskiej? Czy może jest to obojętne?

  11. #30
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    jest to jak najbardziej obojętne. Pozdrawiam

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •