Problem z pluginem Slimbox
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Problem z pluginem Slimbox

  1. #1
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny Problem z pluginem Slimbox

    Witam, mam problem z wyświetlaniem obrazków w artykule, gdzie zamiast obrazka (miniaturki obrazka) wyświetla mi się część kodu slimbox - url_obrazka{/slimbox}
    Mam ustawione w joomli 1.5.0 "przyjazne" adresy ale bez mode_rewrite i bez dopisywania .html na końcu.
    Jak temu zaradzić? Czy istnieje jakiś inny działający dodatek do joomli pozwalający wyświetlać obrazki w nowych oknach?
    Webdeveloper do usług ;)

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-02-2008
    Wpisy
    54
    Punkty
    12

    Domyślny

    Jeśli chodzi o pierwszą część Twojego pytania, to miałem podobny problem. Strosując składnię z pomocy ze strony domowej, nie działało i był taki efekt, jak piszesz.

    Aby zadziałało, musisz:

    1. Zrobić miniaturkę obrazka ręcznie, bo slimbox jej nie generuje.
    2. Następnie umieść obrazek i miniaturkę w katalogu na serwerze w zasobach CMSa (np. images/katalog/)
    3. W tekście artykułu wstaw kod {slimbox images/katalog/foto.jpg,images/katalog/miniaturka_foto.jpg}, oczywiście wpisując odpowiednią ścieżkę do obrazków i nazwę pliku obrazka i miniaturki

    Po instalacji Slimboxa musicz go włączyć.
    Jak wejdziesz z górnego menu Rozszerzenia -> Dodatki i klikniesz w Content - Slimbox, to przeczytasz:

    How to use
    {slimbox images/img_1.jpg,images/timg_1.jpg,Things I like; images/img_2.jpg, images/timg_2.jpg, Why does this happen to me?; images/img_3.jpg,images/timg_3.jpg, when will it end?; images/img_4.jpg,images/timg_4.jpg}

    Pozdrawiam ;)

    --------------------

    Aha, dodam jeszcze, że mam włączony plugin System - Legacy (Tryb zgodności: 1.0) i nie wiem, czy Slimbox tego wymaga
    Ostanio edytowane przez lucyver : 29-03-2008 07:57

  4. #3
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Dzięki wielkie. U mnie nie w opisie jest tylko "SLIMBOXDESCINPLUGIN".

    EDIT:

    Slimbox działa bez włączonego Legacy
    Ostanio edytowane przez moje : 30-03-2008 15:30
    Webdeveloper do usług ;)

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    14-12-2006
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    Czy nie można tego jakoś prościej stosować? Czy tylko ręcznie można robić slimbox? Czy jest jakiś sposób, abym nie musiał wpisać jakiś kodów w teksty?
    Korzystam z JCE

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •