Joomla 1.5 - Tłumaczenie: usterki - Strona 9
Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni
Wyniki 81 do 90 z 104

Temat: Joomla 1.5 - Tłumaczenie: usterki

  1. #81
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A ja Ci zaręczam, że to nie jest z oficjalnego pakietu języka polskiego
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #82
    Bywalec
    Dołączył
    10-10-2007
    Wpisy
    102
    Punkty
    7

    Domyślny

    Fakt, na innych moich stronach jest ok. Być może gdzieś po drodze się nie zaktualizowało? Albo zapomniałem zaktualizować ;)
    Na swoją obronę mam ten obrazek, więc to było w oficjalnym tłumaczeniu

    http://img710.imageshack.us/img710/8...tekranurdy.png

    Edit:
    Instaluje pełny pakiet i się nie zmienia. Pomogło usunięcie i ponowne zainstalowanie języka.
    Ostanio edytowane przez Gordion : 17-05-2010 22:09

  4. #83
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Masz to, niestety, w którymś z rozszerzeń, którego nazwy nie pomnę. Przeszukaj katalog languague i znajdziesz.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #84
    Bywalec
    Dołączył
    10-10-2007
    Wpisy
    102
    Punkty
    7

    Domyślny

    Pomogło usunięcie i ponowna instalacja języka.

  6. #85
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-06-2006
    Wpisy
    59
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witajcie,

    w którym pliku językowym są nazwy miesięcy?
    U mnie w PA w różnych komponentach mam "gruddnia"...

    OK, przepraszam za zamieszanie plik: pl_PL.ini widnieje
    Kod:
    DECEMBER=gruddnia
    (pakiet języka polskiego 1.5.22)
    Ostanio edytowane przez boskoff : 06-12-2010 13:21

  7. #86
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-09-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny Potwierdzenie hasła - propozycja poprawy

    W pliku językowym com_user - w linii 66 jest tłumaczenie informacji, jaką otrzymuje użytkownik na e-mail, chcący zmienić swoje hasło. Użytkownik otrzymuje kod, który musi wkleić na stronie, aby potwierdzić, że to faktycznie on poprosił o zmianę hasła. Po informacji "Oto kod:" i wygenerowanym kodzie jest spacja i kropka. Ostatnio dwóch użytkowników pisało do mnie, że nie mogą zmienić hasła bo wyskakuje im błąd kodu, na początku nie rozumiałem o co im chodzi, gdyż ja mogłem to zrobić bez problemu, w drugim przypadku poprosiłem o przesłanie mi tego kodu, i dostałem kod ze spacją i kropką.

    Widać nie każdy użytkownik jest na tyle domyślny, żeby zrozumieć że ta kropka nie jest już częścią kodu. Myślę, że jej usunięcie z tłumaczenia mogło by pomóc. Nie wiem jak to jest w Joomli 1.6, ale jeżeli tam występują podobne kwestie, to myślę że nikt nie obrazi się za brak kropki na zakończenie zdania, a strata użytkownika to często strata konkretnych pieniędzy, a zakładam, że część osób która zapomniała hasła i nie może go zmienić, zamiast pisać do administratora, na witrynę już po prostu nie wraca.

  8. #87
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Masz rację, opisana sytuacja wymaga poprawy wpisu w linii 66 pliku language/pl-PL/pl-PL.com_user.ini do takiej postaci:
    Kod HTML:
    PASSWORD_RESET_CONFIRMATION_EMAIL_TEXT=Witaj,\n\nOtrzymaliśmy prośbę o zmianę hasła Twojego konta w %s. Aby umożliwić Ci zmianę hasła, podajemy Ci poniżej kod sprawdzający, czy prośba rzeczywiście pochodzi od Ciebie.\n\nOto kod: %s \n\nSkopiuj ten kod, połącz się z witryną, korzystając z adresu poniżej, wklej kod i ustaw swoje nowe hasło.\n\n%s\n\nDziękujemy.
    Tymczasowo plik pl_PL.com_user.ini z poprawką wspomnianego błędy można pobrać >>STĄD<<. Wystarczy pobrać, rozpakować (jest spakowany w zipie) i posługując się ftp nadpisać na swoim serwerze stosownie według lokalizacji language/pl-PL/pl-PL.com_user.ini.
    O wersję J! 1.6 nie trzeba się martwić, bo akurat w tym przypadku nie ma zbędnej kropki w tłumaczeniu.
    Ostanio edytowane przez alex51 : 08-02-2011 08:05

  9. #88
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    "ci" chyba nie jest poprawną składnią j. polskiego. mogę się mylić.

  10. #89
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Cześć Icek, ups @Kurtz .Nie byłem polonistą, więc trudno mi z tym dyskutować, niemniej w 1.6 jest już chyba bardziej stylistycznie dopracowane:
    Kod HTML:
    COM_USERS_EMAIL_PASSWORD_RESET_BODY="Witamy,\n\nOtrzymaliśmy prośbę o zmianę hasła dla Twojego %s konta. Jeśli chcesz zmienić Twoje hasło, będziesz musiał wprowadzić kod weryfikacyjny dla potwierdzenia zasadności Twojego wniosku.\n\nTwój kod weryfikacyjny to %s\n\nKliknij w odnośnik poniżej, wpisz w formularzu na stronie kod weryfikacyjny w celu kontynuacji zmiany Twojego hasła.\n\n %s \n\nPozdrawiamy!"

  11. #90
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    cześć alex, jasne.

Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •