Pakiet językowy PL problem PROSZĘ O POMOC !!! - Strona 3
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 33

Temat: Pakiet językowy PL problem PROSZĘ O POMOC !!!

  1. #21
    Debiutant
    Dołączył
    17-06-2008
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny Moi drodzy.

    Dziękuję za odniesienie się do mojego zagadnienia, ale te "banalne rozwiązanie" nie działa. Próbowałem to robić zanim znalazłem opcję instal w panelu administratora i spytałem. Wrzucałem i przez FTP tworząc katalogi pl-Pl i wrzucając tam pliki. Robiłem to samo przez menadżera plików na serwerze. Nic to nie daje. Język jest niewidoczny w Language Manager i w ogóle nie da się go wybrać. Poza tym co to za plik, jaki ma format, nie ma on żadnego rozszerzenia. Czy ja mam mu dodać rozszerzenie i jakie? Jeśli php to też nie daje nic bo już nawet tego próbowałem sugerując się wpisem:
    "spolszczenie frontu w /languages/pl-PL/*.* php pliki
    spolszczenie admina /administrator/languages/pl-PL/*.* php pliki
    Niestety nic to nie daje , rozszerzenie ini również. Wszystko jest po angielsku i nie da się nigdzie zmienić , zainstalować, wybrać. Czekałem długo na tą joomlę 1.5 odwlekając kilka projektów, ale chciałbym w końcu się zapoznać z nią. Niestety potrzebuję j. polski a tu widzę problem jakiś i jak widzę nie tylko ja mam go.
    Dlaczego w katalogu en-GB jest tyle plików dotyczących lokalizacji i maja różne rozszerzenia, głównie ini. Żaden nie jest bez. Więc dla mnie to oczywiste rozwiązanie nie jest takie oczywiste . Nie potrafię sobie z tym niestety poradzić.
    Ostanio edytowane przez nadAdmin : 19-06-2008 05:30

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-10-2007
    Wpisy
    73
    Punkty
    11

    Domyślny

    Nie wiem czy dobrze Ciebie rozumiem - ale ty piszesz o jednym pliku,a plików językowych jest masa - w samym administratorze jest ich ok. 95, a w witrynie ok. 49 (nie licząc katalogów .svn).
    Prawie wszystkie pliki językowe mają rozszerzenie ini.
    Twoim zadaniem jest wrzucenie wszystkich plików na serwer a nie tylko po 1.
    I dopiero wtedy będziesz miał w panelu administratora możliwość zmiany języka.
    Ostanio edytowane przez WojT : 19-06-2008 10:28

  4. #23
    Debiutant
    Dołączył
    17-06-2008
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez WojT Zobacz wiadomość
    Nie wiem czy dobrze Ciebie rozumiem - ale ty piszesz o jednym pliku,a plików językowych jest masa - w samym administratorze jest ich ok. 95, a w witrynie ok. 49 (nie licząc katalogów .svn).
    Prawie wszystkie pliki językowe mają rozszerzenie ini.
    Twoim zadaniem jest wrzucenie wszystkich plików na serwer a nie tylko po 1.
    I dopiero wtedy będziesz miał w panelu administratora możliwość zmiany języka.
    No dobrze rozumiesz. Bo istotnie ja cały czas mam tylko jeden plik. Ściągam plik zip z joomla.pl , wypakowuję i tam jest tylko jeden plik i to bez żadnego rozszerzenia. I stąd moje pytania tutaj. Czy ten plik jest jakimś archiwum i jakim , czym go rozpakować jeszcze? Nie ma rozszerzenia wiec nie wiem.

  5. #24
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-10-2007
    Wpisy
    73
    Punkty
    11

    Domyślny

    Właśnie ponownie sprawdziłem i pobrałem oba pliki językowe stąd: http://www.joomla.pl/index.php/index...159/Itemid,66/

    Oba pliki są spakowane zip'em więc powinieneś bez żadnego problemu odtworzyć je w windows XP. Tak że nadal nie wiem gdzie robisz błąd - sprawdź u siebie dokładnie.
    Pozdrawiam

  6. #25
    Debiutant
    Dołączył
    17-06-2008
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez WojT Zobacz wiadomość
    Właśnie ponownie sprawdziłem i pobrałem oba pliki językowe stąd: http://www.joomla.pl/index.php/index...159/Itemid,66/

    Oba pliki są spakowane zip'em więc powinieneś bez żadnego problemu odtworzyć je w windows XP. Tak że nadal nie wiem gdzie robisz błąd - sprawdź u siebie dokładnie.
    Pozdrawiam
    No ja też mam właśnie te pliki. Ale po wejściu w te pliki ZIP w środku jest widoczny tylko jeden plik bez żadnego rozszerzenia identyfikowany jako plik systemu Unix o nazwie: pl-PL_lang_joomla_1[1].5.1_admin a w drugim pl-PL_lang_joomla_1[1].5.1_front. I te pliki już nie wiem czym są i co z nimi dalej zrobić. Nie mają żadnych rozszerzeń, wrzucanie ich na serwer nic nie daje.
    Widzę, że nie bardzo rozumiecie problem. Chyba rezygnuję z tej joomli.

  7. #26
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-02-2008
    Wpisy
    54
    Punkty
    12

    Domyślny

    Rzeczywiście bardzo dziwny problem

    Ściągnąłem te spolszczenia, rozpakowałem ZIPy i spakowałem z powrotem RARem. Umieściłem to w necie. Ściągnij, rozpakuj i napisz, czy teraz jest OKi

    Podaję Ci linki: admin front

    Pzdrwm

  8. #27
    Debiutant
    Dołączył
    17-06-2008
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez lucyver Zobacz wiadomość
    Rzeczywiście bardzo dziwny problem

    Ściągnąłem te spolszczenia, rozpakowałem ZIPy i spakowałem z powrotem RARem. Umieściłem to w necie. Ściągnij, rozpakuj i napisz, czy teraz jest OKi

    Podaję Ci linki: admin front

    Pzdrwm

    Dzięki wielkie. I jak się okazało to był właśnie ten problem. Nie wiem jeszcze dlaczego ale ten katalog z plikami spakowany ZIPem po rozpakowaniu nie był widoczny jako katalog tylko jakiś nieznany plik. Po rozpakowaniu z tego RARa jest wszystko ok. Strona jest spolszczona mniej więcej. Muszę tylko jeszcze poszukać jakichś ciekawych szablonów i je pomodyfikować, no albo samemu zrobić od podstaw, z tym że jeszcze nie zagłębiłem się w temat. W każdym razie dziękuje za pomoc dobry z Ciebie user, mimo że z piekła rodem.

  9. #28
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-02-2008
    Wpisy
    54
    Punkty
    12

    Domyślny

    To fajnie, że już jest OKi

    Jak szukasz szablonów, to zajrzyj na te strony site1 site2

    Pzdrwm ;)

  10. #29
    Nowicjusz
    Dołączył
    05-07-2006
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    Od kilku godzin walczę z j. polskim. Hosting na nazwa.pl. Zainstalowałem na czystą bazę Joomla 1.5.13 i polski pakiet językowy (wszystko z joomla.pl). Polski pakiet językowy zainstalowałem zgodnie z instrukcją. W "Language Manager" j. polski jest widoczny, wybieram go jako default i NIC. Usunąłem angielski i też NIC. Dalej zaplecze jest po angielsku.
    Czy jednak robię coś nie tak?

  11. #30
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Dalej zaplecze jest po angielsku.
    Rozumiem, żę jako domyślny j.polski ustawiłeś zarówno dla strony jak i Panelu administracyjnego ?

    (są dwa ustawienia)

    Jeśli dokładnie przeczytałeś instrukcję, o której piszesz wyżej - to nie powinno być problemów z j. polskim

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •