przycisk z jpg - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 30

Temat: przycisk z jpg

  1. #11
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-03-2008
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny Odnośniki na stronach

    Witam
    Mam pytanko.
    Jak zrobic odnosniki na stronach( odsyłacz z artykułu do artykułu). Czytałem że słuzy do tego 404 SEF ale kurcze nie moge go zaciagnąć. Wchodziłem chyba na 5 stron i ten sam komunikat o zresetowanym połączeniu. Może macie szanowni koledzy jakis link do SEF 404 albo może wiecie jak inaczej robic te odnośniki.
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    A co ma SEF404 do wstawiania odnosnikow? Ten komponent robi linki przyjazne wyszukiwarkom - czyli zamiast np. /index.php?option=com_provider&Itemid=12 zrobi Ci /produkty.html
    A wstawianie linkow z artykulu do artykulu masz fajnie rozwiazane chociazby w edytorze JCE.

  4. #13
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-03-2008
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny polskie znaki

    Witam serdecznie.
    Moje pytanko związane jest z polskimi znakami.
    Niestety na forum nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
    Chodzi o to że na na jednych kompach strona wyświetla się z polskimi znakami (znaczy artykuły) a na innych są krzaki. Rozumiem że jesli są kompy gdzie strona jest poprawna to kodowanie jest ok. Ale zastanawiam się czemu na innych kompach w sieci strona jest z krzakami.
    Proszę o pomoc.
    Dziekuję

    PS.
    Jesli chodzi o joomfish jest wiele odpowiedz, pomocy - ale nigdzie nie było napisane że aby zadziałało trzeba zmodyfikować plik index.php. Teraz juz wiem i wszystko jasne;)

  5. #14
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ojciec Zobacz wiadomość
    Witam serdecznie.
    Moje pytanko związane jest z polskimi znakami.
    Niestety na forum nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
    Chodzi o to że na na jednych kompach strona wyświetla się z polskimi znakami (znaczy artykuły) a na innych są krzaki. Rozumiem że jesli są kompy gdzie strona jest poprawna to kodowanie jest ok. Ale zastanawiam się czemu na innych kompach w sieci strona jest z krzakami.
    Proszę o pomoc.
    Dziekuję

    PS.
    Jesli chodzi o joomfish jest wiele odpowiedz, pomocy - ale nigdzie nie było napisane że aby zadziałało trzeba zmodyfikować plik index.php. Teraz juz wiem i wszystko jasne;)
    Link do strony.

  6. #15
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-03-2008
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny kodowanie

    A bardzo prosze :
    www.otto.home.pl/joomla
    Jest to strona robocza ale juz na poczatku zaczyna sie pitolic z kodowaniem.
    Bym był wdzięczy jakby kolega rzucił swoim fachowym okiem i napisał co mam zrobic aby dobrze wyswietlało na wszytkich kompach. (przeglądarkach)
    Z tego co zauwazyłem strony mają rózne kodowanie ale co dalej to ja nie wiem;)
    Dziekuję

  7. #16
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ojciec Zobacz wiadomość
    Z tego co zauwazyłem strony mają rózne kodowanie ale co dalej to ja nie wiem;)
    Jeśli nie wiesz to z pewnością nie zapoznałeś się z zasobami niezastapionych witryn jakimi są pomoc.joomla.pl i demo.joomla.pl a także jesteś na bakier z google.pl

    A co do Twojej strony to mogłem zobaczyc tylko:
    Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'includes/joomla.php' (include_path='.:/:/usr/php/pear') in /joomla/index.php on line 33

  8. #17
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-03-2008
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny kodowanie

    Witam.
    Faktycznie strona była niedostępna gdyż w nocy była przebudowywana.
    Myślałem że w nocy nikt nie odpowie ale jak widze - sie myliłem;)
    Jesli chodzi o google to przetestowałem już chyba wszystkie porady, metody które tam znalazłem. Strony joomla równiez nie sa mi obce. Rzuć proszę swoim okiem na te moje amatorskie wypociny i podpowiedz czemu tak się krzaczy. Jak otwieram strone przez mozille to jest wszystko ok. Jak przez IE to musze zmieniać kodowanie na stronach aby sie poprawnie wyświetliło. Tak jakby każda postrona miała inne kodowanie.
    - zmieniałem kodowanie bazy
    - przeinstalowywałem joomla
    - zmieniałem kodowanie w plikach xml (tak gdzieś wyczytałem)
    ............... i nic;(
    (www.otto.home.pl/joomla)

  9. #18
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ojciec Zobacz wiadomość
    Witam.
    Faktycznie strona była niedostępna gdyż w nocy była przebudowywana.
    Myślałem że w nocy nikt nie odpowie ale jak widze - sie myliłem;)
    Jesli chodzi o google to przetestowałem już chyba wszystkie porady, metody które tam znalazłem. Strony joomla równiez nie sa mi obce. Rzuć proszę swoim okiem na te moje amatorskie wypociny i podpowiedz czemu tak się krzaczy. Jak otwieram strone przez mozille to jest wszystko ok. Jak przez IE to musze zmieniać kodowanie na stronach aby sie poprawnie wyświetliło. Tak jakby każda postrona miała inne kodowanie.
    - zmieniałem kodowanie bazy
    - przeinstalowywałem joomla
    - zmieniałem kodowanie w plikach xml (tak gdzieś wyczytałem)
    ............... i nic;(
    (www.otto.home.pl/joomla)
    No i po co tyle nerwów i straconego czasu na jakieś dziwne pomysły. Wystarczyło tylko dokłądnie przyjrzec sie zawartosci pliku index.php i juz po chwili winowajca byłby usunięty. Ot taki o jeden za dużo mały znacznik >. O ktorym piszemy juz od dawna na forum. A to wszystko ma miejsce w pierwszych linijkach kodu czyli zle to:
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;>charset=iso-8859-2" />
    a dobrze to
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />

  10. #19
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-03-2008
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wielkie dzięki działa super, ale mam jeszcze jeden problem jak pozbyć sie w galerii pustych pól z czerwonymi krzyżykami (problem pod IE, przy Firefox jest ok)a w jednym miejscu nawet zdjęcia nie otwiera.

  11. #20
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ojciec Zobacz wiadomość
    Wielkie dzięki działa super, ale mam jeszcze jeden problem jak pozbyć sie w galerii pustych pól z czerwonymi krzyżykami (problem pod IE, przy Firefox jest ok)a w jednym miejscu nawet zdjęcia nie otwiera.
    Nazwy plików bez znaczków typu niemiecki umlaut lub nasze ogonki. Mniej problemów. A co do tych braków w pozycjach menu. Sprawdz czy masz taki plik na serwerze: http://www.otto.home.pl/joomla/templ...es/indent1.png jesli nie to spraw aby zaistniał

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •