Acajoom News wysyla tylko 325 maili...
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Acajoom News wysyla tylko 325 maili...

  1. #1
    Przeglądacz Kietna Qu'Tak awatar
    Dołączył
    17-03-2008
    Skąd
    NewPort City
    Wpisy
    43
    Punkty
    12

    Domyślny Acajoom News wysyla tylko 325 maili...

    Mam dziwna akcje. Ostatnio zajmuje sie administracja witryny pewnej firmy. Postawiona jest ona na Joomli v1.0.13. Mam Acajoom News v1.5.6. i jest taka sprawa, ze po wybraniu wysylania stworzonego newslettera widze strone, na ktorej wypisane sa maile osob, do ktorych juz wyslano maile i na gorze ilosc wyslanych. Do wyslania jest prawie 1,5k maili, dlatego zeby nie zapchac serwera ustawilem wysylanie 60 maili i odczekanie 60 sekund na wyslanie kolejnych 60. Problem polega na tym, ze strona z wynikami przestaje sie odswierzac (w FF widze to po tym, ze juz nie "kreci" sie to koleczko w prawym gornym rogu i na zakladce w miejscu faviconki). W rezultacie widze, ze wysylanie konczy sie na 325 mailu. Gdy probuje powrocic do panelu admina (ikonka ptaszyska z dzieckiem) widnieje mi wdzieczny napis, ze sesja admina sie skonczyla (mimo, iz mam ustalona na 30min - 1,8k sek - a wysylanie trwalo nie wiecej niz 10min na 100%). Co mozna z tym zrobic? Czy mimo, iz tego nie widze na stronie z rezultatem wysylania, to wysylanie trwa w tle po stronie serwera az do konca, czy jednak reszta osob nie dostala maila?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-05-2007
    Wpisy
    44
    Punkty
    10

    Domyślny

    cześć, i jak udało Ci się rozwiązać ten problem?

  4. #3
    Przeglądacz Kietna Qu'Tak awatar
    Dołączył
    17-03-2008
    Skąd
    NewPort City
    Wpisy
    43
    Punkty
    12

    Domyślny

    Nieszczegolnie. Niestety ale to jedyna wada Acajooma, gdyz nie mam pojecia co zrobic aby wysylaly sie wszystkie. I tak juz polepszylem sytuacje gdyz po ustawieniu wysylania 100 maili z przerwami 5s jakos leci, czasami nawet 3k wiadomosci wysle. Ale ostatnio mialem prawie 7k newsletterow wyslac wiec dla bezpieczenstwa zrobilem to na dwie listy, po polowie subskrybentow. Ale mimo wszystko nadal nie wiem co zrobic aby zawsze wyslaly sie wszystkie wiadomosci. Mimo, iz dzialanie skryptu testowalem na roznych ustawieniach (np. 15, 30, 60 min) to jednak i tak duzo wczesniej konczylo sie wysylanie, w przypadku duzej liczby subskrybentow. Szkoda, ze nia ma opcji w Acajoomie przerwania po jakiejs ilosci wyslanych maili, przeladaowania strony i klikniecia kontynuacji tak aby skrypt znow rozpoczal sie.

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-05-2007
    Wpisy
    44
    Punkty
    10

    Domyślny

    a pytałeś o to na stronie autorów acajoom? Lub może szukałeś tam odpowiedzi? Ja też zainstalowałem sobie ten dodatek i trochę mnie martwią Twoje doświadczenia. A na jakim serwerze masz joomlę? Może tutaj są jakeś ograniczenia?

  6. #5
    Przeglądacz Kietna Qu'Tak awatar
    Dołączył
    17-03-2008
    Skąd
    NewPort City
    Wpisy
    43
    Punkty
    12

    Domyślny

    Owszem zapytalem na forum w tym temacie. Dostalem odpowiedz, ze najprawdopodobniej mam limity na serwerze. Dlatego tez zadzwonilem do supportu home.pl bo firma, w ktorej pracuje wlasnie w Homie ma wykupiony serwer i jedynie dowiedzialem sie, ze nie ma zadnych limitow. Nawet poradzili nam jak skonfigurowac wysylanie newslettera, ale nadal byly problemy przy sporej ilsoci subskrybentow (przypomnialem sobie, ze pare dni temu mialem wyslac ok 2,9k newsletterow, wyslalo sie 2,8k+ i skrypt stana (pasek wczytywania strony sie wypelnil i koniec...). Teraz pozostaje pytanie: kto nie wie co mowi, kolesie z Acajooma czy kolesie z Homea??

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-05-2007
    Wpisy
    44
    Punkty
    10

    Domyślny

    trzeba by było skonfrontować tych ludków ze sobą. A jak masz w konfiguracji - do wysyłek używasz funkcji php mail function czy też poprzez smtp serwer ?

  8. #7

    Domyślny

    problemem moze byc ograniczenie w czasie trwania sesji na serwerze
    mialem podobny problem z ogicomem
    przy ladowaniu wiekszej ilosci zdjec do galerii wysypywala sie sesja i trzeba bylo zaczynac do poczatku :/
    albo ladowac zdjecie po zdjeciu
    zdravim
    hesar
    ================
    www.pozycjonowanie.se

  9. #8
    Przeglądacz Kietna Qu'Tak awatar
    Dołączył
    17-03-2008
    Skąd
    NewPort City
    Wpisy
    43
    Punkty
    12

    Domyślny

    @grand
    Mam skonfigurowanego newslettera na PHP mail function, czas trwania skryptu obecnie 60, ilosc wiadomosci 100, odstep czasowy miedzy paczkami 5 (ale tak jak mowilem, testowalem rozne warianty).

    @hasar
    Owszem tez podejrzewam szczerze mowiac, ze cos ma to wspolnego z serwerem, bo chociaz nie zawsze ale czasami po nieudanej probie wyslania duzej ilosci maili musze sie ponownie zalogowac do Joomli. Zwlaszcza, ze raz zdazylo mi sie wysylac newslettera z zalacznikiem i wtedy byla masakra!! Wyslalo sie raptem kilkaset wiadomosci... (to bylo chyba akurat w czasie jak napisalem ten temat, wtedy sylalo mi sie tylko 325 maili)

    Napisalem przed chwila maila do Homea z zapytaniem o limit czasu skryptow i w ogole wczytywania stron. Jak bede mial odpowiedz to dam znac!
    Ostanio edytowane przez Kietna Qu'Tak : 16-01-2009 11:42

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •