Profesjonalność VirtueMartu
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 24

Temat: Profesjonalność VirtueMartu

  1. #1
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182

    Profesjonalność VirtueMartu

    Przeglądając oferty różnych firm oferujących oprogramowanie do obsługi sklepów internetowych, wielokrotnie napotykałem na stwierdzenia w rodzaju (cytuję):
    " Uruchamianie profesjonalnego sklepu na aplikacjach "bezpłatnych" śmiem porównać do lotu samolotem przez ocean z niewystarczającą ilością paliwa. W tej "podróży" możemy spaść do wody i …"
    Dla mnie osobiście VirtueMart jest na tyle rozbudowanym oprogramowaniem, że z powodzeniem wykorzystuję je do budowy i obsługi sklepów (nie wspominając o tym, że z naszym ulubionym cmsem można zaprojektować i wdrożyć naprawdę profesjonalne serwisy...)
    Podzielcie się, jakie są wasze spostrzeżenia, uwagi, plusy i minusy profesjonalnych zastosowań VirtueMartu.
    Ostanio edytowane przez Jac : 07-04-2006 14:45

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    11-02-2006
    Wpisy
    72
    Punkty
    42

    Domyślny

    Nie znam zbyd dobrze VirtueMart - ot tyle co testowałem na localhoście. Stawiałem już sklepy na osCommerce ... i powiem szczerze : Jeżeli miał bym jeszcze raz stawiać sklep (przed czym chroń mnie mój Aniele Stróżu) to stawiał bym tylko na Joomla! + VirtueMart.

    Co do wypowiedzi typu :
    " Uruchamianie profesjonalnego sklepu na aplikacjach "bezpłatnych" śmiem porównać do lotu samolotem przez ocean z niewystarczającą ilością paliwa. W tej "podróży" możemy spaść do wody i …"
    to mogę z doświadczenia powiedzieć tylko tyle :
    W mojej skromnej karierze zgłosiło się już do mnie kilku Klientów, którzy zakupili dedytkowane aplikacje sklepowe i błagali o przeniesienie na "bezpłatne" gdyż (wybrać wg. potrzeb) :
    A - firma (programista) która stworzyła dedykowany sklep przestała istnieć (kto teraz potrafi zrozumieć co programista miał na myśli i coś zmienić w sklepie )
    B - w trakcie używania sklepu okazało się , że potrzebna jest dodakowa "pierdułka", ale koszt jej zrobienia przekracza koszt skleu
    C - dedykowany sklep jest prosty w obsłudze ale każda zmiana, każde dodanie komponentu, modułu czy przestawienia klocków wymaga interwencji "fachowca" i sięgnięcia głęboko do kieszeni.
    D - ... wie Pan chciłem tylko zmienić "to coś" a oni mówią, że aktualnie mają dużo roboty i mogą dopiero za 3 tygodnie ...
    E - ... cholera coś się w sklepie posypało a "główny" prograkista jest akurat na urlopie na Hawajach. Wraca za 3 tygodnie ... co mam robić?!
    F - i tak dalej i tak dalej ...

    To wszystko nie dotyczy oczywiście firm typu Coca-Cola ... Ci mają wszystko na zawołanie. Ale ja mówię o Klientach, którzy nie wydają na sklep 500k zł ...

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-02-2006
    Wpisy
    19
    Punkty
    17

    Domyślny

    Postawiłem na razie dwa sklepu na VirtueMart i jestem z nich bardzo zadowolony. Opcji bardzo duzo o przy tym cała struktura na tyle logiczna że jak cos nie do końca pasuje do profilu sklepu to można łatwo cos dodać odjąć...

    Brak mi jedynie naprawde wyczerpujących statystyk dla całego sklepu, dla poszczególnch klientów, sprawozdań miesięcznych tygodniowych i co kto tam może jeszcze wymyslić.
    No chyba ze cos takiego istnieje z ja jeszcze do tego nie dotarłem i tu głupoty opowiadam.

    VirtueMart polecam, jest naprawde niezły.
    Jeśli się na coś przydałem kliknij

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    06-03-2006
    Wpisy
    53
    Punkty
    15

    Domyślny

    Na VirtueMart wprawdzie jeszcze nie miałem okazji nic zrobić (a nawet zainstalować!), ale phpShop okazał się najlepszym wg. mnie wyborem dla niedużego sklepu. Powstało kilka sklepów, czasami nawet dość specyficznych rozwiązań.

    Pokusiłem sie swego czasu o zrobienie badań, choć uproszczonych, które jasno wykazały, że sklepy opisowe oparte na phpShopie osiągają nawet kilkusetprocentowo wyższą sprzedawalność niż osCommerce.

    Jednak porównanie do komercyjnych rozwiązań jest błędne w tym przypadku z założenia. A to z prostej przyczyny, otóż ja w VM widzę przede wszystkim inną filozofię samego procesu sprzedaży. I właśnie za to cenie to rozwiązania.

    Wszystkie komercyjne rozwiązania są bardziej podobne do osCommerce, czyli bardzo analogiczne do półek w rzeczyistym sklepie. VirtueMart w powiązaniu z Joomla! zyskuje zaś coś, czego temte nie mają. Przy odpowiedniej organizacji produkt jest "dodatkiem" do opisu. Gdy natomiast powszechne rozwiązania mają sytuację odwrotną.

    W pełni zgadzam się z postem mawira, choć z reguły trudniej jest "sprzedać" klientowi rozaiązanie dobre i na dodatek tanie. Ot psychologiczne ocenianie po cenie. Może właśnie dlatego tak bardzo opłacalne jest wdrażanie VM po kilka tys. złotych

    Równiez i ja twierdzę, że jest to skrypt przemyślany, względnie łatwy w rozbudowie i modyfikacjach. Może nie jest rozbudowany jak osCommerce i również nie tak, jak niektóre rozwiązania komercyjne.

    Jednak w samym zastosowaniu raczej im nie ustępuje, a jak wspomniałem pod ważnym względem nawet przewyższa. Trzeba także wziąć pod uwagę, że skrypt bardzo dynamicznie się rozwija. Można się więc spodziewać, że każda kolejna wersja będzie sporym krokiem na przód.


    Ci którzy, zechcą stworzyć za pomocą VirtueMart profesjonalną witrynę handlową, na pewno się nie zawiodą. Choć należy się liczyć z mnóstwem pracy w dostosowaniu sklepu do własnych potrzeb. Bo dopiero wtedy widać na co VirtueMart stać. A warto...


    Pozdarwiam
    frico
    Ostanio edytowane przez frico : 07-04-2006 21:12
    Robie to co lubie, bo lubie to co robie.
    I niech tak zostanie.

  6. #5
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    Co do tekstu o darmowym i samolocie - podobne teksty można czasem usłyszeć o darmowych CMSach - każdy wygląda tak samo. Każda sroczka swóje ogonek... czy jakoś tak ;)

    @frico
    Cytat Wysłane przez frico
    Pokusiłem sie swego czasu o zrobienie badań, choć uproszczonych, które jasno wykazały, że sklepy opisowe oparte na phpShopie osiągają nawet kilkusetprocentowo wyższą sprzedawalność niż osCommerce.
    Jakie badania?? Co to za wnioski? Równie dobrze można by udowadniać że na sprzedaż ma ilość liter w nazwie domeny. Co ma silnik do sklepu??

    Cytat Wysłane przez frico
    Jednak porównanie do komercyjnych rozwiązań jest błędne w tym przypadku z założenia. A to z prostej przyczyny, otóż ja w VM widzę przede wszystkim inną filozofię samego procesu sprzedaży. I właśnie za to cenie to rozwiązania.
    A w czym to widzisz konkretnie skoro nie postawiłeś na tym żadnego sklepu.

    Cytat Wysłane przez frico
    Wszystkie komercyjne rozwiązania są bardziej podobne do osCommerce, czyli bardzo analogiczne do półek w rzeczyistym sklepie. VirtueMart w powiązaniu z Joomla! zyskuje zaś coś, czego temte nie mają. Przy odpowiedniej organizacji produkt jest "dodatkiem" do opisu. Gdy natomiast powszechne rozwiązania mają sytuację odwrotną.
    Przejdź się po dużych sklepach, amazon na przykład, jaki dodatek do opisu? Zresztą nawet gdyby to miało sens to można tak zrobić z każdym sklepem.

    Cytat Wysłane przez frico
    Równiez i ja twierdzę, że jest to skrypt przemyślany, względnie łatwy w rozbudowie i modyfikacjach. Może nie jest rozbudowany jak osCommerce i również nie tak, jak niektóre rozwiązania komercyjne. Ci którzy, zechcą stworzyć za pomocą VirtueMart profesjonalną witrynę handlową, na pewno się nie zawiodą. Choć należy się liczyć z mnóstwem pracy w dostosowaniu sklepu do własnych potrzeb. Bo dopiero wtedy widać na co VirtueMart stać. A warto...
    Zaiste pięknie napisane. Niestety nie jest tak do końca pieknie z tym VirtueMartem. Jak to zwykle bywa z komponentami Mambowymi jest trochę bałaganu, sztywny tabelkowy HTML w kodzie PHP, jakieś drobne błędy, niedopracowany panel admina itd. A to tworzy koszty ;) ...

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    06-03-2006
    Wpisy
    53
    Punkty
    15

    Domyślny

    nexus246, czytaj dokładnie.

    Cytat Wysłane przez nexus246
    Równie dobrze można by udowadniać że na sprzedaż ma ilość liter w nazwie domeny. Co ma silnik do sklepu??
    Pisąłem o filozofii sprzedaży,której wprowadzenie VM ułatwia przez swoją budowę, a nie silniku.


    Cytat Wysłane przez nexus246
    skoro nie postawiłeś na tym żadnego sklepu.
    A gdzie ja tak napisałem? Wspomniałem tylko, że nawet nie instalowałem VM, a swoją wypowiedź opieram na phpShopie. To chyba nie zasadnicza różnica.

    Cytat Wysłane przez nexus246
    Przejdź się po dużych sklepach, amazon na przykład, jaki dodatek do opisu?
    Wyraźnie napisałem "najlepszym wg. mnie wyborem dla niedużego sklepu". Spokojnie, chyba każdy przyzna, że nie wyobraża sobie Merlina na VM.

    Cytat Wysłane przez nexus246
    Jak to zwykle bywa z komponentami Mambowymi jest trochę bałaganu, sztywny tabelkowy HTML w kodzie PHP, jakieś drobne błędy, niedopracowany panel admina itd. A to tworzy koszty
    W działalności biznesowej wiele rzeczy tworzy koszty. W tym przypadku ważne jakie całkowite koszty są do zaakceptowania. Jak już zostało wsponiane. Wielka firma z odpowiednim budżetem na witrynę sklepową nie będzie się w VM bawić. Bo poziom akceptowanych kosztów jest inny. Przyjąłem jednak, że takie przypadki w rozważaniach z zakresu tego postu są domyślnie pomijane.

    Moim zdaniem VM jest bardzo rozsądną aleternatywa dla komercyjnych rozwiązań w pewnym przedziale budżetu. Miło mi że masz nexus246 inne zdanie, ale przecież możesz napisać to wyraźnie ;)

    Pozdrawiam
    frico
    Ostanio edytowane przez frico : 07-04-2006 22:35
    Robie to co lubie, bo lubie to co robie.
    I niech tak zostanie.

  8. #7
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    Czytam dokładnie. W jaki sposób konkretnie budowa sklepu ułatwia wprowadzenia filozofii? Pod jakim względem VM różni się od innych sklepów w swojej budowie? Jakie badania przeprowadziłeś? Na jakich sklepach?

    Hmmm, nie o tym myślałem. Generalnie zgadzam się że to jest dobry skrypt na niewielki sklep. W zasadzie nawet na trochę większy też. Rzecz w tym, że niewielki sklep to w moim rozumieniu taki który stawia sobie jednoosobowa firma tudzież trochę większa która poczyta sobie tu i tam peany i optymistyczne wypowiedzi a potem zderzy się z rzeczywistością i wtedy nagle się okaże że wcale nie jest tak łatwo znaleźć kogoś kto umie to zrobić a początkowa wycena rośnie.

    Cytat Wysłane przez frico
    Moim zdaniem VM jest bardzo rozsądną aleternatywa dla komercyjnych rozwiązań w pewnym przedziale budżetu. Miło mi że masz nexus246 inne zdanie, ale przecież możesz napisać to wyraźnie
    Przykro mi ale generalnie mam takie samo zdanie. Natomiast jeśli ktoś pisze że "że jest to skrypt przemyślany, względnie łatwy w rozbudowie i modyfikacjach" to się niestety nie zgodzę. Kwestia gustu być może. Jeden lubi wcięcia na 2 spacje a inny na 4.

    Przy okazji, wyobrażam sobie Merlina na VM. Nie byłoby to wygodne, a co do phpShopa, przepraszam, czytając Twój post myślałem o innym skrypcie. Faktycznie w komponencie na razie niewiele rażących różnic.

  9. #8
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    Ja rozumiem co ma na myśli Frico.
    Można zrobić sklepik pod osCommerce czy przy pomocy innego oprogramowania - sklepowego, również komercyjnego, nawet drogiego i bardzo dobrego.
    Ale to będzie jeden z wielu tysięcy sklepików w Internet.
    Natomiast połączenie jakie daje VM z Joomla! i jego dodatkami - pozwala na zbudowanie czegoś znacznie lepszego / skuteczniejszego komercyjnie / marketingowo - z większą szansą na zdobycie rynku lub niszy na nim.

    A teraz łyżka dziegciu.
    VM mnie drażni z powodu pewnej niefrasobliwości jego twórców (cy).
    Nowa wersja wysypuje do imentu po aktualizacji - istniejący sklep? No problem, kiedyś poprawimy ... albo nie ... twój problem ...

  10. #9
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    A ja się właśnie z tym nie zgadzam. To nie skrypt decyduje o tym jak wygląda i działa sklep. Jak się robi sklep jak inne na jedno kopyto to będzie wyglądał "jak OsCommerce" nawet jeśli użyjemy VM.

    niefrasobliwości.... hehe.... dobre

    Frico, mnie naprawdę ciekawią te badania.

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    06-03-2006
    Wpisy
    53
    Punkty
    15

    Domyślny

    Z tym akurat, że nie tylko od skryptu zależy wygląd i działanie sklepu, w pełni się zgadzam. Ponieważ jednak wątek dotyczy, plusów i minusów VirtueMart przez pryzmat innych (w domyśle komercyjnych) rozwiązań. To z pełnym przekonaniem jeszcze raz stwierdzam, iż z całą pewnością można na tym skrypcie zbudować profesjonalny sklep.

    (A żeby się nexus246 nie czepiał , to dodam - nieduży sklep)

    Cytat Wysłane przez nexus246
    Frico, mnie naprawdę ciekawią te badania.
    Pisałem o tym na forum TINPS jakieś dwa lata temu. Powinno jeszcze tam być.

    Pozdrawiam
    frico
    Robie to co lubie, bo lubie to co robie.
    I niech tak zostanie.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •