Śmietnik w <head>
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Śmietnik w <head>

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    27-11-2006
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny Śmietnik w <head>

    W sekcji head strony startowej na której znajduje się: artykuł statyczny i dwa wstępniaki, każdy z tych elementów okraszony miniaturką generowaną przez multithumb (przy pomocy polecenia mosimage), mam taki oto śmietnik:
    <style>/* Styl obrazu */
    div.mtImgBoxStyle {
    margin-left:5px;
    margin-right:5px;
    }
    /* Styl podpisu */
    div.mtCapStyle {
    font-weight: bold;
    color: black;
    background-color: #ddd;
    padding: 2px;
    text-align:center;
    overflow:hidden;
    }</style>
    <script language="JavaScript" src="http://mojastrona/mambots/content/multithumb/multithumb.js" type="text/javascript"></script>
    <style>/* Styl obrazu */
    div.mtImgBoxStyle {
    margin-left:5px;
    margin-right:5px;
    }
    /* Styl podpisu */
    div.mtCapStyle {
    font-weight: bold;
    color: black;
    background-color: #ddd;
    padding: 2px;
    text-align:center;
    overflow:hidden;
    }</style>
    <style>/* Styl obrazu */
    div.mtImgBoxStyle {
    margin-left:5px;
    margin-right:5px;
    }
    /* Styl podpisu */
    div.mtCapStyle {
    font-weight: bold;
    color: black;
    background-color: #ddd;
    padding: 2px;
    text-align:center;
    overflow:hidden;
    }</style>Strasznie to mi zaśmieca wyniki odczytu przez wyszukiwarki - meta wręcz toną w tym bałaganie znaczników styli. Można się tego jakoś pozbyć? Jest coś, co mogłoby zastąpić multithumba w generowaniu miniatur (z okienkami pop-up), a nie robiło bałaganu? Galerie generowane (i tak mt nie chce tego robić) nie są mi potrzebne.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A jak metadane giną w tym "bałaganie"? Masz jakąś teorię na ten temat? Doświadczenie? Badania?
    Oczywiście, ze można przenieść osadzone arkusze stylów do głównego arkusza stylów. W tym przypadku jednak jedyne co zyskasz, to przyspieszenie transferu.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    27-11-2006
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    Na przykład korzystając z takiego narzędzia http://twojapozycja.pl/spider_robot.html , które pokazuje jak strona jest widziana przez roboty wyszukiwarek. Słowa kluczowe, tagi tytułowe i treść są wręcz utopione w stylach, a przecież dla bota istotna jest treść, jej związek z meta, a także procentowy stosunek zawartości słów kluczowych zarówno w head jak i w treści. W wynikach spidera mam takie coś: "treść meta name descriptions", "meta name keywords," /* Styl obrazu */ div.mtImgBoxStyle { margin-left:5px; margin-right:5px; } /* Styl podpisu */ div.mtCapStyle { font-weight: bold; color: black; background-color: #ddd; padding: 2px; text-align:center; overflow:hidden; } /* Styl obrazu */ div.mtImgBoxStyle { margin-left:5px; margin-right:5px; } /* Styl podpisu */ div.mtCapStyle { font-weight: bold; color: black; background-color: #ddd; padding: 2px; text-align:center; overflow:hidden; } /* Styl obrazu */ div.mtImgBoxStyle { margin-left:5px; margin-right:5px; } /* Styl podpisu */ div.mtCapStyle { font-weight: bold; color: black; background-color: #ddd; padding: 2px; text-align:center; overflow:hidden; }, treść strony. Teoretycznie spore szanse na znalezienie witryny w czołowej dwudziestce wyników miałby ktoś kto wpisze na przykład "padding, div.mtCapStyle , dowolne słowo kluczowe z nagłówka". Póki co nie mogę tego empirycznie sprawdzić w Google, bo strona jest świeża i pan Googiel dopiero ją mieli.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie znam tego narzędzia.
    Widocznie musi to być jakieś cudo domorosłego programisty, które nie potrafi odróżnić wpisów w meta od wpisów objętych znacznikiem style.
    Albo nie pokazałeś, co rzeczywiście masz namaszczone w swoim szablonie!

    PS: Zakładając jednak, że z programem jest wszystko OK, to prawdopodobnie widzi to, co rzeczywiście masz: w metatagach pustki - więc nie wyświetla w nich nic:
    "treść meta name descriptions", "meta name keywords,"
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    27-11-2006
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    Caly <head> jest przepisowy, z korektą charsetu, szablon rhuk_solarflare z drobnymi poprawkami kolorystycznymi w template_css.css i dołożoną pozycją modułu.
    Byłem nie dość precyzyjny - program pokazuje i słowa kluczowe i opisowe i title i zawartość strony (skrótowo tylko napisałem "treść") okraszone stylami (dlaczego w ogóle jeden styl pokazuje się w <head> trzy razy?). Poza tym jakakolwiek próba zmiany styli w bocie nic nie daje, bo magicznie same się przywracają (nie używając "apply" tylko "zapisz"). Zresztą - nie mam juz cierpliwości do tego cuda (problem stosowania MT do tworzenia galerii był tu wałkowany wielokrotnie) - czy można tego bota czymś zastąpić, aby możliwe było tworzenie z automatu miniatur zdjątek do artykułów z klikalnymi pop_up (żadnych zamulających maszynę lightboxów i tego typu efekciarstwa)?

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Już raz odpowiedziałem: można przenieść osadzone arkusze stylów do głównego arkusza stylów, ale jedyne co zyskasz, to przyspieszenie transferu. To, że wyszukiwarki widzą style nie ma najmniejszego znaczenia dla pozycjonowania strony
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •