Pakiet językowy PL problem PROSZĘ O POMOC !!! - Strona 4
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Wyniki 31 do 33 z 33

Temat: Pakiet językowy PL problem PROSZĘ O POMOC !!!

  1. #31
    Nowicjusz
    Dołączył
    05-07-2006
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    Tak, ustawiłem j. polski dla administrator i site. Wczytywałem pliki językowe też przez ftp (odpowiednia wersja) i przez instalatora. Wszystkie pliki są na swoim miejscu i opcja polska jest widoczna. <br>
    Dodam jeszcze obrazek na dowód
    Ostanio edytowane przez arecus : 29-07-2009 15:36 Powód: uzupełnienie wpisu

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #32
    Debiutant
    Dołączył
    07-09-2008
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Miałem podobny problem;)
    Rozwiązanie odkryłem przypadkiem i jest dziwne - ale banalne.
    Żeby język polski stał się domyślnym dla zaplecza, trzeba po instalacji pakietu polskiego najpierw zmienić język witryny a dopiero w drugiej kolejności zaplecza. Przy zachowaniu tej kolejności j. polski stał się domyślnym dla zaplecza. Przy odwróconej kolejność zmian domyślnym cały czas pozostawał angielski. Przyznam, że nawet nie chciało mi się próbować zrozumieć powodów takiego zachowania joomla.

  4. #33
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny Re:

    Nie wiem jak teraz, ale do niedawna na nazwa.pl domyślnym kodowaniem bazy było ISO-8859-2 (Latin2) bez możliwości zmiany tego nawet w phpmyadminie. Dopiero export i przekodowanie pliku bazy dawało pełną możliwość używania kodowania utf. Co było niejako uciążliwe, bo np. późniejsze doinstalowanie jakiegoś komponentu, który korzystał z bazy danych, wymagało ponownego przekodowania bazy. Nie bardzo mogę to zrozumieć (co nie znaczy, że jest to nie do zrozumienia), bo wszyscy generalnie idą w kierunku utf a nazwa.pl jakby zawisło. Chyba, że ostatnio coś się zmieniło, ale nie sprawdzałem.
    EDIT:
    A co jeszcze dzisiaj zauważyłem, że jak chcę przejść na stronę logowania do phpmyadmin to i Firefoks i IE "krzyczą" o braku certyfikatu zaufania ze strony. Powiedzcie mi, czy to normalne, że firma o takiej renomie jak nazwa.pl nie ma certyfikatu bezpieczeństwa? Mi się wydaje, że powinna mieć...
    Ostanio edytowane przez Jdwind : 31-07-2009 21:24
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •