acajoom news 201 dla 1.5.x i problem z ogonkami - Strona 3
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 33

Temat: acajoom news 201 dla 1.5.x i problem z ogonkami

  1. #21
    Debiutant
    Dołączył
    09-07-2008
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam jeszcze jeden sposob, bez żadnych konwersji, u mnie na razie działa. Wytestuje go (w pracy) i jak wroce do domu to wyedytuję moj post z instrukcją

    edit:

    w pliku polish.php mamy mnóstwo lini spolszczających tego typu:


    define('_ACA_NEWSLETTER', compa::encodeutf('Newsletter'));

    to co pogrubione wycinamy w każdej linii i nie używamy wbudowanego w komponent konwertera kompatybilności - będzie używane kodowanie Joomli u mnie na J1.5 jest UTF8


    wystarczy otworzyć notatnikiem polish.php, wcisnąć CTRL+H w pierwszym okienku wpisac compa::encodeutf a w drugim nic i nacisnac zamień wszystkie. Gdyby nadal nie działało to zawsze można zmieńić krzaczki ręcznie i wysłać na serwerek
    Ostanio edytowane przez sekijr : 29-05-2009 14:18

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22

    Domyślny

    Witam.
    Zdaje się że ten sam problem jest przy imporcie z csv.

    Mimo że UTF-8 a importuje krzaki.

    Przy dodawaniu z palca jest ok.

    W bazie natomiast w tabeli jos_acajoom_subscribers dla
    userow importowanych mamy language_iso - eng
    a dla dodawanych ręcznie language_iso - (jest puste)
    Ostanio edytowane przez woju : 16-06-2009 00:51
    rc.susco.pl

  4. #23
    Debiutant
    Dołączył
    21-05-2009
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny Dla wersji: 3.2.7

    Cytat Wysłane przez sekijr Zobacz wiadomość
    Mam jeszcze jeden sposob, bez żadnych konwersji, u mnie na razie działa. Wytestuje go (w pracy) i jak wroce do domu to wyedytuję moj post z instrukcją

    edit:

    w pliku polish.php mamy mnóstwo lini spolszczających tego typu:


    define('_ACA_NEWSLETTER', compa::encodeutf('Newsletter'));

    to co pogrubione wycinamy w każdej linii i nie używamy wbudowanego w komponent konwertera kompatybilności - będzie używane kodowanie Joomli u mnie na J1.5 jest UTF8


    wystarczy otworzyć notatnikiem polish.php, wcisnąć CTRL+H w pierwszym okienku wpisac compa::encodeutf a w drugim nic i nacisnac zamień wszystkie. Gdyby nadal nie działało to zawsze można zmieńić krzaczki ręcznie i wysłać na serwerek

    U mnie działa:

    Zrobiłem w taki sposób i zadziałało, ale nie do końca- wszystkie polskie znaki zamieniły się w znaki zapytania w czarnych kwadratach.

    Dopiero tak zamieniony plik wrzuciłem do Gżegżółki, przekonwertowałem na UTF8- i teraz działa tak jak powinno.

    W załączeniu dobry, działający plik.
    Załączone pliki Załączone pliki

  5. #24
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    przy okazji od kilku dobrych dni mamy już acajoom news 4.0 - jakby ktoś nie zauważył i poprawiono błędy BEZPIECZEŃSTWA
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  6. #25
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-07-2006
    Wpisy
    57
    Punkty
    131
    Cytat Wysłane przez brzytwa Zobacz wiadomość
    Witam
    Krzaczki jak poniżej:
    Acajoom ma wiele ciekawych cech i ten Czarodziej będzie Cię prowadzić przez cztery proste kroki umożliwiające przesyłanie newsletterów i autoresponderów!
    Tomek
    @suchy, brzytwa
    wielkie dzieki
    kto by pomyslal ze to ISO-8859-1

  7. #26
    Bywalec TLo awatar
    Dołączył
    15-02-2009
    Skąd
    Krosno
    Wpisy
    370
    Punkty
    42

    Domyślny

    Ukazała się nowa wersja newsletterowego komponentu Acajoom News - 5.1.0. Oczywiście, tradycyjnie już stwarza on problemy z polskim plikiem językowym. W załączeniu - aktualny plik PL językowy, skonwertowany z UTF8 na ISO 8859-1. Tylko wówczas poprawnie wyświetlane są polskie znaki - zarówna no witrynie, jak i w mailach - w Joomla! 1.5.X.
    acajoom_5.1.0_polish.zip
    Pozdrawiam
    TLo

  8. #27
    Bywalec
    Dołączył
    12-04-2007
    Skąd
    Stolarzowice, Śląskie
    Wpisy
    175
    Punkty
    29

    Domyślny

    Przeczytałem uważnie wszystkie wątki w tym poście, korzystałem z wszystkich dodanych tutaj załączników polish.php, dawałem kodowanie utf8, a krzaczki dalej. Okazało się, że problem jest gdzie indziej. Samo kodowanie utf8 nie wystarcza, trzeba przede wszystkim było poprawić krzaczki w pliku polish.php, co też zrobiłem. Jeżeli w tłumaczeniu jest np. wy¶lij zamiast wyślij, to żadne kodowanie nie pomoże. Zrobiłem to, co polecił sekijr, czyli usunąłem wszystkie compa::encodeutf, dałem kodowanie utf8 i wszystko gra. Poza tym polecam do takich przeróbek notepad++
    Załączone pliki Załączone pliki

  9. #28
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Wystarczy:
    1) odczytać plik w kodowaniu iso8859-2 bo tak jest zapisany, niestety
    2) zapisać w kodowaniu utf-8
    3) poprawić zgodnie z sugestią ppr funkcję function encodeutf zdefiniowaną w pliku compa.php
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #29
    Bywalec
    Dołączył
    12-04-2007
    Skąd
    Stolarzowice, Śląskie
    Wpisy
    175
    Punkty
    29

    Domyślny

    Czyli jak rozumiem gdyby zastosować pkt 3 nie trzeba było by tych przeróbek. A to znaczy, że jednak nie do końca przeczytałem uważnie wszystkie wątki

  11. #30
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-05-2010
    Wpisy
    51
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam.
    Zainstalowałem właśnie komponent Acajoom w wersji 3.2.7 (wersja darmowa) i oczywiście miałem problem z ogonkami.
    Prześledziłem cały temat i najpierw zastosowałem się do rady użytkownika ppr jednak w tej wersji funkcja encodeutf wygląda inaczej i jego rady nie pomogły.
    Później zastosowałem się do zaleceń użytkownika McHaronPL i o dziwo wszystko wyglądało ok... do czasu wysłania próbnego emaila.
    W treści wiadomości nie ma polskich ogonków, tak samo jak i w temacie.
    Czy ktoś wie jak temu zaradzić?

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •