Templatka Mountain View 05 1.1 - problem z IE 6
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Templatka Mountain View 05 1.1 - problem z IE 6

  1. #1

    Domyślny Templatka Mountain View 05 1.1 - problem z IE 6

    Witam

    szukałem, szukałem i w końcu znalazłem w miarę pasującą do moich potrzeb templatkę: Mountain View 05 wersja 1.1. W domu mam Firefoksa i IE 7 - w trakcie pracy wszystko wyglądało OK. Dziś w pracy rzuciłem okien na stronę z poziomu IE 6 i.. katastrofa ! Pod IE 6 strona jest przesunięta w lewo, pojawiła się jakaś dziwna linia z prawej i masa pustej przestrzeni pod tekstami.

    Tak wygląda strona pod Firefoksem:


    A tak pod IE 6


    Adres strony: www.dobrucki.pl

    Pomóżcie ! Bardzo podoba mi się ta templatka i nie chciałbym jej zmieniać. Wiem, że BabyDo wypuściło nowszą wersję templatki (1.4) ale zastosowane tam rozwiązania nie podobają mi się.

    Poniżej załączam pliki z templatki. Bardzo proszę o pomoc. Obiecałem mojemu Tacie tę stronę już dawno, w końcu się zebrałem, zrobiłem, a tu taka kaszanka... Eh..
    Załączone pliki Załączone pliki

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez woyd Zobacz wiadomość
    Pod IE 6 strona jest przesunięta w lewo, pojawiła się jakaś dziwna linia z prawej i masa pustej przestrzeni pod tekstami.
    Powinno pomóc dodanie w pliku CSS szablonu do klasy body linijki "text-align: center;". Wtedy IE 6.0 powinna wyswietlac poprawnie stronę w swojej quirck-mode ;). Zresztą takie zalecenie jest na stronie autorów w opisie tego właśnie szablonu. Wystarczylo skorzystac z informacji tam zamieszczonych. ;)
    Ostanio edytowane przez inkos : 10-03-2008 14:32 Powód: literówka

  4. #3

    Domyślny

    Iknos - dziękuje bardzo.

    Sęk w tym, że wadę zauważyłem w pracy, bo w domu na FF i IE 7 wszystko było super. Rzuciłem szybkim okien na forum BabyDo, ale widziałem tylko, że ludzie zgłaszali ten sam problem, a jakoś nie rzuciło mi się w oczy rozwiązanie,

    Jak by ktoś miał jeszcze IE 6 i mógł potwierdzić, że strona wyświetla się normalnie (w domu mam IE 7) to będę wdzięczny.

    Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
    Woyd

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    04-04-2007
    Wpisy
    289
    Punkty
    7

    Domyślny

    ja korzystam z k-meleona ( to taka przeglądarka.... nie gad czy płaz )
    ja to wygląda pod kameleonem i IE sam zobacz.... chodzi mi o menu.... pierwszy zalacznik to IE, drugi to kameleon....
    co do wyśrodkowania to w jednej i drugiej jest ok....

    pozdrawiam
    Dakota
    Attached Images Attached Images

  6. #5

    Domyślny

    Dakota - dzięki. Nad tym menu pomyśle. Mam nadzieję, że to już nie będzie takie problematyczne. Najśmieszniejsze jest to, że w IE 7 wszystko jest jak należy

    Mam pytanie z innej beczki (do wszystkich). Strona którą się opiekuje ma być w 3 wersjach językowych. Właśnie instaluje drugą Joomle pod wersję DE. Chciałem zmienić kilka wpisów w pliku "polish", żeby zamiast Nazwisko wyskakiwało Name itp. Ale gdy tylko cokolwiek zmienie i wrzucę taki plik na serwer - Joomla się momentalnie wykrzacza. Dlaczego ??
    Już miałem ściągać niemieckie wydanie Joomli, ale na próbę ściągnąłem tylko plik językowy (german), wrzuciłem do siebie i... Jommla zaszprechała

    Jak na przyszłość zmienić coś w pliku językowym ?? O Joomli 1.5 czytałem, że robi się to jakimś komponentem. A w 1.0.x ??

    Pozdrawiam

    ps. Trochę powazelinuje, ale muszę powiedzieć, że bardzo się cieszę, że jest to forum i że jest tak sprawne. Wielkie brawa dla inicjatorów, modów itp.

  7. #6
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez woyd Zobacz wiadomość
    Jak by ktoś miał jeszcze IE 6 i mógł potwierdzić, że strona wyświetla się normalnie (w domu mam IE 7) to będę wdzięczny.
    Działa ok na 99%. Jedyne niedociągnięcia to menu którego pozycje są węższe o kilknaście pixeli niż ta jasnopopielata ramka oraz tło tej górnej belki z napisem "Okna drzwi i..." jest trochę za wąska i po prawej stronie wyswietla się kilkupixelowa biel oraz ta linia o której piszesz w swoim pierwszym poście. Podobnie jest z dolną belką. Prawdopodobnie cos jest nie tak w szerokosciach zadeklarowanych w pliku CSS szablonu. Musisz to sobie sprawdzić. Pozatym stronka poprawna w IE 6.0.

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    04-04-2007
    Wpisy
    289
    Punkty
    7

    Domyślny

    do woyda....

    gdybyś miał joomlę 1.0 xx to do prowadzenia strony wielojęzycznej mógłbys zastosować komponent o nazwie JoomFish.... więcej na jego temat znajdziesz tutaj

  9. #8

    Domyślny

    dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
    Dakota - mam joomle 1.0.13, wypróbuje więc z ciekawości tego Fisha, bo muszę jeszcze przygotować wersję ENG strony.

    Pozdrawiam
    Woyd

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •