Baza ,czy nie baza, może skrypt?
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Baza ,czy nie baza, może skrypt?

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-07-2007
    Wpisy
    56
    Punkty
    10

    Domyślny Baza ,czy nie baza, może skrypt?

    Witam wszystkich,
    Poszukuje dodatku albo jak ktos może mi podpowiedzieć jak i czym zrobic coś takiego.
    Dla jednego z nauczycieli muszę zrobić bazę/skrypt ktory będzie wyświetlał oceny studentów.Odbywać się to ma w ten sposób:
    nauczyciel uczy na 3 uczleniach, na kilku semestrach...
    Student chcąc sprawdzić swoją ocenę z egzaminu powienien wybrać z listy rozwijanej uczelnie , następnie semestr na ktorym studiuje i dalej podać swój nr indexu, po podaniu tych informacji wyswietli mu się ocena z egzaminu.
    Do tego nauczyciel musi mieć łatwa mozliwość wprowadzenia takowych informacji- czyli jakis panel.

    Czy mozecie mi podpowiedzieć jak się do tego zabrać, może jest jakis gotowiec?

    dzieki za pomoc

    pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    komponent szkoła ! wpisz sobie w szukajke. Wyskoczy.

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-07-2007
    Wpisy
    56
    Punkty
    10

    Domyślny kapitalna sprawa

    super sprawa komponent BasicSchool. Fajna rzecz, ale ja niestety szukam czegos dla uczelni wyzszych, a nie szkoły sredniej czy podsatwowej.

    Jak myslicie przerabiać go ręcznie pod siebie ,duzo to pracy?
    ja nie potrzebuje zbyt rozbudowanego,
    1 nauczyciel
    4 przedmioty
    2 uczelnie
    no i 700 uczniów(czy można by było to zaimplementować np z xls czy każdego ręcznie wprowadzać?


    karach

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Zamiast przerabiac latwiej moim zdaniem bedzie stworzyc cos od podstaw. Domyslam sie ze dla Ciebie PHP i MySQL to nie czarna magia. Jesli tak to proponuje stworzyc wlasny skrypt ktory bedzie obslugiwal taka baze danych o studentach w formie wlasnego komponentu dla Joomla.

    Przerabianie BS to moim zdaniem zbyt dużo niepotrzebnej pracy - chyba ze mozesz sie wzorowac na nim tworzac cos swojego.

  6. #5
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    a ja niewiem czy nie lepszym byłby jakiś system CRM albo ERP. to moja subiektywna opinia ale jeśli jest to dla jednego nauczyciela / lektora to hmmm, zastanowiłbym się właśnie nad rozwiązaniem CRM / ERP.

    bez potrzeby modfikowania albo budowania od podstaw nowych skryptów.

  7. #6
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    A mógłbyś zasugerować coś konkretniejszego niż tylko hasła CRM/ERP tak aby mkarach miał z tego jakiś wiekszy konkretniejszy pożytek a nie błądził nadal pomiędzy swoją niewiedzą (?) a google.

  8. #7
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    jeśli mkarach zechce dowiedzieć się w tej sprawie więcej , skontaktuje się sam. zdaje się, że to nie forum o zewnętrznych systemach... nie bedziemy łamać regulaminów ;)

  9. #8
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez icek_klezmer Zobacz wiadomość
    jeśli mkarach zechce dowiedzieć się w tej sprawie więcej , skontaktuje się sam. zdaje się, że to nie forum o zewnętrznych systemach... nie bedziemy łamać regulaminów ;)
    Myślę iż podanie samej nazwy nie jest aż taki wielkim złamaniem regulaminu ale tylko uzupełnieniem sugerowanego rozwiązania. Jeśli znasz rozwiązanie które jest lepsze od Joomla to nie znaczy iż masz go tutaj nie podawać. To forum jest o Joomla ale czasami może lekko odejsc od tematu sugerując coś alternatywnego.

  10. #9
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    nie porównujemy tutaj coś lepsze od joomla tylko rozmawiamy o zupełnie innych systemach, ich strukturze i zastosowaniu. joomla jest menadzerem treści a nie aplikacją stricte biznesową a często, jak w przypadku ERP, krytyczną dla tego biznesu.

    dlatego rozpisywanie się o nazwach niczego tu nie wnosi jak również deszyfrowanie terminów crm czy erp.

    trzebaby odzielne forum.

  11. #10
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •