Czego oczekuję? Już ja Wam powiem! ;)
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Czego oczekuję? Już ja Wam powiem! ;)

  1. #1
    Blokowany
    Dołączył
    02-11-2005
    Wpisy
    49
    Punkty
    8

    Czego oczekuję? Już ja Wam powiem! ;)

    Chciałbym, by nowsze wersje Joomli! miały:

    1. Zintegrowany komponent do udostępniania plików, podobny do ReMOSitory
    , czy DocMan oraz, by tabelki z informacjami o pliku (-ach) mogły wyglądać, jak informacje o motywach/rozszerzeniach na http://addons.mozilla.org/.

    2. Łatwiejszy interfejs administratora (łatwiejszy dostęp do modułów, komponentów, botów itd.).

    3. Możliwość wgrywania gotowego pliku .html lub .php jako część/cały artykuł.

    4. Zintegrowane forum w każdej z "edycji".
    Np. "Joomla! BB Edition" byłaby z phpBB, "vJoomla!" byłaby z vBulletin,
    a "Simple Machines Joomla!" z SMF.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

    Domyślny

    zgadzam sie z 2 i 3 punktem a co do 4 to przecież są pomosty dzięki którym możesz zintegrawać więc nie widzę problemu...

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Mam dzień nie taki, to i ja Ci powiem = chyba zadna z tych propozycji jest nie do przyjęcia. I wynika z niezrozumienia, czym jest i czym ma być joomla.

    Joomla jest silnikiem CMS-a, jądrem, a nie kompletnym zestawem odpowiadającym na każda potrzebę. Jej moc w tym jest właśnie, że jak chcesz forum, to sobie dokładasz, jak chcesz plikownię, to sobie dokładasz, itd. A te, które są, są zintegrowane, bo są komponentami stworzonymi dla joomla czy wcześniej mambo.

    Nowa siła Joomla może polegać na tym, że będzie się łatwo dawało integrować z nią także składniki, które nie są stworzone dla joomla, typu crm, SFM, chat, czy co sobie wymyślisz.

    Plik .php jako część artykułu? A co to ma być? Skrypt wykonywalny po wywołaniu artykułu?

    Plik .htm jako część artykułu? A na czym polega trudność wykonania czynności CTL+C i CTRL+V, gdy chcesz wkopiować do arta ten fragment pliku html który zawiera sformatowany tekst? Bo cała reszta otaczająca do importowania się nie nadaje z prostego powodu, że artykuły w joomla to nie są odrębne strony napisane w html-u czy phpie albo w innym asp,

    Łatwiejszy dostęp do modułów, komponentów, botów itd.
    A jest trudny w panelu administratora? Kliknąć menu Komponenty i jest dostęp do komponentów, kliknąć menu Moduły i jest dostęp do modułów i ich opcji, kliknąć menu Dodatki i jest dostęp do botów i ich opcji.

    Tak że: fajnie że piszesz, bo przynajmniej można z czymś podyskutować (lepsze to niż ani be ani me ani kukuryku), ale myślenie o tym, jak udoskonalić joomla powinno być ukierunkowane na nowe funkcjonalności, lepsze rozwiązania API, większą otwartość systemu, większą zgodność ze standardami, a nie budowanie wehikułu, który wszystko potrafi. Powtarzam raz jeszcze: To silnik a nie kombajn!
    Ostanio edytowane przez zwiastun : 08-11-2005 18:26
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Blokowany
    Dołączył
    02-11-2005
    Wpisy
    49
    Punkty
    8

    Domyślny

    Noo instalacja komponentów nie należy dla mnie do łatwych rzeczy.
    To tylko latego, iż błedy nr 500 uniemożliwiają mi administrację stronki.

    Muszę dodać, że mój "hoster" ma super ofertę...

    Cba.pl << zajrzyjcie koniecznie.

    PS: Bazę danych mam w serwisie badblock.com.

  6. #5
    Blokowany
    Dołączył
    02-11-2005
    Wpisy
    49
    Punkty
    8

    Domyślny

    Plik .php lub .html jako część lub cały artykuł.

    O co mi chodzi? By po wgraniu jednego pliku, bez dodatkowych ceregieli stworzył się automatycznie artykuł z treścią pliku.

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie tylko nie wiesz, o co Ci chodzi, ale nawet nie wiesz, co piszesz!
    Skrypt .php czy .html moze zawierać również tekst artykułu, choć - w przypadku tych pierwszych, nie taka ich zasadnicza rola. Skrypty .htm zawierają informacje o strukturze strony (podział na head i body) tudzież informacje w nagłówkach, których się do artykułów nie wrzuca, bo powstanie niepoprawny kod!

    Pomijam już proste: po co tworzyć html czy php i wrzucać do joomla. Ale rozumiem, że chodzi Ci o przeniesienie do joomla czegoś, co było przygotowane albo jako niedynamiczne stronki albo tworzone dla innego systemu. Ale to jest kwestia konwersji, a więc zadania dla osób znających się na rzeczy, a nie ludzi dla których z założenia jest tworzone joomla, czyli nie-informatyków.

    A poza tym: Taka funkcja jest zaimplementowana w niektórych edytorach (np. mosce - czyści z niepotrzebnego kodu). I nie jest to zadanie dla Joomla, jeśli już, ale właśnie dla edytora!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    23-10-2005
    Wpisy
    303
    Punkty
    20

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun
    .... ale myślenie o tym, jak udoskonalić joomla powinno być ukierunkowane na nowe funkcjonalności, lepsze rozwiązania API, większą otwartość systemu, większą zgodność ze standardami, a nie budowanie wehikułu, który wszystko potrafi. Powtarzam raz jeszcze: To silnik a nie kombajn!
    [/SIZE][/FONT]
    Zgadzam się , to ma być nie taki zwykły samochód po który idziesz i kupujesz w salonie a produkt który bierzesz i instalujesz i masz w pełni funkcjonalną witrynę a potem dodajesz klocki z bajerami i ją dostosowujesz do swoich potrzeb ( czytaj do potrzeb internałtów który cię odwiedzają). W Joomli powinna być rozwijana w przyszłych wersjach możliwość łatwiejszej aktualizacji może auto w której warstwa modułów i komponentów by nie przeszkadzała takiej aktualizacji, bo po co mi taka aktualizacja gdy część zainstalowanych komponentów przestanie mi działać i moja witryna przestanie funkcjonować jak należy??.
    Cytat Wysłane przez linksworld
    Zintegrowane forum w każdej z "edycji".
    Np. "Joomla! BB Edition" byłaby z phpBB, "vJoomla!" byłaby z vBulletin,
    a "Simple Machines Joomla!" z SMF.[/SIZE][/FONT]
    to myślenie nie prowadzi do niczego, pomyśl jomla z smf i galerią nr 1, jomla z vbiulletyn z galerią 1, jomla z phbbb i galerią 2. tych kombinacji może być miliony , szybciej w totka trafić w szóstkę. trzeba rozwijać mosty łączące Joomla z innymi aplikacjami, doskonalić je i rozwijać i to jest najlepsze rozwiązanie.

    Na razie Joomla jest najbardziej rozwijającym się CMS i z dnia na dzień coś nowego można się spodziewać , że się znajdzie w sieci więc jeśli nie dzisiaj to jutro będzie to co szukamy.

  9. #8

    Domyślny

    to myślenie nie prowadzi do niczego, pomyśl jomla z smf i galerią nr 1, jomla z vbiulletyn z galerią 1, jomla z phbbb i galerią 2. tych kombinacji może być miliony , szybciej w totka trafić w szóstkę. trzeba rozwijać mosty łączące Joomla z innymi aplikacjami, doskonalić je i rozwijać i to jest najlepsze rozwiązanie.
    popieram choć na poczatku byłem za integracją... rzeczywiście nie skojarzyłem ile może być kombinacji dlatego nie ma sensu i tyle...

  10. #9

    Dołączył
    11-11-2005
    Skąd
    Polska!
    Wpisy
    674
    Punkty
    -89

    Domyślny

    On najwyraźniej sam nie wiedział, co pisał.
    Jak czytam jesgo posty, nie wiem, co myśleć!

  11. #10

    Dołączył
    11-11-2005
    Skąd
    Polska!
    Wpisy
    674
    Punkty
    -89

    Domyślny

    Muszę się zgodzić do punktu pierwszego (udostępnianie plików).
    To bardzo przydatna funkcja, choć nieliczni twierdzą, że zbędna, czy głupia.
    Tak od siebie powiem, że irytujący jest sposób, w jaki ReMOSitory wyświetla informacje o pliku.

    Mogłoby to wyglądać, jak informacje o motywach, tak jak to napisał linksworld.

    Link: Przykład

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •