Zabezpieczenie joomli
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Zabezpieczenie joomli

Widok drzewa

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-10-2006
    Wpisy
    37
    Punkty
    16

    Domyślny Zabezpieczenie joomli

    Witam

    Naczytałem się na ten temat bardzo dużo, ale jednak wolę się poradzić na forum żeby później nie było jakiegoś ale...

    1. Komponenty

    Więc posiadam takie komponenty (oprócz standardowych) w mojej joomli :
    -Bookmarks v2.6-Plus
    -Classifieds
    -Hotornot 2.0.2
    -Ja Submit 2.1 stable pl
    -Joomlaflashgames
    -Marketplace v.1.3.1
    -Primezilla
    -Recommend 2.4
    -RS Gallery 1.11.10
    -Remository 3.24
    -zOOm Media Gallery 2.5.1 RC1
    -RWCards 2.3.3
    -J! Reactions [Build 1.0.1]

    I które są w miarę bezpieczne, a na które waszym zdaniem powinienem zwrócić uwagę?!

    Czy włam może nastąpić przez jakiś moduł? I jeśli zmieni nazwę pliku służącego do logowania się do panelu admina to może mnie uchronić jakoś przed włamem?

    Aktualizacje joomli trzeba zawsze robić, a ta niby już ostatnia 1.0.12 to jest jakoś "super" bezpieczna? I jak wychodzą nowe aktualizacje komponentów to trzeba zawsze je aktualizować???

    Kopia zapasowa joomli można wykonać poprzez zwykłe ściągniecie klientem ftp plików na dysk i wrazie włamu nadpisać te z dysku pliki na ftp? A kopie bazy najlepiej zrobić PhpMyAdmin? Aha
    u mnie na serwerze automatycznie są wykonywane kopie baz, czyli w razie włamu lub uszkodzenia czegoś tylko wgrywam pliki na serwer (ale jakie chmody im nadać?) i odtwarzam najwcześniejszą baze i już wszystko powinno chodzić?

    Wszystkie ip z których były atakowane joomle poblokowałem w htaccess.
    Ale nadal mam przeczucie, że czegoś mi brak w moich zabezpieczeniach? Tylko nie wiem czego? Bo witryna zajmuje 250mb to trochę by się wgrywała kopia w razie czego :confused: Dlatego proszę o poradę jak jeszcze ewentualnie mogę zabezpieczyć stronke oraz co min. powinienem zmienić w moich dotychczasowych zabezpieczeniach?


    Pozdrawiam i dzięki za pomoc
    Ostanio edytowane przez Mitek : 08-01-2007 10:32

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •