aktualizacja joomli do najnowszej - proszę o pomoc
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: aktualizacja joomli do najnowszej - proszę o pomoc

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    18-03-2006
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    aktualizacja joomli do najnowszej - proszę o pomoc

    Witam
    Obecnie używam:
    Joomla! 1.0.11 Stable [ Sunbow ] 28 August 2006 20:00 UTC
    Jak rozumiem, nie jest to najnowsza wersja i warto ją zaktualizować ze względu na zagrożenia hakerów itp.
    Proszę o wyjaśnienie, jak należy zaktualizować taką wersję - jak rozumiem, należy nadpisać pliki, ale jak - czy od razu mogę pominąć 1.0.12 i nadpisać 1.0.11 na 1.0.13? Jeśli tak, to co wybrać:
    Joomla! 1.0.13 JIE-utf8 ??
    Joomla 1.0.13-pl ??
    Joomla 1.0.13 JIE iso ??
    Nie rozumiem, czym się te wersje różnią, którą wybrać? Mam portal z tysiącami userów i nie chcę mieć jakiejś wpadki - pomóżcie?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez prezes Zobacz wiadomość
    Witam
    Obecnie używam:
    Joomla! 1.0.11 Stable [ Sunbow ] 28 August 2006 20:00 UTC
    Jak rozumiem, nie jest to najnowsza wersja i warto ją zaktualizować ze względu na zagrożenia hakerów itp.
    Proszę o wyjaśnienie, jak należy zaktualizować taką wersję - jak rozumiem, należy nadpisać pliki, ale jak - czy od razu mogę pominąć 1.0.12 i nadpisać 1.0.11 na 1.0.13? Jeśli tak, to co wybrać:
    Joomla! 1.0.13 JIE-utf8 ??
    Joomla 1.0.13-pl ??
    Joomla 1.0.13 JIE iso ??
    Nie rozumiem, czym się te wersje różnią, którą wybrać? Mam portal z tysiącami userów i nie chcę mieć jakiejś wpadki - pomóżcie?
    Zamiast jakiejś tam wpadki lepsze są testy na innym serwerze (inaczej niż w życiu;)). Jakie kodowanie ma ta Twoja wersja Joomla i jakie kodowanie masz w bazie. Odszukaj a potem znajdz odpowiednie paczki aktualizacyjne w zasobach joomla.pl lub tez na joomla.org.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    18-03-2006
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ale o co chodzi Gdy loguję się do mySql widzę coś takiego:
    System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)
    natomiast po wejściu w bazę widzę wszystkie wiersze tak:
    latin1_swedish_ci
    Miałem problem z kodowaniem po przeniesieniu strony na serwer w USA ale technicy serwera coś pogrzebali z tym wszystkim i takie dane się wyświetlają, a strona wyświetla polskie znaki prawidłowo.
    Pamiętam, że zmieniałem coś w kodzie templatki jeśli chodzi o kodowanie strony ale to było dawno i nie pamiętam dokładnie co. Co jeszcze sprawdzić i Wam podać byście mogli mi pomóc? Pozdrawiam.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •