moduł i komponent dla serwisu informac. - wyświetla najnowsze info z 1 sekcji
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: moduł i komponent dla serwisu informac. - wyświetla najnowsze info z 1 sekcji

  1. #1

    Domyślny moduł i komponent dla serwisu informac. - wyświetla najnowsze info z 1 sekcji

    Pisze się, że joomla jest świetnym systemem portalowym, ale brakuje mi czegoś co uważam za wręcz podstawowy mechanizm dla serwisu informacyjnego.
    Chodzi mi o mechanizm działający podobnie jak menu: tworzę sobie menu i automatycznie tworzony jest do niego moduł, gdzie określam pozycje tego modułu/menu.
    Jednak w menu trzeba dodać na sztywno pozycje, a mi chodzi o mechanizm, że tworze sobie menu/dział na przykład "Wiadomości", przypisuję temu działowi sekcję np. tez o nazwie Wiadomości i na stronie głownej w dziale/menu Wiadomości wyświetla mi się np 8 najnowszych linków do artykułów z sekcji Wiadomości. Podobnie w dziale Sport z sekcji sport w dziale kultura z sekcji kultura itd jak na każdym portalu.
    Dziwi mnie że czegoś takiego nie ma ogolnie. Jest coś takiego jak newsy, ale to banał, bo wyświetla mi tylko najnowsze arty ogólnie. Nie mogę ani powielić tego modułu - jak utworzenie kolejnego menu, ani wskazać tylko nowości z wybranej sekcji.

    Może ktos ma jakieś propozycje? Tak naprawde docelowo przydałby się mechanizm jak wyżej opisałem z możliwością tworzenia kolejnych menu.
    Rozwiązaniem na szybko jest tworzenie modułów, gdzie kod będzie powielany, tylko każdy z modułów bedzie pobierał dane z innej sekcji i miał inną pozycję, ale nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie, bo każdorazowo gdy będę chciał dodać nowy dział w serwisie musze zainstalować ten sam moduł, tylko ze zmienioną nazwą i zapytaniem do bazy wybierającym arty z innej sekcji.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    29-06-2006
    Wpisy
    94
    Punkty
    11

    Domyślny

    Na pewno dobrze przyjrzałeś się możliwościom przy tworzeniu menu ? Sprawdziłeś jak działa np. blog z kategorii czy sekcji ?
    Co do modułów to jest np Ultimate Content Display i inne pozwalające na wyświetlanie ostatnich artykułów do wyboru do koloru ...

  4. #3

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez marco Zobacz wiadomość
    Sprawdziłeś jak działa np. blog z kategorii czy sekcji ?
    Wejdź na onet.pl i zobacz jak na stronie glownej wyglada menu wiadomości poniżej Gospodarka Sport Kultura.

    Na ile znam joomla to: na stronie frontowej standardowo można wyświetlić blog ze wszystkich artykułów. Po drugie w blogu są zajawki, a tych przeciez nie chcę. Po trzecie z tego co wiem to blogi z sekcji lub kategorii działają tak, że tworzę link w jakims menu i moge utworzyć link do bloga artykułów z sekcji, a jak chce same linki, to do tablicy. Ale to mnie kompletnie nie urządza, bo te działy mają być na stronie głównej i to wszystkie a nie np tylko blog lub tablica linków z jednej sekcji/kategorii.
    Także wiem jak wyświetlić ostatnie artykuły jako blog na podstronie po utworzeniu jakiegos odsyłacza do bloga bo to banał, Jak je powyświetlać z podziałem na osobne menu dla roznych sekcji na stronie głównej - to jest problem?
    Popraw mnie jeśli gdzies sie pomyliłem, ale raczej to co zaproponowałeś kompletnie nie zadziała w sposób jak na onecie, czy wp.
    Ostanio edytowane przez anurit : 19-03-2008 16:24

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    29-06-2006
    Wpisy
    94
    Punkty
    11

    Domyślny

    Taki efekt jak w onecie uzyskasz kopiując np Ultimate Content Display jako kilka oddzielnych modułów, niezależnie skonfigurowanych.

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    06-07-2006
    Wpisy
    60
    Punkty
    7

    Domyślny

    Ultimate Content Display a co to jest mod component i do czego sluzy ?

  7. #6
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ozon Zobacz wiadomość
    Ultimate Content Display a co to jest mod component i do czego sluzy ?
    A co to jest google.pl i do czego służy? Bo mi to wygląda na wyszukiwarkę ale nie jestem pewien bo nikt z tego nie korzysta. A ci co wiedzą nie powiedzą A o zakazanej dla użytkowników podłej i niecnej witrynie extensions.joomla.org juz nie wspominam bo będę miał problemy - ale raz kozie smierc. ;) Pamiętaj ozon - my tu dla ciebie na tym forum ryzykujemy bardzo wiele więc korzystaj z takich rad na przyszlość ;)

  8. #7
    Wiarus stasio awatar
    Dołączył
    09-01-2007
    Skąd
    Na zesłaniu na Wyspie Świętej Heleny
    Wpisy
    1 100
    Punkty
    37

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ozon Zobacz wiadomość
    Ultimate Content Display a co to jest mod component i do czego sluzy ?
    Paaan jest pasterzem moooim, niczegoooo miii nie braknieee... :|

  9. #8

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez marco Zobacz wiadomość
    Taki efekt jak w onecie uzyskasz kopiując np Ultimate Content Display jako kilka oddzielnych modułów, niezależnie skonfigurowanych.
    Dzięki bardzo za tę informację, na razie zainstalowałem jedną kopię, muszę jeszcze zapoznać się z możliwościami tego narzędzia, ale mam nadzieję że zwykłą konfiguracją dostosuje je do swych potrzeb i bede miał znacznie mniej roboty niż pisanie podobnego modułu od podstaw.
    Ale poza tym do rozwojowców joomla - nadal kieruję propozycję przygotowania takiego mechanizmu, by nie trzeba było instalowac wielokrotnie kopii tego modułu, tak jak nie trzeba nic doinstalowywać gdy tworzy się kolejne menu.

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    06-07-2006
    Wpisy
    60
    Punkty
    7

    Domyślny

    No pan jest pastezem ale ja nie znam sciezki PANNNA hehe
    a google nie wiem czy z jezusem cos ma wspolnego

    to tak na marginesie ;) i bede w przyszlosci czuwal z wyszkiwarka google no chyba ze mi padnie . Pozdro...

  11. #10
    Wiarus stasio awatar
    Dołączył
    09-01-2007
    Skąd
    Na zesłaniu na Wyspie Świętej Heleny
    Wpisy
    1 100
    Punkty
    37

    Domyślny

    hmmmm Jezus i google? "gdy by Jezus żył dziś, nosił by adidasy" za pewnie używał by google i gg... a pismo święte postawili by na joomli napewno jest komponent do tworzenia rozdziałów a jak nie to tworzyli by artykuły np "flp 4.13" itd....

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •