Jak zrobić update PG - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 14 z 14

Temat: Jak zrobić update PG

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    27-03-2008
    Wpisy
    192
    Punkty
    10

    Domyślny

    No to konkretnie z Version 2.2.0 na 2.5.1 można przez nadpisanie przez ftp?
    A tak przy okazji znalazłem wersje 2.5.1 utf a widział ktoś może wersję ISO?

    No to już wiem że nie można bo nadpisałem i wszystko się posypało. Do bani z takimi podpowiedziami . Dobrze że zrobiłem kopie plików, mam nadzieje że zrobiłem ją dobrze .
    Ostanio edytowane przez hizel : 18-07-2008 23:56

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. A czytać umie? Pisałem wyraźnie, że tak ze 3 wersje wstecz, a Ty tak ze 3 lata wstecz!
    2. Tak trudno przekonwertować?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #13
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny Re:

    Hizel - ja dla pewności zrobiłem, a właściwie sprawdziłem, czy mam na dysku wszystkie kopie zdjęć umieszczonych w galerii (na moje szczęście nie było tego zbyt dużo), odinstalowałem starszą PG i zainstalowałem najnowszą, po czym wczytałem zdjęcia. Myślę, że to najbezpieczniejszy sposób... A jak ktoś ma dużo zdjęć.. no cóż, może próbować się bawić, ale jak widać - sprawdzonego sposobu nie ma, a na "może się uda" ja nie reflektuję...
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  5. #14
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    ponadto, w takich sytuacjach
    1. przemianowanie nazw tabel w bazie danych obsługujących komponent na inne (np. z przyrostkiem _old)
    2. przemianowanie katalogów ze skryptami komponentu (wystarczy im dodać znak _,- lub cokolwiek
    3. Zainstalowanie nowej wersji bez odinstalowania starej (pamiętamy, że w bazie mamy odwołania do komponentu co najmniej w dwóch innych tabelach: #__components i #_menu - z menu najlepiej komponent pousuwać)
    4. Porównanie starych tabel bazy danych komponentu z nowymi tabelami, dodanie do starych tabel pól, którymi została uzupełniona baza nowej wersji komponentul
    5. Zamiana nowych tabel ze starymi (nowym dopisujemy _new, starym usuwamy _old)
    6. Udostępnienie katalogów z danymi (przywrócenie nazw)

    Trochę to uciążliwa procedura, ale bezpieczna. Pomocny może być artykuł na temat ręcznej instalacji komponentu.

    BACKUP BACKUP BACKUP - Rzymianie już o tym podobno wiedzieli. Nawet gdy masz wszystko, co potrzba do aktualizacji automatycznej, robimy kopię zapasową, bo:
    1. programiści też ludzie, błędy popełniają
    2. pracujemy w różnych środowiskach, dobry skrypt w niedostosowanym, środowisku może pokrzyżowac plany
    3. Nie jesteśmy nieomylni - też popełniamy błędy.

    Dwa dni temu wymyśliłem sobie odinstalowanie na nowym komputerze xamppa. Dla sprawdzenia. Oczywiście, wymyśliłem, że przecież danych mi nie odinstaluje. Efekt: Zaktualizowane tłumaczenie VM 1.1 poszło w dym. 3 dni pracy.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •