problem z przeniesieniem joomla na serwer z localhosta
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: problem z przeniesieniem joomla na serwer z localhosta

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-01-2006
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny problem z przeniesieniem joomla na serwer z localhosta

    Witam!
    proszę Was o pomoc gdyż mam problem z przeniesieniem się na serwer...www.wagoo.com

    Po pierwsze primo nie wiem jak skopiować plik htaccess na serwer...
    I po drugie nie wiem czy wpisałem dobrze wszystkie dane do configiration.php...
    Jakby mi ktoś dał odpowiedź co należy tam zmienić dokładnie...ewent gdzie znaleść opis zmiany treści tego pliku...byłbym b.wdzięczny...

    pozdrawiam
    Ostanio edytowane przez suteq_w_ciemnosci : 09-04-2006 23:44
    strzeżcie sie ciemnej strony makaronu :cool:

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    Przenosiny z localhosta najlepiej zrobic tak ze na serwerze docelowym instalujesz od podstaw ta sama wersje joomla co na localu byla i ten sam zestaw komponentow, przenosisz templatke i ew inne pliki w ktorych dokonywales zmian recznie. Przeniesienie zawartosci robisz przenoszac baze danych.

    Wstepna instalka jest jeszcze dobra o tyle ze zobaczysz czy joomla chodzi.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-01-2006
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    nie bijcie...

    ale jak przeniesc plik .htaccess na serwer ?
    strzeżcie sie ciemnej strony makaronu :cool:

  5. #4
    Wyjadacz sogo awatar
    Dołączył
    23-11-2005
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    592
    Punkty
    131

    Domyślny

    jak Cię nie bić? napisz jaki masz problem z przeniesieniem tego pliku?, nie chce się wgrać?, może się wgrał? tylko po tamtej stronie jest jako ukryty.
    pozdr.

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    23-10-2005
    Wpisy
    303
    Punkty
    20

    Domyślny

    Jeśli masz na serwerze doistęp np do DirectAdmin lub innego to będziesz miał w nim dostęp do Menadżer plików i w nim mozesz sobie ten pliczek przenieś na serwer. Proponuje Ci zmiane nazwy tego pliku na htaccess.txt i tak go przenieś a potem na miejscu przemianować na .htaccess. Jako program do obsługi ftp polecam Ci FileZilla
    Użyj funkcji SZUKAJ nim zadasz pytanie, w innym wypadku licz sie z mozliwoscia nieotrzymania odpowiedzi.
    Projekt Joomla Power Edition

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-01-2006
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    heh

    no dobra może nie napisałem najjasniej o co mi biega...

    a więc ogólnie to wiem jak się przenosi pliki na serwer używam do tego cuteFTP 7 Profesional ... ale problem jest tego typu, że nie chce mi skopiować tego jednego nieszzęsnego pliczku na serwer... pomysł ze zmianą nazwą skutkuje ale niestety tylko do momentu gdy trzeba powrócić do nazwy .htaccess ... czego zrobić już mi się nie udaje <mam nadzieje ,że nikt nie będzie mi tłumaczył jak się zmienia nazwę pliku ..choć ja już sam nie wiem...> ... po prostu wyskakuje mi komunikat, że operacja nie mogła zostać wykonana .. chodzi więc prawdopodobnie o składnie nazwy pliku...

    Na serwerze znajduję się już jeden plik .htaccess ...którego jednak nie mogę ani edytować ani usunąć ... czy mogę zacząć instlacje joomla bez autentycznego pliku .htaccess ?

    Nie wiem czy mam racje ale plik ten odpowiada chyba za zgodność aplikacji z wersją php na serwerze ?

    może z tym plikiem którym zostałem "obrarowany" z góry też dało by się joomlę zjeść ?
    Ostanio edytowane przez suteq_w_ciemnosci : 10-04-2006 20:05
    strzeżcie sie ciemnej strony makaronu :cool:

  8. #7
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    oznacza to pewnie, że serwewr nie zezwala na używanie indywidualnych plików .htaccess

    pocieszające jest to, że:
    - nie jest to plik joomli a ustawien serwera
    - joomla uzywa go jedynie do przyjaznych adresow url (szukaj SEO lub SEF)
    - awaryjnie uzywa sie go do zmiany ustawien serwera (wersja php, flaga register_globals) - zwykle zbedne

    po zainstalowaniu Joomla i sprawdzeniu ze wszytko hula (safe mode off, register_globals OFF) mozesz wyslac plik .htaccess z joomla do serwerowni z pytaniem czy taki mozesz miec i niech ci zmienia

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-01-2006
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    ok...stronka działa... PRAWIE bez zarzutu...

    mianowicie jest jeden mały problem...

    strona wczytuje się jedynie gdy do adresu głównego dodam "/index.php" .. w przeciwnym wypadku wyświetla mi się jakże przez wszystkich uwielbiany błąd 404 ...
    strzeżcie sie ciemnej strony makaronu :cool:

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •