Podział długiego artykułu w J 1.5
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Podział długiego artykułu w J 1.5

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-11-2006
    Wpisy
    66
    Punkty
    10

    Domyślny Podział długiego artykułu w J 1.5

    Witam.

    Jak zrobić w Joomli 1.5 podział długiego artykułu na kilka podstron, jak np. w artykułuch WP - zobacz zdjecie w linku (zielona strzałka).
    http://img143.imageshack.us/img143/6453/testtj7.jpg

    Wiem że jest pagebreak - i mam następna i poprzednia + tabelka spis treści, ale jest to bardzo niefunkcjonalne i nieestetyczne.
    Czy można to zrobić tak jak w WP (na zdjeciu powyzej) zeby było widać np. w przypadku 3 stron że np. 1 z 3, albo 2 z 3, i żeby było to na dole pod artykułem, a nie jak tabelka spis treści gdzieś w artykule?

    [2] Czy jest możliwe, aby długie artykuły automatycznie podzieliły sie na ileś tam podstron o zadanej długości - np. dochodzę do końca reklam, pagebreak i znowu od góry, itd itd...

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Z tym samodzielnym dzieleniem się to jak z samodzielnym pisaniem. Mogłyby się same pisać, no nie? Ale się, niestety, nie piszą i nie napiszą!
    Estetyka? Przecież to nie Joomla! określa Ci estetykę, a szablon i CSS. Spis treści jest niefunkcjonalny? Coś mi się zdaje, bracie, że pleciesz by pleść, bezmyślnie trochę.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-11-2006
    Wpisy
    66
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Z tym samodzielnym dzieleniem się to jak z samodzielnym pisaniem. Mogłyby się same pisać, no nie? Ale się, niestety, nie piszą i nie napiszą!
    Ja mówie o funkcji czysto technicznej (dzielenie tekstu), a nie kreatywnej (pisanie). Równie dobrze możesz powiedzieć że można samodzielnie ręcznie numerować strony w długim dokumencie Worda (i jest sporo osób, które tak robią) - tylko po co - skoro jest funkcja automatycznie numeracji stron.

    Wiem że jest opcja ręczna, więc pytam czy ktoś zna może sposób na zautomatyzowanie tego.

    Tak samo w przypadku spisu, wiem że można pogrzebąc w templatce, ale może jest jakiś moduł zenętrzny, który wyświetla to w sposób, w jaki by mnie to interesowało...

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie chce mi się wdawać w bezsensowne polemiki. Niemniej.
    Strona internetowa to nie książka. Jak więc w "czysto techniczny sposób" chciałbyś dzielić na strony.
    Pal licho, to akurat wyobrażalne. Ale jak potem wygenerować do tego spis treści, to moją wyobraźnię przerasta zupełnie.
    Takich cudów nie ma. O ile wiem, nie tylko w Joomla!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-12-2007
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    szanowny administratorze, albo ja jestem ułomny, albo nie odpowiedziałes precyzyjnie na zadane pytanie przedmówcy...
    Mnie tez interesuje, w jaki sposób podzielic treść artykułu, by nie było spisu treści (to akurat da sie wylaczyć) i aby na dole strony widniały tylko numerki:
    1, 2, 3
    a nie:
    << Początek < Poprzednia 1 2 Nastepna> Ostatnie>>

    A jeszcze chetniej, by jakiś bot podzielił tekst automatycznie na równe "kawałki" by nie robic tego stricte ręcznie

    pozdrawiam
    stansfield
    Ostanio edytowane przez stansfield : 11-01-2009 21:48

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Bo Twoim zdaniem precyzyjna odpowiedź to taka, z której wynika, że jest rozwiązanie, tylko je wziąć i zastosować. Przykro, ale nie ma albo ja go nie znam.
    Możesz skorzystać z właściwości szablonów w Joomla 1.5 i za pomocą techniki nadpisywania szablonów stworzyć własny szablon paginacji zamiast standardowego.
    Wygląd definiujesz w pliku pagination.php, który umieszczasz w katalogu /html swojego szablonu.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-12-2007
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    I na taka odpowiedź liczylem
    Do tej pory nie wiedziałem, który plik odpowiada za zmiany dzielenia stron.
    Zaraz zabieram sie do grzebania w kolejnym pliku

    Dziekuję
    Pozdrawiam
    stansfield
    ______________________________________________
    "Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
    nie jestem pewien, co do wszechświata." - Albert Einstein.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •