Jakiej wersji PHP używasz?

Pokaż wyniki sondy: http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=1690

Głosujących
24. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • starszej niż 4.3

    0 0%
  • 4.3.x

    12 50.00%
  • 4.4.x

    8 33.33%
  • 5.x.x

    4 16.67%
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Jakiej wersji PHP używasz?

  1. #1
    Ekspert forum Viking awatar
    Dołączył
    13-10-2005
    Skąd
    Berlin
    Wpisy
    720
    Punkty
    300

    Domyślny Jakiej wersji PHP używasz?

    Ponieważ Trwa dyskusja na temat ewentualnego podwyższenia wymagań Joomli! wobec wersji PHP począwszy od Joomli! 1.5 z obecnego 4.1.x do 4.3.x.

    Przemawiają za tym ważne względy 4.3. jest wersją dojrzalszą i lepiej dopracowaną i bezpieczną. zawiera też biblioteki, dzięki którym Joomla mogłaby działać szybciej.

    Wersję najłatwiej sprawdzić w Panelu Admnistratota. (System > Informacje o systemie: 3cia linia od góry ;) )
    Ostanio edytowane przez Viking : 10-04-2006 20:20
    Jak skutecznie otrzymywać odpowiedzi na pytania zadawane na forach RTFM STFW
    Jobs in IT
    _____________________________________
    navigare est necesse, vivere non est necesse!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    Jaki jest cel tej ankiety??

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    Ja mam wersje PHP 4.3.11 i wszystko u mnie smiga jak nalezy mambo 4.5.3h i joomla 1.0.8 tez bez zarzutow, dodatkowe parametry to wersja MySQL 4.1.18-standard
    Przeczytaj o tematyce: programy partnerskie zobacz też jak wygląda darmowa reklama dla Ciebie, no i na deser mam dla Ciebie stronę o pagerank i mały Kurs CSS

  5. #4
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    A ja mam 4.4.2 i 5.1.2 i nie wiem jak odpowiedzieć

  6. #5
    Ekspert forum Viking awatar
    Dołączył
    13-10-2005
    Skąd
    Berlin
    Wpisy
    720
    Punkty
    300

    Domyślny

    @nexus
    cel ankiety wydawał mi się jasno wyrażony w otwierającym poscie. Chodzi (głównie) o danie CoreDev podstaw do podjęcia decyzji o podniesieniu lub nie wymagan z PHP 4.1 do 4.3.

    Jeśli chodzi o wersje których używasz myślę że najrozsądniej będzie podać najniższą wersję (chyba że jest to 4.1 na serwerze z którego chcesz przenieść się na inny ;) )
    Jak skutecznie otrzymywać odpowiedzi na pytania zadawane na forach RTFM STFW
    Jobs in IT
    _____________________________________
    navigare est necesse, vivere non est necesse!

  7. #6
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Viking
    (..) 4.3. jest wersją dojrzalszą i lepiej dopracowaną i bezpieczną. zawiera też biblioteki, dzięki którym Joomla mogłaby działać szybciej (..)
    Idźmy ku nowemu, bo w pewnym momencie będzie za poźno aby dogonić konkurencję.....
    Mam PHP 4.4.2
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    11-06-2006
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Jakie wersje PHP i mysql dla obecnej wersji joomla?

    A ja mam pytanie jaka właściwie jest teraz najlepsza wersja PHP i MYSQL dla joomla 1.0.8 pod windowsem???
    Pytam bo jestem nowy w temacie

    Czy to powinno być PHP 4.4.2 i mysql 3.23.49 ???

    Czy wogóle możliwe jest obsłużenie nowszej wersji mysql niż 3.23.49 bez samodzielnego skompilowania PHP 4.4.2. (POD WINDĄ)

    Jeszcze jedno pytanie czy opłaca się waszym zdaniem zaczynać tworzenie nowego serwisu pod joomla 1.0.8 czy lepiej poczekać na joomla 1.5 ? :confused:

  9. #8
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Aż tak dobrze w serwerach nie siedzę aby Ci odpowiedzieć odnośnie konfiguracj poza tym że to podałeś w jest w porządku

    Natomiast na 1.5 nie czekaj, jeszcze trochę wody upłynie zanim się pokaże

  10. #9
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    1.5 to wiesz, taki lizak do pokazywania na razie a nawet jak cos lizniesz to:
    - trzeba czekac az koponenty sie dostosuja
    - trzeba czekac az komus innemu sie wysypia bo byly zle dostosowane
    - trzeba czekac az ktos je poprawi
    - trzeba czekac az mu sie nie uda i dojdzie ze to jednak rdzen ma byki
    - trzeba poczekac na pierwsza late poprawkowa
    - trzeba poczekac az komponenty dostosuja sie do laty poprawkowej, bo kompatybilnosc kleknie
    - trzeba zniesc po drodze sielankowy spokoj userow pozostajacych na 1.0.x
    - trzeba przelknac wlasne rozczarowanie po porownaniu funkcji poniewaz zanim w pelni zostana wykorzystane mozliwosci jakie daja zmiany w 1.5 minie jakis roczek

    Poza tym warto najpierw wiedziec PO CO chce sie miec 1.5 ? jezeli z marszu nie jestes w stanie wymienic 2-3 konkretnych argumentow ... to chyba nie musze konczyc ...

    wiecie kto to optymista ? ;)

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    09-04-2010
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Viking Zobacz wiadomość
    Ponieważ Trwa dyskusja na temat ewentualnego podwyższenia wymagań Joomli! wobec wersji PHP począwszy od Joomli! 1.5 z obecnego 4.1.x do 4.3.x.

    Przemawiają za tym ważne względy 4.3. jest wersją dojrzalszą i lepiej dopracowaną i bezpieczną. zawiera też biblioteki, dzięki którym Joomla mogłaby działać szybciej.

    Wersję najłatwiej sprawdzić w Panelu Admnistratota. (System > Informacje o systemie: 3cia linia od góry ;) )

    No to ja też się wypowiem
    php 4.3.9
    Lecz mam zamiar przenieść się na php 5 bo obiektówka jest rozszerzona i ma większe możliwości :-)

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •