[nieco OT]: Czy IE przekłamuje kolory pliku PNG?
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: [nieco OT]: Czy IE przekłamuje kolory pliku PNG?

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    25-03-2006
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny [nieco OT]: Czy IE przekłamuje kolory pliku PNG?

    Zauważyłem dziwne zjawisko. Przykładowo pewne elementy interfejsu mam narysowane kolorem RGB=(112,125,159). Grafika zapisana jest do 24bitowego pliku PNG.
    FireFox i NetScape wyświetlają tą grafikę dobrze, natomiast IE jako RGB=(101,114,150). Powoduje to niestety, że grafika nie zawsze pasuje do tła elementów zakodowanych w szablonie Chore - uważajcie na to. W końcu musiałem napisać detektor przeglądarki.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    31-01-2006
    Wpisy
    74
    Punkty
    3

    Domyślny

    moje logo zapisałem w png, IE nie widzi przezroczystości... Beznadzieja

  4. #3
    Wyjadacz sogo awatar
    Dołączył
    23-11-2005
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    592
    Punkty
    131

    Domyślny

    Utwórz swoje logo w gif jako przezroczyste a potem zmień ręcznie rozszerzenie na png i tak oszukasz skrypt.
    pozdr.

  5. #4

  6. #5
    Wyjadacz sogo awatar
    Dołączył
    23-11-2005
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    592
    Punkty
    131

    Domyślny

    w moim przypadku to nie pomogło (rady z tego artykułu), może zależy to od wersji mambo, joomla?

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    31-01-2006
    Wpisy
    74
    Punkty
    3

    Domyślny

    ee tam sogo, w gif to mam taką jakość że wole bez...

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-02-2006
    Wpisy
    86
    Punkty
    12

    Domyślny

    Witaj(cie ),
    Mi ten artykuł też nie pomógł na szczęście coś mnie podkusilo, zeby przejrzeć joomla.org ;)

    http://extensions.joomla.org/compone...458/Itemid,35/

    u mnie działa :]

  9. #8

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-02-2006
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    to chodzi rzecz jasna o przezroczystość PNG, Microsoft opiera się dośćznacznie temu formatowi, a kiedy mu nakzano stosowanie w przeglądarce, zastosował, ale połowcznie, przezroczystość objawia się w różnych brzydkich kolorach, fuuuj.
    Trzeba wstawić na stronkę skrypt który w IE będzie prawidłowo wyświetał grafiki PNG, albo zaisntalować z powyższego posta dodatek

    a tak w ogóle zamiana GIFa na PNG to żadna zamiana, bo kolorów jest tylko maks 256, więc porada kolego beznadziejna moim zdaniem. I to nie jest żadne oszukanie przeglądarki, tylko po prostu IE widzi tylko podstawowe webmasterskie 256 kolorów, więc rzecz jasna że bedzie git, ale BRZYDKO...

  11. #10
    Wyjadacz sogo awatar
    Dołączył
    23-11-2005
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    592
    Punkty
    131

    Domyślny

    szanowny kolego, problem png w znacznej mierze w mambo i joomli dotyczy ikonek, awatarków i wszelkiego rodzaju drobiazgu tak więc nie stawiaj im wymogów co do kolorystyki równych fotografii artystycznej. Często młodzi użytkowncy nie chcą dotykać kodu korzystają chętnie z takiej porady i tylko podmieniając takie ikonki mają efekt o który im chodziło. Taki problem miał założyciel tego wątku z00mbie. Dla nich moja porada nie jest beznadziejna.
    pozdr.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •