Profesjonalność VirtueMartu - Strona 3
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Wyniki 21 do 24 z 24

Temat: Profesjonalność VirtueMartu

  1. #21
    Nowicjusz
    Dołączył
    15-02-2006
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    no to chyba można, juz instaluje VM. A o co mi chodziło? Podam przykład np. pierścionek może być ze złota białego, lub żółtego, do tego dochodzi rozmiar np. od 13 do 30, oprócz tego wybór kamienia jaki ma być, każda z tych ewetualnoći to inna cena, no i oprócz tego próba złota czyi ilośc karatów - tu także jest zmienna cena. Dodatkowo np musze mieć pole wyboru opakowania, możliwosc doboru do tego pierścinka np. kolczyków, czy wisiorka. a jak wisiorek to i łańcuszek. Oczywiście i te produkty są różnych prób, kolorów, rozmiarów. Normalnie można się zakręcic

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    W VM jest coś takiego jak Grupy Klientów.
    To dość "mocne" i przydatne narzędzie bowiem dodatkowo powiązane również z innymi - typu ceny, warunki płatności etc.
    Grupy mają też opcję ustawienia generelnego rabatu (in plus i in minus) na ceny wszystkich produktów. To jest najprostsze rozwiązanie szybkiej zmiany cen dla produktów, których cena zależy np. od wartości złota albo kursu waluty itp. Zmieniasz w jednym polu rabat z 0% na -0,1% i z głowy ...

  4. #23
    Nowicjusz
    Dołączył
    15-02-2006
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    dzieki magic, jak zwykle najprostsze rozwiązania okazują się najlepsze

  5. #24

    Domyślny

    VirtueMart jest bardzo dobry - w zasadzie mozna powiedzieć ,że aż nadto dobry jak na darmochę.
    Co do skryptów aktualizacji to csv import jest niezły.
    Ale do atumatyzacji importu to już trzeba posiedzieć samemu.

    Na pierwszy plan wysuwa sie praca nad skryptem porównującym parę cenników w csv i xls, i sprowadzający je do wsplnego mianownika najnizszej ceny, dalej już z górki + nasza marża i do sklepu (ja stosuję marżę zakresową)


    Jescze nie widziałem sklepu który na podstawie paru cenników z roznych hurtowni sam sie domyślił która cena jest najniższa.Tu trzeba ostro posiedzieć nad skryptem i wyrażeniami regularnymi (każda hurtownia stosuje inne nazwy produktów które choć te same moga się nazywać oddmiennie) nie mówiąc już o symbolach produktów (ideałem byłoby aby każda hurtownia nadawała pełny orginalny kod porduktu producenta, ale takie życzenia możemy w bajki włożyć).



    Odnośnie aktualizacji cen ja napotkałem na inny problem - hurtownie komputerowe ostatnio nie generują cenników z całego asortymentu w csv lub xls i trzeba się prosić.
    rc.susco.pl

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •