acajoom news 201 dla 1.5.x i problem z ogonkami - Strona 2
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 33

Temat: acajoom news 201 dla 1.5.x i problem z ogonkami

  1. #11
    Debiutant
    Dołączył
    28-06-2007
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam
    Mam podobny problem w Acajoom News 2.0.6, ale pomimo wrzucenia polish.php po konwersji do utf-8 nadal mam krzaczki zamiast polskich liter.

    Krzaczki jak poniżej:
    Acajoom ma wiele ciekawych cech i ten Czarodziej będzie Cię prowadzić przez cztery proste kroki umożliwiające przesyłanie newsletterów i autoresponderów!

    Czy ktoś ma pomysł o co tu chodzi ?


    pozdrawiam
    Tomek

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    A to już nie wolno uzywać buttona "homepage". :mad: No cóż nie wiedziałem i paczke do sciagnecia znalazlem w 10 sekund czyli krocej niz napisanie tego posta. ;)

  4. #13

    Domyślny

    do brzytwa Miałem ten sam problem, ale zrobiłem konwersję do ISO 8859-1 i wszystko gra. Daj znać czy u ciebie też działa.

  5. #14
    Debiutant
    Dołączył
    28-06-2007
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez suchy25 Zobacz wiadomość
    do brzytwa Miałem ten sam problem, ale zrobiłem konwersję do ISO 8859-1 i wszystko gra. Daj znać czy u ciebie też działa.
    Stary jesteś wielki, pomogło, jakoś na to nie wpadłem, stronę koduję w utf-8 , nie potrafię sobie wytłumaczyć czemu pomogła zmian pliku językowego na kodowanie do iso 8859-1.

    Wielkie Dzięki

    pozostał jeszcze jeden problem: jak wysyłany jest email z potwierdzeniem subskrybcji w temacie też brakuje polskich znaczków.
    Tymczasowo poradziłem sobie w ten sposób, że w pliku językowym w odpowiednich liniach (tam gdzie tłumaczony jest temat emaila) usunąłem wpis compa::encodeutf i treść wpisałem w tej linii w kodowaniu utf-8.

    kolejne doświadczenie, przekonwertowałem znowu plik językowy gżegżółką i tym razem wszystko chodzi jak należy, tym razem po konwersji gżegżółka usunęła wszystkie wpisy compa::encodeutf w pliku (nie mam pojęcia czemu nie zadziałało to wcześniej).
    Plik załączony przez qbika równiez wygląda na poprawny. (ale ja wczesniej z niego nie skorzystałem)

    pozdrawiam

    pozdro.
    t.b.
    Ostanio edytowane przez brzytwa : 05-09-2008 08:45

  6. #15
    Przeglądacz Kietna Qu'Tak awatar
    Dołączył
    17-03-2008
    Skąd
    NewPort City
    Wpisy
    43
    Punkty
    12

    Domyślny

    Czy to nie jest troche nielogiczne?? Cala Joomle v1.5.7 i wszystkie dodatki do niej mam w utf8, Acajoom rzecz jasna tez. Kombinowalem z Gzegzolka i nawet recznie w PSPad konwertowac znaki (zawsze tak robilem, zanim poznalem Gzegzolke), ale nadal nie bylo znakow polskich. Dopiero po przekonwertowaniu do... iso8859-1, tak jak napisal to suchy25 sa poprawne polskie znaki! :confused: Czy nie powinno wszystko smigac w utf8?

    Zeby bylo zabawiej na Joomli v1.0.13 (stara strona), zainstalowalem dokladnie ta sama paczke, ktora probowalem zainstalowac na Jv1.5, tez nie bylo polskich znakow ale wystarczylo przekonwertowac do utf8 i poszlo. Wiec czemu na Jv1.5 trzeba robic cos tak nielogicznego z konwertowaniem...?? :confused:

  7. #16
    Debiutant
    Dołączył
    22-12-2008
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Kietna Qu'Tak Zobacz wiadomość
    Czy to nie jest troche nielogiczne?? Cala Joomle v1.5.7 i wszystkie dodatki do niej mam w utf8, Acajoom rzecz jasna tez. Kombinowalem z Gzegzolka i nawet recznie w PSPad konwertowac znaki (zawsze tak robilem, zanim poznalem Gzegzolke), ale nadal nie bylo znakow polskich. Dopiero po przekonwertowaniu do... iso8859-1, tak jak napisal to suchy25 sa poprawne polskie znaki! :confused: Czy nie powinno wszystko smigac w utf8?

    Zeby bylo zabawiej na Joomli v1.0.13 (stara strona), zainstalowalem dokladnie ta sama paczke, ktora probowalem zainstalowac na Jv1.5, tez nie bylo polskich znakow ale wystarczylo przekonwertowac do utf8 i poszlo. Wiec czemu na Jv1.5 trzeba robic cos tak nielogicznego z konwertowaniem...?? :confused:
    po tej operacji masz tekst bez większości poskich znaków tylko podmienione ć na c, ś na s itd...
    Problem jest w pliku compa.php w katalogu /com_acajoom gdzie jest coś takiego:

    function encodeutf($string){
    if(compa::joom10()){
    return $string;
    }else{
    return utf8_encode($string);
    }
    }
    ta funkja jest używana w polish.php do konwersji
    jak widać jeśli mamy joomla 1.0 to dane nie są zamieniame a jesli nie (czyli Joomla 1.5) jest jest używana kowersja z ISO-8859-1 do UTF-8 (http://pl2.php.net/utf8_encode). Rozwiązaniem jest zatem przerobienie tej funkcji tak żeby niczego nie konwertowało

    function encodeutf($string){
    return $string;
    }

    a plik polish.php sobie skonwertować na UTF-8

  8. #17
    Przeglądacz Kietna Qu'Tak awatar
    Dołączył
    17-03-2008
    Skąd
    NewPort City
    Wpisy
    43
    Punkty
    12

    Domyślny

    Sorrki, ze tak pozno, ale dopiero przed chwila mialem okazje przetestowac Twoja porade ppr i przyznaje, ze to strzal w 10. Wystarczylo zmienic funkcje encodeutf i przekonwertowac plik polskiego tlumaczenia na UTF-8 i teraz smiga pieknie!! Dziekowator!

  9. #18
    Debiutant
    Dołączył
    05-01-2009
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jest lepsza możliwość... funkcję utf8_encode zastępujecie funkcja iconv ... czyli:

    ...
    return iconv("ISO-8859-2", "UTF-8", $string);
    ...

    utf8_encode ... zmienia iso-8859-1 (!) na utf-8, a ten plik polski jest w iso-8859-2, stąd problem.

    Pozdrawiam.

  10. #19
    Debiutant
    Dołączył
    09-07-2008
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    dziękiwielkie
    Ostanio edytowane przez sekijr : 11-05-2009 01:02

  11. #20
    Przeglądacz chloe awatar
    Dołączył
    13-07-2007
    Wpisy
    71
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hej, w nowej wersji Acajoom 3.0.7 jest ten sam problem z polskimi znakami i rowniez mozna go rozwiazac konwertujac do ISO 8859-1 (zamiast UTF-8) - nie wiem, czemu tak dziala, ale dziala. Zalaczam plik po konwersji dla zainteresowanych.

    Jeszcze dla jasności: plik trzeba podmienić na ftp - administrator/components/com_acajoom/language/polish.php
    Załączone pliki Załączone pliki
    Ostanio edytowane przez chloe : 29-05-2009 10:18

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •