stare szablony w joomla 1.5
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: stare szablony w joomla 1.5

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    15-03-2008
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny stare szablony w joomla 1.5

    Co zrobić żeby starsze szablony dały się zainstalować w nowej joomli?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    18-09-2006
    Wpisy
    104
    Punkty
    29

    Domyślny Starsze szablony w J!1.5.x

    Trzeba włączyć tryb Legacy. Extensions -> Plugin Manager -> System - Legacy
    Jednak nie każdy szablon z Joomla!1.0.x będzie działał z Joomla!1.5.x, więc najlepiej jest przebudować taki szablon. Jak? Artykuł 1, artykuł 2, artykuł 3. A tak na marginesie, po co stosować świeżą J!1.5.1, do której nie ma jeszcze w pełni kompatybilnych szablonów, komponentów i innych, jak można zastosować dobrze sprawdzoną wersję 1.0.x.

    Pozdrawiam

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    15-03-2008
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Qbitsu Zobacz wiadomość
    Trzeba włączyć tryb Legacy. Extensions -> Plugin Manager -> System - Legacy
    Jednak nie każdy szablon z Joomla!1.0.x będzie działał z Joomla!1.5.x, więc najlepiej jest przebudować taki szablon. Jak? Artykuł 1, artykuł 2, artykuł 3. A tak na marginesie, po co stosować świeżą J!1.5.1, do której nie ma jeszcze w pełni kompatybilnych szablonów, komponentów i innych, jak można zastosować dobrze sprawdzoną wersję 1.0.x.

    Pozdrawiam
    Nie mogę sobie poradzić z instalacją wersji 1.0.x wiec wybralem najnowsza, jest po polsku no i łatwo się zainstalowała na localhost Zaczynam dopiero swoją przygodę z joomba więc narazi muszę podstawy opanować a dopiero później wezmę się za dodatki

    mam polska wersje wiec gdzie to znajde? "Trzeba włączyć tryb Legacy. Extensions -> Plugin Manager -> System - Legacy"

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    18-09-2006
    Wpisy
    104
    Punkty
    29

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez maki1000 Zobacz wiadomość
    Zaczynam dopiero swoją przygodę z joomba więc narazi muszę podstawy opanować a dopiero później wezmę się za dodatki
    Więc tym bardziej polecam zacząć od Joomla!1.0.13, powód jest jeden. Otóż na pomoc.joomla.pl oraz demo.joomla.pl jest sporo artykułów dokumentujących linię 1.0.x. Do Joomla!1.5.x jest bardzo mało takiej dokumentacji w języku polskim. No, ale wolna wola, ja osobiście wolę używać sprawdzonych stabilnych rozwiązań.
    A co do pytania "gdzie to znajdę?", to z Panelu Administracyjnym trzeba z menu wybrać Dodatki a następnie Zarządzanie pluginami (lub coś podobnego, nie wiem jak to jest dokładnie przetłumaczone, ponieważ ja korzystam z wersji anglojęzycznej). Następnie na liście należy odnaleźć plugin o nazwie System - Legacy i w ustawieniach pluginu włączyć go.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •