Wyszukiwarka połączeń typu busy
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Wyszukiwarka połączeń typu busy

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    24-01-2007
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny Wyszukiwarka połączeń typu busy

    Szukam czegoś pod joomle do wyszukiwania połączeń np busowych. Czy jest jakis dodatek ktory mogl by mi w tym pomoc ? cos w stylu co jedzie o danej godzinie z jednego punktu do drugiego. Czekam na odpowiedzi

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nicodemus Zobacz wiadomość
    Szukam czegoś pod joomle do wyszukiwania połączeń np busowych. Czy jest jakis dodatek ktory mogl by mi w tym pomoc ? cos w stylu co jedzie o danej godzinie z jednego punktu do drugiego. Czekam na odpowiedzi
    Raczej cos takiego w chwili obecnej nie istnieje i bedzie od Ciebie wymagało stworzenia do podstaw komponentu o takich możliwościach. Możesz też poszukać czegoś podobnego na extensions.joomla.org albo lepiej - zadac pytanie na forum.joomla.org. ;)

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    18-03-2008
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nicodemus Zobacz wiadomość
    Szukam czegoś pod joomle do wyszukiwania połączeń np busowych. Czy jest jakis dodatek ktory mogl by mi w tym pomoc ? cos w stylu co jedzie o danej godzinie z jednego punktu do drugiego. Czekam na odpowiedzi
    Witam, trafiłem na to forum przypadkiem - z samą joomlą mam może niewiele wspólnego, mam jednak pewien "współudział" w tworzeniu wyszukiwarki połączeń dostępnej m.in. na http://www.rozjazdy.pl

    Ponieważ jednak API do tej wyszukiwarki jest jeszcze w fazie testowej (i jest nie do końca udokumentowane), daj tutaj znać jakie dokładnie zastosowanie by Cię interesowało - a pewnie znajdziemy jakieś sensowne rozwiązanie

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez pawel3p Zobacz wiadomość
    Witam, trafiłem na to forum przypadkiem - z samą joomlą mam może niewiele wspólnego, mam jednak pewien "współudział" w tworzeniu wyszukiwarki połączeń dostępnej m.in. na http://www.rozjazdy.pl
    Ponieważ jednak API do tej wyszukiwarki jest jeszcze w fazie testowej (i jest nie do końca udokumentowane), daj tutaj znać jakie dokładnie zastosowanie by Cię interesowało - a pewnie znajdziemy jakieś sensowne rozwiązanie
    Pozwolę się włączyć w tą część dyskusji. Po lekturze posta nicodemusa domyslam sie iz on poszukuje kompletnego komponentu (dodatku) do Joomla w ktorym mógłby stworzyć taki własnie rozkład jazdy jak ten na Waszej stronie z tym że w oparciu o silniczek Joomla. Wydaje mi się iż zależy mu na komponencie w którym na zapleczu będzie mógł zbudowac taka własnie bazę danych połączeń busowych (lokalnych, z danej okolicy) a od frontu udostepnic uzytkownikom możliwosc wyszukiwania. Twoja propozycja to wykorzystanie Waszego skryptu na innych stronach jako "wtyczki" do Joomla.

    I tak na koniec. Wedle mojej wiedzy Joomla nie posiada zadnego komponentu do obsługi takich własnie baz połączeń autobusowych/busowych wraz z opcja wyszukiwania. Pawel3p - może to jest pole działania dla Ciebie.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    18-03-2008
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez inkos Zobacz wiadomość
    I tak na koniec. Wedle mojej wiedzy Joomla nie posiada zadnego komponentu do obsługi takich własnie baz połączeń autobusowych/busowych wraz z opcja wyszukiwania. Pawel3p - może to jest pole działania dla Ciebie.
    Nie chodziło mi o budowanie nowych komponentów dla Joomli. Myślałem raczej o skrypcie, np. w javascript umieszczającym odpowiedni formularz do wprowadzenia zapytania, podobny do tego na głównej stronie www.rozjazdy.pl i odsyłający użytkownika już do właściwej wyszukiwarki. Zakres przystanków i przewoźników można by "przyciąć" do wybranej miejscowości.

  7. #6
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez pawel3p Zobacz wiadomość
    Nie chodziło mi o budowanie nowych komponentów dla Joomli. Myślałem raczej o skrypcie, np. w javascript umieszczającym odpowiedni formularz do wprowadzenia zapytania, podobny do tego na głównej stronie www.rozjazdy.pl i odsyłający użytkownika już do właściwej wyszukiwarki. Zakres przystanków i przewoźników można by "przyciąć" do wybranej miejscowości.
    W takim razie proponuję kontakt z autorami tej strony i wklejenie fragmentu kodu u siebie albo próbę samodzielnego wklejenia kodu tej wyszukiwarki na swoją stronę i sprawdzenia czy wszystko jest ok. Ale najpierw proponuję kontakt z autorami tej witryny - nie każdy lubi jak mu sie obciąża serwis pytaniami z zewnątrz.

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    18-03-2008
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez inkos Zobacz wiadomość
    W takim razie proponuję kontakt z autorami tej strony i wklejenie fragmentu kodu u siebie albo próbę samodzielnego wklejenia kodu tej wyszukiwarki na swoją stronę i sprawdzenia czy wszystko jest ok. Ale najpierw proponuję kontakt z autorami tej witryny - nie każdy lubi jak mu sie obciąża serwis pytaniami z zewnątrz.

    Wszystkie informacje o możliwościach wykorzystania wyszukiwarki na własnych stronach można znaleźć tutaj http://www.rozjazdy.pl/strona-skrypty

    Myślę, że się przyda.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •